Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Veronika

Opieka do dziecka

Polecane posty

Gość Veronika

Niedawno dowiedziałam się że niedługo idę do pracy. Mam 2.5 letnie dziecko. Skąd mam wziąć dobrą i sumienną opiekunkę, która zajęłaby się dzieckiem, a nie tylko oglądała telenowele? Nie znam nikogo takiego. Może mi coś doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaaa
A skad jestes??Moze Ci pomoge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była opiekunka
Kiedys pracowałam, jako opiekunka przy dziecku. Byłam przy nim 6-8-10 godzin dziennie - różnie. Powiem Ci, że byłam uczciwa i zajmowałam się dzieckiem, ale nie spodziewaj się, że cały ten czas dziewczyna będzie "kształcic" twoje dziecko. Bo przeciez płacisz za Opiekę, a nie za wszechstronne wychowanie ( od tego sa przedszkola) . Zreszta, jak sama jesteś z dzieckiem nie zajmujesz sie nim nonstop. Potrzebujesz czasu odpoczynku, nie możesz 8 godzin bez przerwy mówic do niego, bawic go, czytać, coś tam... Więc nie można tego również wymagac od dziewczyny, owszem musi poswięcać czas dziecku, musi skupiać cała swoją uwagę na nim, ale też potrzebuje chwil westchnienia. Dziecko jak wiadmo zawsze znajdzie dla siebie zajęcie, więc trzeba mu pozwolic bawic się samemu i niech przez ten czas dziewczyna obejrzy sobie tę telenowelę. A jak mówiła ta kobieta u której pracowałam: "rozmawiałam z wieloma dziewczynami, ale po rozmowie z Toba, nie miałam żadnych wątpliwości." Podobno "serce Ci podpowie" która będzie dobra i sumienna, życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronika
do Martaaaaaa: z wawy do Byłej opiekunki: rozumiem Cię, ale przedszkola w wakacje są nieczynne, a mi już zostało bardzo mało czasu i wątpię czy znajdę kogoś godnego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaaa
No to szkoda,ale mam tez kolezanke z Wawy,ktora studiuje tam psychologie zaocznie,a na tygodniu opiekuje sie dzieckiem.Podobno jest swietna,opiekowala sie 6-letnia dziewczynka,ale mala poszla do szkoly i za malo czasu miala sie nia opiekowac,a co za tym idzie duzo mniej placili.Z tego co teraz sie orientuje opiekuje sie malym chlopcem,ale mowila cos o tym,ze za malo jej placa,a ona sama musi utrzymac sie w Wawie.Jesli chcesz moge zapytac czy nadal chce zmienic te prace,albo czy ktoras z jej kolezanek nie szuka takiej pracy.No chyba,ze do takich osob poprostu nie masz zaufania.Ja wychodze z zalozenia,ze nawet agencje nie sa pewne,bo skad moga miec pewnosc.Swoja droga nie dziwie Ci sie,sama mialabym obawy:)Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronika
do Martaaa: dzięki za odpowiedź. Chodzi mi również tylko o 2 miesiące, ponieważ od września mała idzie do przedszkola :-( Pytanie ile jej płacą, skoro za mało? Ja również jeszcze nie bardzo orientuję się w tych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja opiekowałam się 10-cio miesięcznym dzieckiem przez dłuższy czas.Studiuje pedagogike op. i pracy socj.Najważniesze jest,aby opiekunka była uczciwa,otwarta,usmiechnieta,ale wiadomo nie można kogos poznac tak od razu.Do malutkich dzieci warto spytac o ksiazeczke zdrowia.Myślę,że jednak intuicja Ci podpowie czy dana osoba rzeczywiście będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaaa
Wiesz co,tak dokladnie nie wiem.Chyba okolo 1000.Siedzi tam caly dzien.Tzn.chyba od 8 do 18..no do tego dojazdy to 12 godzin poza domem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veronika
a mi jest smutno i płakać mi się chce.... pojutrze idę do pracy i zostawiam moje maleństwo...:-( Wszystko się zmieni... jak o tym pomyślę już zaczynam za nią tęsknić. Musiałam to komuś powiedzieć bo nikt mnie nie rozumie. Wszyscy mi gratulują że mam pracę i będzie więcej kasy... i co z tego? Kiedy ja się boję o moją małą ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morena
Dziwne,że przedszkola w Warszawie w wakacje sa nieczynne.U nas we Wrocławiu są czynne.Pobliskie przedszkola dogadują się między sobą i np. jeden miesiąc lipiec jest czynne jedno przedszkole i uczęszczaja do niego dzieci z drugiego przedszkola.W sierpniu jest odwrotnie.Co roku jest na przemian co do miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie biez zadnej mlodej dziewczyny chodzby i nawet z aureolka nad glowa..... szukaj kogos z doswiadczeniem..... kobieta ktora ma swoje dzieci ma najleprze doswiadczenie..... nie zostawiaj dziecka samego z opiekunka.... ja przeszlam przez poszukiwania i caly ten kociol i powiem ci ze i z mojego i z innych moich kolezanek doswiadczenia najleprzymi opiekunkami sa mamy ktore siedza w domach ze swoimi dziecmi..... szukaj kogos kto ma dziecko w tym samym lwieku co twoje lub jeszcze lepiej troche starsze... dzieci lepiej sie rozwijaja w towarzystwie innych dzieci..... nie zatrudniaj zadnej mlodej dziewczyny bo one po prostu ( w wiekszosci przypadkow) sie do tego nie nadaja..... Powodzenia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka21 ...
Oj Kay(oj,co za podroba),Ja mam 21 lat i zawsze opiekowalam sie dziecmi sasiadow,wyjkow,niejednej cioci i robilam to bezinteresownie,niezarabiajac na tym-robiac poprostu przysluge.I niejedni mi mowili,ze bylabym swietna opiekunka i bardzo sie do tego nadaje. 3 razy w wakacje opiekowalam sie kuzynka ze Stanow,jej rodzice juz kilka razy proponowali mi,zebym przyleciala,oni napewno znajda mi prace jako opiekunka dzieci znajomych. A ogladajac program"Uwaga"w TVN-ie opiekunka,ktora klnela na dziecko i rzycala nim na lozko byla matka dwojki dzieci... DLATEGO-UOGOLNIENIA SA BEZ SENSU!!!!!!!I sa tez bardzo niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie jest agencja opiekunek dla dzieci. Tyle, że to dość drogi interes. Możesz zadzwonić popytać, umówią Cię na romowę, powiesz czego oczekujesz od kobiety, która ma się zająć Twoim maluszkiem. W sumie nie generalizuję, ale Key ma rację, im starsza osoba, tym lepsza, tym bardziej jeśli chodzi o dzieciaczka w tym wieku, bo w końcu na czym innym polega opieka nad maluszkiem, a na czym innym nad dzieckiem w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Powinnas się zdecydować na kogoś przed podjęciem pracy. Taka osoba powinna dwa, trzy razy przyjść do dziecka, kiedy Ciebie nie ma w domu. Będziesz wiedziała, czy potrafi nawiązać kontakt z dzeckiem, czy potrafi się nim zaopiekować. Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie stanelam przed tym samym problemem...moja corka ma 3,5 roku.Mam o tyle lepiej ,ze w wakacje wezmie ja do siebie moja mama,natomiast juz zaczynam szukac niani.Slyszalam ze od wrzesnia przedszkola maja byc czynne do 18.Bede pracowac co drugi dzien do 21.Przepraszam ,ze pisze tak chaotycznie-po prostu jest to jakis problem do rozwiazania na\"juz\".Wiecie moze ile bierze srednio opiekunka na godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze Pomoge ...
Ikaa-a w jakim miescie szukasz opiekunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze pomoge
To nie pomoge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka21-bardzo sie ciesze ze jestes taka wspaniala opiekunka do dzieci...... ja nie ogolniam jak przeczytasz moja wypowiedz jeszcze raz to zwroc prosze uwage ze napisalam tam ze mowie o wiekszosci przypadkow a nie o wszystkich..... poza tym pisalam o swoich doswiadczeniach i wnioskach jakie z nich wyciagnelam..... jestem matka dwojki dzieci i mam troche doswiadczenia w poszukiwaniach opiekunek... a ty Agnieszko21 ile masz dzieci? ile i jakie opiekunki zatrudnialas? och... zadnych.... no tak nie masz doswiadzczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 21 ..
Kay-a ja uwazam,ze to nie jest regula.Co pokazal nam np.ten program.Sa mlode osoby,ktore maja podejscie do dziecka-np-ja je uwielbiam i az gotowalo sie we mnie jak widzialam jak ta idiotka traktowala to dziecko-ja bym taka wytargala za wlosy za takie traktowanie-na miejsu matki. I powtarzam-to byla matka DWOJKI dzieci!!!! Ja w zyciu bym czegos takiego nie zrobila.!!!! Ale rozumiem troske matek,bo sama gdy bede miala dziecko-a to juz niedlugo-i musialabym zatrudnic opiekunke to napewno bede sie starala wybrac jak najlepiej. I NAPEWNO ZAMONTUJE UKRYTA KAMERE,ZEBY SPRAWDZIC JAK DANA OSOBA OPIEKUJE SIE MOIM DZIECKIEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×