Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MarikaKlos

Brama segmentowa jaki producent

Polecane posty

Gość MarikaKlos

Kończymy dom i mamy w projekcie zaplanowaną bramę do garażu w wersji segmentowej. I teraz szukamy dobrego producenta takiej bramy. Co polecacie? I pytanie czy warto iść w automatykę do takiej bramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MateuPisarski
Zacznę może od końca. Automatyka to niesamowita wygoda i praktyczne zastosowanie. Docenisz to na pewno zima jak nie będziesz musiała wysiadać z ciepłego samochodu na mróz by otworzyć garaż :) A jaki producent? Myślę, że możesz zobaczyć produkty Hormanna. Bardzo fajne ma rozwiązania i to wysokiej klasy. Ceny może nie należą do najtańszych ale jakość wykonania warta jest tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzypylskiS
Automatyka to raczej mały dodatek do całych kosztów budowy a wygoda niesamowita. Warto dołożyć i mieć niż nie mieć ;). Brama segmentowa całkiem wygodna w użytkowaniu, mało miejsca zajmuje w garażu, więc warto w to iść. Tradycyjnie otwierane to już raczej przeżytek. Zajmują dużo miejsca po otwarciu. Jeszcze masz takie uchylane ale to też raczej starsza technologia, co nie znaczy że są złe. Cenowo powinny być tańsze. Ale pozostałbym jednak przy segmentowej bramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiekSeba
Segmentowe obecnie są najpopularniejsze, więc pewnie też ich cena będzie bardziej korzystna. Napęd najlepiej montowac od razu bo koszty montażu będą niższe niż w przypadku jak po czasie zamówisz sobie napęd. Hormann to obecnie chyba najlepsza firma w tym segmencie. No i mają całkiem fajne rozwiązania jak np. dodatkowe drzwi w bramie segmentowej, np do wyprowadzenia roweru z garażu bez potrzeby otwierania całej bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brat jakiś czas temu korzystał z usług tej firmy.Wybrał dokładnie taki rodzaj bramy do garażu jaki polecacie,segmentowy z automatyką.Póki co jest bardzo zadowolony.Przez kilka miesięcy nie pojawiły sie zadne usterki i problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do bram segmentowych zresztą można dołączyć niezbyt drogi siłownik BFT Tiziano. Zresztą segmentowe to chyba najlepszy typ bram. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamiec
Chyba lepiej brać napęd i bramę z tej samej firmy. Na pewno kompatybilność rozwiązania jest najlepsza i wszystko odpowiednio dopasowane. Mniej też będzie problemów z użytkowaniem i konserwacją. BFT Tiziano jak widzę na stronie to tylko 2 lata gwarancji a napędy Hormanna mają 5 lat. Do tego ich bramy mają aż 10 lat gwarancji (chyba najwięcej na rynku) więc jak widać są bardziej pewni swojej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dona25
Sama aktualnie rozglądam się za wyborem bramy do swego garażu. Muszę przyznać, że zapomniałam o marce Hormann, a przecież oni mają świetne rozwiązania, a ich produkty charakteryzują się wysoką jakością. Muszę zapoznać się z ich ofertą by wybrać rozwiązanie, które będzie dla mnie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawroneczqua
U nas też są w bramach siłowniki BFT. Potwierdzam bardzo dobre działanie. Nie znam się na tych wszystkich szczegółach technicznych, ale siłowniki są już wiele lat w bramach i ani razu nie mieliśmy kłopotów. Co rok tylko jakiś facet przyjeżdża ale to tylko na przegląd tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głowacki
Pytanie czy garaż masz jako osobny budynek czy w jednej bryle. Jak w jednej bryle to najlepiej szukać ciepłych bram, które ograniczą ucieczkę ciepła z samego domu. Duża powierzchnia bramy może znacząco wychłodzić cały dom, więc w takim przypadku warto iść w cieplejsze rozwiązania. Wspomniany Hormann ma wersję LPU 67 Thermo z ciepłymi segmentami o grubości 67mm i do tego ościeżnica ThermoFrame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konieczny
Siłowniki BFT mają niestety tylko 24 miesiące gwarancji. Czyżby producent nie był do końca pewny ich jakości i trwałości? Napędy SupraMatic od Hormanna mają 5 lat gwarancji. Chyba jednak warto zaufać większemu dostawcy i producentowi. Na bramy tez dają długie gwarancje, więc muszą być pewni swojego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szolder
Czasami warto dołożyć i kupić od większego i bardziej sprawdzonego producenta. Nie zawsze należy oszczędzać. Duży przeważnie ma lepsze zaplecze techniczne, więcej ludzi do "wymyślania" konstrukcji i rozwiązań, które po prostu lepiej się sprawdzają. To też lepsze materiały. Pewnie dlatego Hormann ma takie warunki gwarancyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachęcam do zapoznania się z ofertą http://www.rapi.com.pl/. Mają bramy segmentowe do garażu oraz automatykę do bram po przystępnej cenie, warto więc mieć ich ofertę na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinKotowicz
Rapi jak widzę mają w ofercie Hormanna. Pytanie czy warto brać od pośrednika czy bezpośrednio od producenta. Znajomi zamawiali bezpośrednio i z tego co mówili mieli lepszą ofertę niż od lokalnego pośrednika. Wydaje mi się, że tez jakość montażu przez firmową ekipę będzie stał na wyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mendelski
Producent to raczej może zaoferować lepsze warunki finansowe. Nie każdy producent chce się bawić w taka pojedyncza sprzedaż ale z tego co widziałem na stronie Hormanna to nie robią z tym problemu. A do tego firmowa ekipa montująca to chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kari_na25
Hormann to doskonały wybór gdyż wysoka jakość produktów przekłada się na długie bezproblemowe użytkowanie. Dodatkowa opieka jaką oni zapewniają wraz z opieką serwisową 24h/7 dni w tygodniu to kompleksowy zestaw. Jestem zadowolonym jej użytkownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliwina
Hormann to nie tylko wysoka jakość i zaplecze serwisowe ale i dostępne nowoczesne rozwiązania. Wybierając bramę z napędem mają oni dostępną aplikację, która umożliwia nam równoczesne otwarcie bramy wjazdowej, garażowej, a nawet włączenie oświetlenia. Jest to bardzo duża wygoda dla kierowcy, a jak wiadomo do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeglądała ofertę Roletexu. Mają ok rozwiązania. Myślicie, że warto u nich kupić? Opinie mają pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno zakupiłem bramę garażową od firmy www.rapi.com.pl Brama jest solidna, bardzo dobrze wygląda i nie kosztowała mnie fortuny. Jeżeli mieszkacie w okolicach Warszawy to powinniście skontaktować się z tą firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz mieć bramę możliwie prostą w obsłudze, do tego żywotną to proponuję oczywiście rolowane. Na pewno się nie zawiedziesz. Miałem niskie nadproże to brama rolowana tylko wchodziła w grę. Inwestowałem przez http://bramyrolowane.eu/. Gadałem wcześniej na FB z konsultantem i dobrze mi podpowiedział. Kolorystycznie do elewacji też dopasowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

Ja zdecydowałem się na bramę PRIME i jestem mile zaskoczony. Jest to narazie nowość na rynku, ale jej parametry biją na głowę pozostałe bramy segmentowe. W salonie mikea-tychy.eu mają je już dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w temacie jest dużo kwestii dotyczących napędów. JA mogę w tej kwestii polecić markę BFT - jej produkty wyróżniają się świetną jakością wykonania, dzięki czemu są bardzo trwałe. U mnie nie było żadnych problemów z nimi. Sam napęd jest cichy, szybki i prosty w montażu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×