Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Praca za granicą

Polecane posty

Gość gość

Hej, planuje wyjazd za granice na prace sezonową, jeśli ktoś był i chce się podzielić wrażeniami, chętnie poczytam wasze opinie. Szczególnie chcę wiedzieć czy warto, gdzie się opłaca, jaką wybrać agencję pracy itp. Dodam jeszcze, że to byłby mój pierwszy wyjazd, więc chciałabym coś więcej o tym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oplaca juz sie!!!! zarobki w Polsce bardzo wzrosly a zycie o wiele tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie jak tak? W każdym zachodnim kraju możesz zarobić od 2.000€/mc wzwyż. Zależnie od znajomości języka i wykształcenia. Jak coś potrafisz i chcesz pracować to w rok zarobisz to co w pl w 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty fanzolisz glupolu? 2.000€/mc zarobisz a wydasz 1500€/mc :D 🖐️ wiecej zostaje na czysto w PL:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich sytuacjach dobrze jest skorzystać z oferty jakiegoś pośrednika...żeby nie daj Bóg nie wpakować się z coś niebezpiecznego. Moja znajoma już kilka lat jeździ do pracy za pośrednictwem tego biura http://certuspolska.pl/. Z tego co mi opowiadała i pokazywała tą stronę to wszystko jest w 100% zgodne i legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdzie nie wyjeżdżajcie. W PL wszystko jest za bezdurno a zagranicą będziecie musieli płacić trzy razy tyle. Dziś o dobrą pracę na zachodzie jest trudniej niż w PL. Wziąwszy pod uwagę koszty życia to PL jest dziś najtańszym krajem w UE. I będzie coraz gorzej więc lepiej u siebie w domku skromnie, ale taniutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis poziom zycia w PL sie bardzo poprawil. Wyjezdzaja juz tylko miernoty co sobie rady nie daja. Kumpela w tym tygodniu dostala nowa prace w PL, 5 lat doswiadczenia, pensja 7 tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pierwsza praca za granica to tylko i wyłącznie ze sprawdzonym miejscu i ze sprawdzonym pośrednikiem. Mój brat regularnie jedzie do pracy do Niemieć i korzysta z biura www.certuspolska.pl. Z tego co wiem zarabia bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinni wam odebrać paszporty tak żeby Polak pracował w kraju i rył za bezdurno na polskiego pracodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam w planach wyjazd za granicę bo co że u nas pensje wzrosły jak ceny też poszły do góry i to dość sporo więc znajomi namawiają mnie żebym przyjechała do nich do Anglii a znowu siostra ciągle mi mówi, żeby dokumenty z deluxa zamówić i żeby je zabrać ze sobą...ma ktoś je może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im więcej polakow wraca do PL tym lepiej. Butne angole spuszczą z tonu jak się pojawi konkurencja. Stwierdzam z własnego doświadczenia, że angole są dużo drozsi i mniej wydajni w pracy. No i co najważniejsze nie muszę oglądać tych angielskich roszczeniowych mord wiecznie zaciętych i niezadowolonych. Angole won z UE, bo my w PL mamy na szczęście lepszych i tańszych pracowników z Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada

Ja jeżdżę do pracy do Niemiec jako opiekunka, najpierw próbowałam szukać na własną rękę, niestety kilka razy się zawiodłam, teraz jeżdżę z germania care - wszystko załatwią za mnie więc niczym się nie przejmuje. :) Warunki bardzo dobre, pieniążki również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dev

Ja ostatnio wyjechałem do Holandii z dziewczyną przez agencję Work Centre i powiem tak - nie ma co narzekać. Dobre pieniądze, sporo godzin to się całkiem niezłą sumę uzbiera. Jasne i klarowne warunki. Nie ma co narzekać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi

odpowiadając na twoje pytanie - opłaca się. wyjeżdżam raz na rok z otto do Holandii, więc wiem o tym trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Na pocztąku wyjeżdząłam do Niemiec na szparagi, ciężka praca, kręgosłup boli, ciągle na polu, średnio polecam. Teraz pracuje jako opiekunka w promedica24 i juz praca jest inna, mniej męcząca, kasa z tego jest dobra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kot

Ale gdzie wyjeżdżasz? Polecam do Holandii przez otto pojechać, dobre warunki i zarobki w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiara

Jako sezonowa prace polecam prace opiekunki:D ja wyjezdzam od kilku lat, ostatnio dwukrotnie z dobra sztela. do niemiec. ok 1500e na reke za miesiac wiec na maksa sie oplaca 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem przez agencję Eerlijk & beter w Holandii i nie narzekam. Jak dla mnie super warunki, w Polsce nie ma szans niestety na taką kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat jakieś dwa lata temu pojechał do pracy do Anglii. Na początku nie był zbyt zadowolony bo miał marną pracę. Ale potem zrobił sobie uprawnienia na ładowarkę w firmie Empire Training Services i teraz jest bardzo zadowolony. Ma dobrą prace i nieźle zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko opcja. Dużo też zależy przez jaką agencję jedziesz, czy może na własną rękę. Od siebie polecam pracować z otto, super agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój maż wyjechał kilka lat temu do Anglii. Na początku miał pod górkę bo musiał pracować jako zwykły robotnik na budowie. Kasa średnia i dużo pracy. Chciał się załapać na operatora koparki ale nie chcieli uznać mu polskich uprawnień. No i wreszcie zrobił angielskie papiery w firmie CPCS Construction and Plant Training Services LTD. I teraz już ma lepsza kasę i przyjemniejszą robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskutyjesz sama ze sobą?

A co na to lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Drpaolita napisał:

Tobie lekarza potrzeba skoro siedzisz całe życie na forum i nawet nie ogarnęłas że paszportów do Niemiec nie ma już od xxxx lat 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

To ciekawe bo ja bukujac bilet do Niemiec, Włoch czy Hiszpanii muszę podać numer mojego paszportu.

A może powinnam podawać numer kwitu z pralni?

P.S. Polskiego dowodu osobistego nie posiadam od piętnastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, paszport nikomu do niczego nie jest potrzebny.

W takim razie kup bilet na samolot do jakiegokolwiek miasta w Niemczech i jedz na lotnisko bez paszportu, zobaczymy jak polecisz.

I co ma do tego kto i od ilu lat zagląda i pisze na kafe?

Ty o tym decydujesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, masz świętą rację .

Jestem głupią dwudziestolatką która mieszka u matki i od dziesięciu lat piszę na kafe.

Masz również rację w tym że podróżując samolotami po unii nie potrzeba paszportu (nie mając innego dokumentu tożsamości), po prostu jedzie się na lotnisko i mówi się przy odprawie swoje nazwisko i już, wsiadasz i lecisz, przecież jest Schengen!

Z reszta jak taki geniusz i królowa dedukcji może nie mieć racji?

Miłej niedzieli.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Drpaolita napisał:

Po uno europejskiej poruszasz się na dowodzie nie na paszporcie nie pogrążaj się

A jak nie masz dowodu to poruszasz się na czym????

Nie mogę mieć dowodu osobistego bo nie mieszkam od lat w Polsce, więc na czym mam sie poruszać?

4 minuty temu, Drpaolita napisał:

Kłamiesz że mieszkałas w Niemczech a nawet nie umiesz powiedzieć gdzie i nie umiesz nawet mówić po niemiecku bo od razu zmieniłaś temat a tak się akurat składa że mam C1 i szybko mogę sprawdzić kto klamie 

Jeszcze raz zapytam - mam podać ci adres i wysłać skan dokumentu który to może potwierdzić?

Dociera do ciebie że ktoś nie chce na forum publicznym ujawniać nazw miejscowości w których przebywał?

I owszem, nie znam dobrze niemieckiego, w pracy i tak wszyscy posługiwali się angielskim, czy to coś dla ciebie zmienia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×