Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imie dla dziewczynki bez zdrobnien

Polecane posty

Gość gość

Podobaja mi sie imiona Emilia,Julia,Amelia,Joanna........ ale nie podobaja mi sie skroty ;/ A wiadomo ze kazdy bedzie wołał zdrobniale. Macie jakies propozycje ładnych imion? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Aurelia-Aurelka ładnie brzmi ,Amelia-Amelka,Maja -Majka tez ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lena,Laura,Blanka,Bianka.,Kalina,Lena ,Sandra ,Melania,Rokasana-Roxi,Judyta,Malwina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola, Sandra, Jesika, Pamela, Lena, Julia, Mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zygfryda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Inez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo Aurelia,Bianka,Inez, Judyta ładne :) Chciałam dac imie Melania ale ten skrot Mela :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa, Maja, Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde imię można zdrobnić. Przekonasz się o tym, jak dziecko pójdzie do przedszkola :-) Panie w przedszkolu są mistrzyniami zdrobnień ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łucja, Olga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest wiele imion, których "normalnie" się nie zdrabnia: Iga Laura Łucja Ada Sandra Sara Róża Blanka Bianka Pola Ewa Klara Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_nauczycielka
Iga - Gusia, Igu, Igusia Laura - Laurka, Lurka, Larcia Łucja -Łuśka, Łula, Łuska Ada - od Adrianny?, Aduś, Duśka, Dusia Sandra - Sandrusia, Sandrcia (jak prostytutka) Sara - jak pies, Sarcia, Sarka Róża - Rózia, Różyczka Blanka - Blancia, Lancia, Blusia, Blania Bianka - podobnie jw. Pola - Polka, Polcia Ewa - Ewusia, Ewunia, Ewka Klara - Klarcia,Klarka Daria - Darka, Darcia, Dareczka Pracuję w przedszkolu więc zgadzam się z osobą wyżej, że każde imię można zdrobnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta jest ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mela na slasku to sperma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Dorota (Dora, Dorcia, Dorka, Dorotusia), Klaudia (Klaudusia, Klaudeczka), Iwona (Iwcia, Iwonka, Iwa), Marta (Martusia, Marteczka), Klara - troche szkoda odmieniac, bo faktycznie oryginal brzmi super. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie zakazalam zdrabniac imie czy mowic do mojego noworodka - niunia, ksiezniczka, slicznotka, slodziutka... Oburzali sie, ze zycze sobie zeby do mojej corki mowiono Marta. Dziecko ma reagowac na imie, a nie milion dennych okreslen. A jak slyszalam, ze ona jak na razie nie bedzie reagowac i co mi to da, to we mnie wrzalo. Nawet pies zaczyna reagowac na swoje imie jesli mu je powtorzysz kilkakrotnie na dzien. Dopiero po tym argumencie moi goscie zaczeli szanowac i stosowac moja prosbe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby są krótkie, proste i odpowiednie dla małego dziecka nawet w pierwotnej formie, ale uwierz- babcie, ciocie, panie ze żłobka czy przedszkola, i tak potrafią zdrobnić absolutnie każde imię :D Mnie zawsze drażniło że prawie nikt w otoczeniu nie zwracał się do mnie pełną formą mojego imienia, a większość stosowała dodatkowo nielubiane przeze mnie zdrobnienie (przynajmniej do mojego pierwszego protestu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×