Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Różnica w wielkości główki, a brzuszka na usg! Ktoś miał??

Polecane posty

Gość gość

Lekarz co prawda nic nie mówił. Też nie pytałam żeby się nie nakręcać niepotrzebnie, ale teraz o tym myślę :( widziałam, gdy lekarz mierzył dziecko, se główką to 27t i 1dzień, a brzuszek 26 i 1. Skąd taka rozbieżność tygodnia? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glowke zmajstrowaliscie tydzien wczesniej. To proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak żadna różnica skoro autorka pisze, że aż tydzień. Dla mnie dziwne. Nigdy tak nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak bywa a że ty tak nie miałaś to nie znaczy że tak nie zdarza sie. tydzień to mała różnica. gdyby było coś nie tak to lekarz coś powiedziałby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 2 tygodni jest w normie z uwagi na niedokladnosc pomiaru i to ze wszyscy jestesmy rozni i nikt nie wpasuje sie nigdy co do milimetra w wytyczne, wiec zawsze sa widelki. Tydzien to zadna roznica. A tak na przyszlosc: zawsze pytaj lekarza od razu jak Cie cos zaniepokoi, bo potem sie bedziesz niepotrzebnie zamartwiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko tydzień to NIC. Zaufaj mi. Normalne. To jest błąd pomiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tez bylo tak samo. Lekarz nic nie mówił,a ja sie sama nakrecalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkrl
to nie musi być błąd pomiaru. Chodzi o to, ze te wymiary to "uśrednione" dziecko. Na tym etapie rozwoju każde dziecko ma już swoje cechy osobnicze (dłuższe, lub krótsze nogi albo większa lub mniejsza główkę) U mnie syn miał przy porodzie głowę starszą o 3 tygodnie od "uśrednionego" dziecka (43 tc) i efekt był taki, ze.... urodził się ze stosunkowo dużą głową. Ale zdrową, która na początku była rzeczywiście dużo większa niż u rówieśników a z czasem jakoś się "uśedniła" :) Na pocieszenie dodam, ze według naukowców duża głowa ma związek z wyższą inteligencja u dziecka, wiec powodów do zmartwień nie masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
One Cie tylko pocieszają! To jest duży problem! Pogadaj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:39-a byłaś wogole w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod koniec mojej ciazy glowka dziecka byla na 39 tc brzuch 35 tc nozki 33 tc. A dziecko jest bardzo proporcjonalne wcale nie mial duzej glowy jak sie urodzil i teraz tez nie a nozki to ma dlugie bo ma poltora roku i kazdy mowi ze jest wysoki. Niewiadomo skad takie cuda wyszly na usg. nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też zawsze były delikatne odchylenia, jeden tydzień to są delikatne :) I jak ktoś wyżej pisał, niekoniecznie błąd pomiaru, po prostu dzieci nie są identyczne przy porodzie przecież, tak samo jak dorośli są rózni. U mnie jedno miało główkę "za małą", drugie nogi "za długie"- ocena tc na podstawie pomiaru oznacza tylko tyle że większość dzieci taką długość/obwód ma na danym etapie ciąży. W końcu niektóre dzieci rodzą się z wagą 4,5 kg, a niektóre 2,5, długość ciała też różna. Lekarz na pewno po badaniu powie o wszelkich problemach jakie zauważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie były nawet prawie 3 tygodniowe różnice. Dobrze, że w ciąży tego nie analizowałam bo bym oszalała. To tylko orientacyjne wymiary, jak lekarz zaznaczy 1mm w tą czy drugą to pomiar wychodzi inaczej. W każdym razie syn jest wymiarowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nakrecajcie dziewczyny. Ja przez miesiac zylam w stresie, bo dziecko niby przestało rosnac, roznice w pomiarach po 4 tygodnie, masakra, wywolywany porod, czekam na hipotrofika, a tu najpiekniejsze dziecko, waga 3 kg, brzuszek rzeczywoscie nie był za duzy, do pierwszego jedzenia :) Wszystkie pomiary byly za małe wzgledem aktualnego wieku ciazy, a blad pomiaru wagi wyniosł 400g. To duzo przy malym dziecku. Zalezy od badajacego, od sprzetu, od ulozenia dziecka. Spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde, u mnie zawsze się zgadzało.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×