Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Soczewki czy okulary?

Polecane posty

Gość gość

Soczewki czy okulary? Jeśli soczewki to co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wibracja
Ja osobiście mam i soczewki i okulary, ale zdecydowanie częściej korzystam z soczewek. Najbardziej lubię te jednodniowe, ponieważ moim zdaniem są najwygodniejsze w użytkowaniu oraz zapewniają higienę oka. Sprawdz ofertę https://mylenshop.com/pol_m_soczewki-jednodniowe-610.html , powinna Cię zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja również zdecydowanie preferuję soczewki. Nie trzeba ich ciągle czyścić, nie czujemy, że mamy coś na nosie i nie przeszkadzają w codziennych aktywnościach. Osobiście stosuje soczewki miesięczne a kupuję je u sprawdzonego sprzedawcy alesoczewki.com/soczewki-miesieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażyna T
Zdecydowanie soczewki kontaktowe :) Na poczatek wygodniejsze są jednodniowe ale te zawsze wychodzą ciut drożej. Najlepiej poszukać na poczatek jakiś zestawów startowych lub poszukać tanich soczewek po wyprzedażach, np. www.soczewki365.pl/152-wyprzedaz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie soczewki, bo można do nich dobrać każde okulary przeciwsłoneczne. Tylko przy tak dużym natężeniu nasłonecznienia, jakiem mamy w tym roku dla mnie musza być dodatkowo nawilżające krople do oczu. Gdyby nie starazolin, nie wytrwałabym całego dnia w kontaktach. A tak mam komfort pracy i podróżowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie soczewki lepsze, warto też zaopatrzyć się w nie z dobrego źródła, ja ze swojej strony polecam stąd: www.Optyk.Lublin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam niebieski starazolin w torebce. Lubię soczewki i nie mam większych kłopotów. Oczy przesuszają mi się bardziej w biurze, latem, od klimatyzacji. Dlatego wolę być przygotowana i w razie konieczności zakroplić i nawilżyć oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też polecam salony Optyczne Wrzos, bardzo miła, fachowa obsługa a zamawiałam u nich soczewki i płyn do pielęgnacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zwolennikiem noszenia soczewek, szczególnie zimową porą. Ponieważ nie parują i nie trzeba ich co chwilę czyścić. Są wygodne w użytkowaniu i można jednocześnie nosić okulary przeciwsłoneczne. Jesli tak jak wspominacie oko zaczyna być przesuszone, wystarcza kropla starazolin hydrobalance i można spokojnie spędzić w szkłach cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza

Początkowo widzimy same zalety soczewek, ale za jakiś czas (to więcej niż pewne!) oczy się zbuntują. Mało tlenu, przesuszenie a w konsekwencji stany chorobowe i długotrwała kuracja antybiotykami.

Najrozsądniej nosić soczewki tylko w sytuacjach wyjątkowych (np. uprawianie sportu), a resztę czasu spędzać w ładnie dobranych okularach z dobrymi szkłami. Zresztą widać już taki trend u wielu osób. To jest rozsądne myślenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna Ałukowicz

Mi niestety soczewki kompletnie nie służą 😕  a właściwie nie służyły. Pół roku zdecydowałam sie na laserową korekcję wzroku metodą Lentivu w Optegrze. Wcześniej miałam problem z zespołem suchego oka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja noszę miesięczne, bez ściągania na noc .
I mega je polecam! Na co dzień w ogóle nie pamiętam o tym, że mam wadę wzroku
To są specjalne, oddychające soczewki, których nie trzeba ściągać na noc. Jedynie zaleca się ściągnąć tak ze dwa razy w miesiącu (na noc), żeby dać oczom odpocząć.
Do soczewek też warto jest przeprowadzić badanie wzroku, dzięki temu będzie można je dobrać w odpowiedni sposób:
https://hasztagoptykwawrzon.pl/badanie-wzroku/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys nosilam non stop soczewki, ale zrobil mi sie od tego jakis wrzod na oku. Teraz nosze soczewki od czasu do czasu, a na codzien chodze w okularach. Kupuje soczewki jednodniowe, bo to jednorazowki i moge je dlugo trzymac bez otwierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bufon napisał:

to temat z reklamami wiec tez powinnas polecic jakas marke 😄

 

Postanowilam sie wylamac z trendu. Kupuje te, ktore sa akurat w promocji, nie widze roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę okulary. Nosiłam soczewki przez parę lat codziennie i oczy naprawdę były koszmarnie suche. Także jednak wybieram okulary, mimo, że są czasami bardziej uciążliwe...na przykład podczas deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×