Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poród

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam pytanie do mam... Jak zaczął sie Wasz porod i w ile bylyscie w szpitalu? Ile trwał i jeśli mialyscie wywoływany to jakim sposobem? Ja pierwszy poród wspominam jako malo super przeżycie do wspominania oczywiście pomijając fakt pojawiającego sie dziecka. Rodzilam prawie dobę i miałam chyba możliwe wszystkie wspomagacze wywołujące. Poród bez znieczulenia. Teraz mam niecałe dwa tygodnie do porodu...męczą mnie skurcze w szczególności w nocy...są coraz bardziej bolesne i myślę ze to juz niebawem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Islam podobnie jak chrześcijaństwo, jest z założenia nastawiony negatywnie do seksu przedmałżeńskiego. Jednakże pomiędzy Koranem a późniejszą tradycją nie ma absolutnej zgody co do sankcji obowiązujących za ten typ seksu. Pomimo zakazów istniała w islamie duża tolerancja w odniesieniu do męskich poczynań przedmałżeńskich i pozamałżeńskich. Z powodu surowych restrykcji nakładanych na seksualność niezamężnych młodych kobiet obcowanie z prostytutką jest dla mężczyzn, pochodzących z krajów konserwatywnych, pierwszym w życiu doświadczeniem seksualnym, podobnie jak to miało miejsce w wielu krajach chrześcijańskich, gdzie niegdyś było to praktyką znacznie bardziej rozpowszechnioną niż dziś. Wiele krajów muzułmańskich, takich jak Afganistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran, Arabia Saudyjska i Sudan, nadal utrzymuje prawny zakaz seksu przedmałżeńskiego. To, że inne państwa islamskie przyzwalają na współżycie przedmałżeńskie nie oznacza wcale, że władze jako takie, obierając za punkt wyjścia światopogląd muzułmański, postrzegają to zjawisko jako bezproblemowe. Inaczej ma się to w przypadku niektórych konserwatywnych muzułmanów, którzy w celu ograniczenia seksu poza małżeństwem chcieliby użyć przepisów prawnych w sposób bardziej pośredni, na przykład poprzez ograniczenie dostępu do środków antykoncepcyjnych i edukacji seksualnej w szkołach[potrzebny przypis]. Młodzież płci męskiej może w dużym stopniu robić to, na co ma ochotę, nawet z niemuzułmańskimi kobietami przynależącymi do świata zachodniego, natomiast kobiety spotykają się z surowymi sankcjami. Ta sama rodzina może nawoływać synów do aktywności seksualnej, nawet z prostytutkami, podczas gdy od córek nieustannie oczekuje się zachowania dziewictwa aż do zamążpójścia. Dziewictwo kobiety często stanowi absolutny wymóg, natomiast bycie prawiczkiem brane jest nierzadko za oznakę braku męskości. To głównie kobiety a nie mężczyźni są uśmiercane przez własne rodziny w wyniku zabójstwa honorowego. Wspólnym mianownikiem honorowych zabójstw jest leżąca u ich podstawy potrzeba kontrolowania kobiecej seksualności[potrzebny przypis].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez przypadek urodzilam w domu. Te skurcze, które miałam wziełam za niestrawnosc, ktora czesto mi dokuczała. A ze do porodu mialam kawalek to przez mysl mi nie przyszlo, ze to juz. 35tydzien i 5 dni. Skurcze mi sie zaczely ok 8, ale zignorowałam i poszłam sprzatac domu i robic obiad. O 11 polozylam sie do lozka i ok 11:15 było juz.po. Sama akcja trwała max 10minut. Skonczylam z 3 małymi pęknieciami, które sie same zrosły. W szpitalu spędzilismy ok 5-6h. Zrobili młodemu tylko badania, dostal zastrzyk z wit K, podpisalismy papiery, mnie obejrzał lekarz i to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odejście wód przed 4 rano. Kolo 10 kroplówka. Koło 13 pierwsze skurcze a po 16 syn na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy regularnych skurczach pojechaliśmy do szpitala ale wiedziałam że rodze z mężem! Gdy jest mąż liczą się z tobą. To samo mąż jest zawsze przy każdym badaniu cipki. Dużo lepszy poród jest z mężem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.40 P*****lnij sie w łeb deklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nawet nie zdazylam zadzwonic po faceta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy - pojawila sie krew, potem skurcze.13 h ale bylo fajnie. Tydzien w szpitalu bo wody byly zielone, corka nie umiala oddychac, a potem jeszcze zoltaczka. Drugi- skurcze co 15-30 min piec dni przed. Pojawila sie krew, potem skurcze. Porod masakra, ale tylko 5 h. Podali oksytocyne, bo skurcze parte byly za krotkie, popekalam. Dzidzius jednak wzorowy, w szpitalu 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×