Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy potrzebne sa body z krótkim rękawkiem na 56

Polecane posty

Gość gość

Masakra. Myślałam że będzie tak zimno jak w zeszłym roku i nie kupiłam bodow z krótkim rękawem. Wgl nie wiem czy dobrze kupiłam 3x pajac 1x śpiochy 3xSkarpetki 4x czapeczki 6x body z długim 3x pośpiochy A z krótkim przepraszam 1 parę. Czy mam gnać do sklepu po krótki rękawek? Na 62 mam znacznie więcej ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie były niezbędne, w chłodnych miesiącach dziecku zakładałam pod pajacyk albo bluzeczkę, w ciepłych miało tylko body z krótkim rękawkiem i spodenki, albo krótkiego rampersa. Czapeczki- nie wiem po co o tej porze roku, awaryjnie może się jedna przyda jakby było duże ochłodzenie. Bo raczej nie na taką temperaturę jak dziś. W ogóle dla mnie 6 kompletów ubrań (zakładam że dasz albo pajacyk, albo body z długim i półśpiochy) to za mało, chyba że planujesz codziennie pranie nastawiać. Co do rozmiaru- przeciętnie dzieci noszą rozm. 56 przez miesiąc, chyba że zakładasz że urodzi się długi noworodek. Moje miały 56 i 57 cm przy urodzeniu i w body z 62 jeszcze pływały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin mam za tydzień. Z dzisiejszego usg ważył 3550 ile cm nie wiem. Z 62 mam dużo więcej. Na 56 nie kupowałam dużo bo każda z kol mówiła kup mało wiec kupiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym kupiła trochę z krótkim. Moja córka to w 56 się topila bo była taka mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3550 to sporo ale musisz brać pod uwagę wagę +/- wiec może ważyć 4 a może 3. Kup ze 2 pary i po porodzie będziesz widziała czy dokupić czy może będziesz musiała po tygodniu zakładać 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chcesz zakładać pajace to pod to zdecydowanie body z krótkim rękawem na początek...nie znam dziecka które od urodzenia nosiło od razu rozmiar 62 cm, oczywiście nie mówię o sytuacji kiedy te 62 cm na dziecko wisi i ktoś na siłę zakłada i twierdzi że dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie też nie bardzo wiem po co tyle czapek...dokup pajacy i body

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 czapeczki grubsze 1 wiązana druga nie 2 czapeczki cienkie. Ok dokupie w takim razie. A ile najlepiej? Żeby mi wystarczyło? Aha mam jeszcze pajaca takiego na chłodne dni i bluze ze spodenkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na teraz to już cienkie czapki wystarcza, max 2...tak ze 3, 4 pajace dokup i 6 body z krótkim rękawem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie body z krótkim to konieczność. Wszystko na to założysz, najbardziej praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko pod coś przydadzą się body z krótkim rękawem. Moja córka urodziła sie w takie upały, że jeszcze w szpitalu ubierałam ją w same body z krótkim rękawem i skarpetki. Jeśli chodzi o ilość ubranek to zależy jakie dziecko sie urodzi, moja była taka malutka, że w 56 chodziła ponad dwa miesiące, więc potrzebowałam ich sporo, ale np. dziewczyna z sąsiedniej sali urodziła syna 62 cm, więc 56 nie używała w ogóle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy się zastanawiacie czy kupować 56, a ja kupiłam kilka kompletów w rozmiarze 50 i nie robię z tego afery. Moje dziecko ma wyglądać i czuć się dobrze, a nie jak sierotka majtać rękawami :-/ Rodzę we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka 62 nosiła dopiero jak miała ok. 3 mies., do tego czasu 50-52-56...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przecież lepiej mieć na fajki i piweczko dla męża niż kupić noworodkowi normalne ubrania, nie za duże. Żal patrzeć na te wszystkie noworodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem twoich koleżanek, tak szczerze mówiąc. I jak inni wyżej, nie rozumiem podejścia typu: "nie ma sensu za bardzo kupować bo za chwilę wyrośnie"... to tak jakbym ja kupowała sobie ubrania w rozmiarze XXL, bo a nuż znowu będę w ciąży i będą jak znalazł, a rękawy można podwinąć. Nawet jeśli komuś szkoda pieniędzy na nowe (chociaż siedmiopak zwykłych, białych body to w TESCO koszt ok 40 zł bodajże, a jakość mają dobrą), to dosłownie za grosze kupi się używane. Nie wiem też jak można mieć raptem 5-6 kompletów na krzyż, codziennie robicie pranie? Wszystkie kolory razem? Dziecko przecież często uleje, je 10x na dobę, wystarczy że po 3 karmieniach coś mu poleci na bodziaka, o przesikanych ubrankach nie mówiąc. I o ile 1-2 czapeczki (cieniutkie, bawełniane) rozumiem, bo i w lecie się zdarza temperatura 15-20 st, to po co ciepłe czapki na lato- tego nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie, a co ze stroną estetyczną? Nie przyjemniej patrzeć na ładnie i schludnie ubrane maleństwo niż na sierotkę w za dużych pajacykach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość dzieci spokojnie mieści się w 56. Moja córka nosiła ten rozmiar praktycznie całe lato. Urodziła się 3500,53-długa. Też nie lubię jak dzieci utopione są w wielkich rzeczach. Miałam sporo rzeczy na krótki rekawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie kupujecie rozmiaru 50??? Bo przyda się tylko przez dwa tygodnie? No i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 56 było mojej córce akurat, w 62 topila się, zaznaczam, że urodziła się 53-cm długa, nie 48 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 mało gdzie można kupić. To rozmiar dla wcześniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozmiar 50 sie najczesciej nie przyda wcale:) ale np moje dzieci mialy po 54cm dlugosci i rozmiar 50 byl idealny przez pierwszy tydzien, gora dwa dopoki byly takie podkurczone. Przy pierwszym mialam tylko kilka takich miniaturowych bodziakow, a przy drugim tez kilka pajacykow i lubilam je zakladac:) nie wisialy, nie ciagnely sie. Ale ja je dostalam, rozumiem ze dziewczyny nie kupuja, przeciez przed porodem i po ta kasa idzie jak woda, wiem, ze zaraz ktos napisze, ze nie stac na dziecko, ble ble ble, ale kupowanie calego kompletu ciuchow i wydanie na to 200-300zl, zeby dziecko polezalo w tym tydzień jest baaaardzo nieekonomiczne. Nie sztuka jest trwonic kase, nawet jak kogos stac. Autorko dokup bodziakow z krotkim rekawem, przez pierwsze kilka dni ocenisz czy ciuszkow Ci starczy i nazwyzej dokupisz jeszcze. Niepotrzebnie kupowalas cieple czapki na maj, no ale przekonasz sie sama:) w taka pogode czapka w ogole nie jest potrzebna. Ja kupilam na czerwiec awaryjna taka pojedyncza bawelniana i to 62 zeby byla na cale lato w razie wu i córka miala na wyjscie ze szpitala bo bylo akurat 19 stopni (choc bardziej byla potrzebna mojej psychice ta czapka niz jej w foteliku w aucie haha) i ze 3 razy przez cale lato jej zalozylam jak wialo mocno i ja np zakladalam kurtke jeansowa to ona miala ta czapke. W grubszej wiazanej Ci sie to dziecko ugotuje, no chyba ze nagle bedzie ponizej 15 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez przygotowuje sie do narodzin dziecka i mam wyprawke w rozmiarze od 50 do 68. Nie zal mi pieniedzy bo dziecko bylo moim marzeniem i chce przezyc te chwile z pompą, tak jak chce a nie ze zal mi bedzie wydac 100zl na kilka bodziakow. Moze i to nie ekonomiczne, ale co z tego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jakie 300 zł??? Mieszkam w Cambridge, za nowe body dobrej jakości płacę £2/sztuka. Takich ubranek na rozmiar 50 mam kilka: dwie pary spodenek i 5 body. Plus sweterek dziergany kupiony za całe 2 funty w szpitalu Rosie :-) Cudowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych co mają parcie na 50 a niech wam dzieci się urodza duże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co się stanie, jeżeli dziecko urodzi się duże? 100 zł to nie są duże pieniądze, nie żal mi. Te osoby, którym żal, mogą a) sprzedać ubranka online b) dać komuś w prezencie c) poczekać na kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 to nie jest rozmiar dla wcześniaków, ignorantki. Dla wcześniaków jest "premature baby", a od 50 zaczyna się w Anglii normalna rozmiarówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupilam rozmiar50 w h&m wypada jak 56 z pepco albo nawet wieksze... takze tego. A syn urodzil sie 54 cm i ubranka byly miesiac dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj starszy miał przy narodzinach 56 cm i te 56 cm też było trochę za duże przez pierwsze 2 tygodnie, także nie wyobrażam sobie od razu 62 cm...62 cm było dobre, jak miał jakieś 1,5 miesiąca, mimo że szybko rósł... młodszy miał 54 cm przy narodzinach, do 3 miesiąca przybywało mu wolniej, więc długo chodził i rozmiarze 56 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic z tego ze nieekonomiczne, pytasz czemu nie kupujemy rozmiaru 50, to Ci podaje mozliwy powod. A 300zl... Ja nie z Cambridge, wiec licze w złotówkach, tyle mniej wiecej kosztowalo mnie skompletowanie jednego rozmiaru 56, kolejne 300 wydalam na 62, a sporo tez dostalam. Nie myslalam ze ktos sie tu o rozmiar ubran czepnie i bedzie wyciagac wnioski, ze zalujemy na dziecko:) ja bynajmniej nie zaluje, raczej kupuje za duzo, ale staram sie przemyslec te ubrania chociaz troche, np corka teraz wyrasta powoli z 80, wiec kupuje juz t-shirty na 86, zeby miala na cale lato a nie na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka miala 60 cm a syn 58. Ubranka na 62 mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×