Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trułkalajf

Ślub cywilny. Ile daja świadkowie?

Polecane posty

Gość trułkalajf

Chciałabym się dowiedzieć ile powinnam dać jako świadek na ślubie cywilnym z poczęstunkiem ? Dodam, że o zaproszeniu i zostaniu świadkiem dowiedziałam się kilka dni temu, ponieważ kuzynka młodej zrezygnowała - wcześniej nie byłam nawet uwzględniona na liście gości ( koleżanka z dawnych lat). Normalnie bym się nie zgodziła, ale byłam "błagana" przez przyszła pm i jej rodziców. Do ślubu 3 tyg. Jestem przed wyjazdem i nie mam milionów monet - może jakiś prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle na ile cie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autor15945266
No właśnie tu jest problem. Mogłabym pozwolić sobie na więcej, ale musiałabym odmówić sobie jakiś przyjemności lub zmienić plany. Czy około 200zł to normalna kwota w takiej sytuacji? Inaczej bym to zorganizowała gdybym wcześniej wiedziała o ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz pozwolić sobie na więcej i dać 220 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie 200zl bym dala i kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam na myśli raczej kwote 500 - 1000 zł. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli taka propozycja finansowa to nie jest jakaś "obraza młodych" ? :D Bo dziś zasugerowano mi, że powinnam dać więcej ... dlatego postanowiłam zbadać opinie publiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
młodzi teraz taką kasą operują że by sie to w twojej małej główce nie zmieściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inaczej jest zostać świadkiem, bo ktoś chciał, a inaczej bo "tak wyszło". Ja bym dała 200 zł. Skoro nie byłaś na liście gości to sam fakt, że się zgodziłaś powinien być prezentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"teraz taka kasa operuja" ? nie wiem co masz na myśli :D przecież nie da im nie wiadomo ile... wcześniej nawet jako gościa jej nie uwzględnili. Myśle, że gdyby chodziło o kogoś bliskiego to by nie było takiego pytania, bo by sama wiedziała ile ma dać. Tutaj raczej chodzi o to by dać minimalna kwote. Ja bym dała 100 - chyba, że masz osobe towarzysząca to 150-200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice dają więcej, chrzestni też, siostra, brat, ale świadkowie?. To tylko ślub cywilny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakby po "tylko" ślubie cywilnym było mega wypasione wesele, a nie poczęstunek, to tez byś tyle dała? Ślub to ślub, znaczenie ma typ przyjęcia po uroczystości. Jeśli ma być tylko poczęstunek, to 200 zł będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×