Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RemontowyPan

Jakie wykończenie sufitu byście polecili

Polecane posty

Gość RemontowyPan

Cześć, jestem właśnie w trakcie remontu i zastanawiamy się ze współmałżonką w jaki sposób wykończyć sufity. Byliśmy u kilku znajomych i część z nich miała sufity podwieszane.Przyznam szczerze, że fajne rozwiązanie, bo można nadać pomieszczeniu trochę inny wygląd i inaczej zaaranżować oświetlenie. Co o tym myślicie? W tej chwili wydaje mi się, że to najsensowniejsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krom
Ogólnie sufity podwieszane to ciekawe rozwiązanie, bo pozwalają na bardzo wiele. Jeśli masz wysokie mieszkanie, to możesz je obniżyć. Ale jeśli jest niskie, to może lepiej kasetony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pragmatyk
Rozejrzyj się może za sufitami napinanymi. Zasada podobna jak w przypadku sufitów podwieszanych, ale jest o wiele więcej opcji dostosowania pod siebie - kolory, nadruki, różne faktury, co tam chcesz. Poza tym o wiele szybszy i czysty montaż (bez przycinania, frezowania itp. - gotowa powłoka przychodzi zrobiona na wymiar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RemontowyPan
A jak to wygląda? Z czego to w ogóle się składa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasetony sa okropne szybko żółkną i ciężko pomalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chop_ka
Ja stawiam zawsze na klasykę - śnieżnobiała biel ze śnieżki. Świetnie odbija kolor. Ściany mam szare, z białymi dekorami pośrodku. Wreszcie moja sypialnia wygląda normalnie, stylowo i po prostu estetycznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rincemen
Podobnie jak w sufitach podwieszanych, też jest metalowy profil. Ale sufit jest szybszy w montażu. Możesz też go inaczej zaprojektowac. Bo nie musi być tylko płaski, można też zrobić go na przykład w wersji matowej, lustrzanej czy z nadrukiem. Najlepiej poczytać konkrety na stronie producenta: http://blog.dpsceilings.com/poradniki/latwy-sposob-na-sufit-w-mieszkaniu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzybekOut
A czy tego typu sufity mogą też być w łazience? Bo wygląda to ładnie, nie powiem. Ale nie chciałbym, żeby mi to nasiąkło i grzyb wyszedł na suficie. Miałem niby specjalną tapetę do łazienek, ale po pół roku i tak czarne kropki się pokazały. Zdarliśmy tapetę i pomalowaliśmy sufit na biało. Teraz tylko co jakiś przelecimy go jakimś środkiem na odgrzybianie. Niby lepiej, ale po odgrzybianiu przez kilka dni śmierdzi w łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackDot
Grzyb w łazience, to chyba zmora każdego mieszkania. My walczymy z nim już od kilku lat. Mamy sufit podwieszany. Raz trzeba było coś naprawić. Od strony łazienki, ładny biały, bo tak jak piszesz, środek na odgrzybianie. Ale po drugiej stronie, cały czarny, aż się niedobrze zrobiło... Położyliśmy nowy, ale już się boje, co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinceman
Przede wszystkim, by grzyb tak często nie występował, trzeba często wietrzyć łazienke. Główny powód jego występowania, to wilgoć. Tej w łazience jest akurat pod dostatkiem. Po prysznicy, czy kąpieli otwórzcie okno i drzwi żeby wywietrzyć porządnie. Tylko, że to taka trochę walka z wiatrakami. Bo zimą nie otworzysz, chyba że chcesz mieć lodowisko. Jak szukałem jakiegoś rozwiązania, to znalazłem ten blog, który jest powyżej. Zdecydowaliśmy się na sufity napinane i póki co pożegnaliśmy się z czarnymi kropkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślisz o suficie podwieszanym? Za pomocą sufitu podwieszanego możemy obniżyć pomieszczenie, ukryć nieestetyczne przewody. Sufit może także pełnić funkcję dekoracyjną. Zrobienie takiej konstrukcji nie jest bardzo trudne, ale wymaga wprawy, dlatego lepiej zadanie tego typu powierzyć fachowcom. U mnie sufit podwieszany z karton gipsów robiła ta ekipa http://pan-remont.pl/uslugi-montazu-plyt-gipsowo-kartonowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blustak
Ja mam sufit pokryty białą farbą duluxa idealny sufit i moim zdaniem to najbardziej sprawdzone rozwiązanie. Biel pasuje do wszystkiego, jest czysta i łatwa w aranżacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pochmurny
Sufit niby można pomalować, ale jak masz mieszkanie powyżej 3 metrów, to życzę Ci powodzenia. Ja mam 4,5 metra i zabawa albo z drabiną, albo z teleskopem, podziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagier111
Widziałem, że kilka osób proponowało sufity napinane to, to jest chyba najładniejsze rozwiązanie. Przy sufitach podwieszanych masz mnóstwo cyrku z montażem i docinaniem płyt. Całość z kilka dni może potrwać. Przy napinanych, montaż trwa minimalnie kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że sufity podwieszane są cały czas modne, w każdym razie prezentują się bardzo fajnie. Sama mam taki w salonie i razem z takimi halogenami led sufitowymi (https://www.zarowkiledowe.com/halogenowa-okragla) wygląda to super. Ja halogeny mam zamontowane po okręgu, dzięki czemu każdy zakamarek pomieszczenia jest dobrze oświetlony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Burzyński
Dzięki za polecenie. Przejrzałem sobie ich aranżacje i bije z nich niezwykła spójność i oryginalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lixes
Właśnie o to chodzi, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że są jeszcze inne rozwiązania. Co do oświetlenia, to w suficie, czy pod sufitem można je zamontowac. Powłoka przepuszcza światło, więc można trochę popuścić wodzę fantazji i mieć coś ciekawszego, niż zwykłu sufit z karton gipsu. LED, które wykorzystuje się przy sufitach napinanych nie grzeją się, więc nie ma ryzka, że materiał się zacznie grzać, aż w końcu się zapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rincemen
Ja bym tu jeszcze poruszył inną rzecz. Sufity podwieszane obciążają sufit, a nie chciałbym, by mi takie coś nagle spadło na głowę. z tego co się orientuje, to napinane mają dużo lżejszą konstrukcję, bo co tam tak naprawdę jest. Profile które są montowane na ścianach i powłoka polimerowa, która też jest o wiele lżejsza, niż karton gips.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mortimer
Jeśli by popatrzeć na to obecne trendy, to ludzie coraz częściej odchodzą od już przestarzałego sufity podwieszanego, na rrzecz sufitów napinanych. Wystarczy popatrzeć, na to co oferują sufity napinane i na sam sposób montażu. Nie wspominam już nawet o tym, że sufit napinany poprostu daje większe możliwości aranżacji wnętrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pochmurny
Dokładnie. Niby w suficie podwieszanym, też można zamotnować oświetlenie, ale według mnie to nie wygląda zbyt elegancko. Może kiedyś to było modne, ale obecnie nie wiem czy bym się na to zdecydował. Przy sufitach napinanych prezentuje się to o wiele lepiej, ponieważ masz o wiele więcej możliwości. Lampy czy diody LED mogą być zamontowane pod powierzchnią sufitu albo i w powierzchni. Tutaj to jest fajnie przedstawione. http://blog.dpsceilings.com/poradniki/oswietlenie-w-mieszkaniu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mortimer
Co do samych sufitów napinanych, to według mnie to jest teraz jedno z ciekawszych rozwiązań. Po drugie, nadaje całemu pomieszczeniu bardziej nowoczesnego wyglądu. Zwłaszcza jeśli ktoś korzysta powłok lustrzanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żałosny spamerski temat wypierdalać kurwy sprzedajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bloombigan
Rozumiem, że teraz jest trend na to, by posiadać nowoczesne mieszkania, zarówno pod względem wyposażenia, jak i wyglądu, ale jak do tego ma się właśnie ten lustrzany sufit? Bo nie bardzo widzę tutaj powiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wk1
Napinany będzie najlepsze rozwiązanie. Jak wcześniej pisano szeroki wybór wzoru ( nadruk matowy lustrzany ) szybki montaż wytrzymałość gwarancja minimum 10 lat i cena praktycznie ta sama co podwieszany ale to wszystko zależy od projektu.. folia wytrzymuje około 100kg na m2 . Jak sąsiad z góry zaleje wodą to będzie wielki bombel, odpinamy sufit zlewamy wodę i po sprawie. Folia jedynie uczulona na ciecia, ale myślę ze z nożem nikt nie będzie skakać do sufitu ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pochmurny
Myślę że wk1 wyczerpał temat, ale i tak muszę dodać coś od siebie :P Tak jak w przypadku klasycznych sufitów napinanych, można ją zamontować na stropie. Optycznie powiększy pokój. Spotkałem się też z tym , że były montowane na ścianach w systemie DPS Wall. Wtedy masz oryginalne lustro. Tylko trzeba dobrać odpowiedni kolor powłoki. Ale z tym też nie powinno być problemu, ponieważ mają bardzo szeroki zakres dostępnych barw. Na ścianie świetnie by wyglądała powłoka srebrzysta. Będzie służyć za lustro, a też ciekawe wzbogaci wnętrze pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helio33
A ja polecam klasycznie, na biało pomalowane. Nie trzeba wcale kombinować żeby był fajny efekt. Dajesz dobrą farbę, do sufitów dulux idealny sufit polecam i dobre oświetlenie. I już! rozwiązanie na lata, nic Ci nie zżółknie, nie ma szans żeby odpadało itp. Farba jest matowa, nawet jak na tym suficie gdzieś coś nie jest idealnie nie będzie tak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×