Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kupno domu za sprzedaż tego, w którym mieszkamy. Jak to rozwiązać?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie, proszę o pomoc w doinformowaniu, czy jest coś takiego możliwe, że zamieniam swój dom z tym, który chce kupić u pośrednika? I np dopłacić? Czy pośrednicy uwzględniają takie wyjście? Znaleźliśmy z mężem dom, który bardzo chcemy kupić, jego lokalizacja jak i wygląd, stan odpowiada nam. Ale pieniądze mamy w nieruchomości, którą dostałam jeszcze jako panna, teraz w tym domu mieszkamy ale chcelibysmy to sprzedać, wymienić? Robił ktoś taki krok? Był w takiej sytuacji? Nie wiem jak to rozwiązać i za co się brać na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw porozmawiaj z pośrednikiem. Później wystawiasz swój dom na sprzedaż (cena musi być atrakcyjna jeśli chcesz go sprzedać), w między czasie dajesz zaliczkę na nowy dom pośrednikowi i w umowie zaznaczasz, że całość zapłacisz w momencie sprzedaży swojego domu (musisz się mniej więcej zadeklarować ile to potrwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro mamy rozmowę z pośrednikiem i dogłębne oględziny domu więc spytam. Nie wiem po prostu czy takie coś jest możliwe, dlatego pytam najpierw tu, żeby z siebie posmiewiska nie zrobić :) Ale ciężko jest się zadeklarować ile potrwa sprzedaż domu, może to być tydzień, a może to być rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może kupno pod hipotekę i później spokojna sprzedaż domu? I za pieniądze ze sprzedaży spłata kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×