Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile mleka mm powinien jeść noworodek

Polecane posty

Gość gość

I jakie mleko mm najlepiej kupić? Myślę nad Babilonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co ile.godzin.? Co 3 ? A jeśli będzie spał np. 5 h to mam go wcześniej budzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj po bebilonie zwyklym mial kolki i zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jadła bebilon HA na początku 40-50ml co 3h. Ja budziła w ciągu dnia, bo wiadomo pieluszki tez zmienić trzeba. W nocy nie budziłam ale wstawała co ok.4h sama. Ładnie przybierala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na każdym opakowaniu jest podane ile ma jeść dziecko. Ja zanim znalazłam odpowiednie dla syna to trochę to trwało, na początku bardzo mu się ulewalo i pediatra zaproponowała dwa inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc nie zakładaj z góry że będzie to np firma x bo być może będzie jeszcze y i z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez pierwszy miesiąc wybudzalam w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam NAN. A jadł co 3 h mniej wiecej, potem z czasem robiłam mniej albo Wiecej niz 90 ml, Bo juz wiedziałam ile zje. Sama wszystkiego nie nauczysz;) Ta dynamika sie zmienia, z jedzeniem i ze spaniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn ma 5 dni. Kupiłam to bebilon ale normalny. W szpitalu był dokarmiany 5 razy i za każdym razem go na sile budziłam . Dzis rano jak zjadł o 4 tak o 8.30 wcale nie miał ochoty na cycka.Wiec nie wiem czy wzbudzać czy nie? I co mi polecicie na duże bolace gorące piersi? I oczywiście poranione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się bardzo dobrze sprawdziło kozie mm. I przez pierwsze 2,5 miesiąca karmiliśmy na śpiocha również w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na poranione polecam nakładki silikonowe, pomagają. Między kamieniami smarowalam bepantenem-szybko wygoił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noworodek około 90 ml co 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie budziłam, jesli spał dłużej. Raz nawet, na początku, jak jeszcze położna przychodziła, mały w nocy przespał 8 godzin i zapytałam, czy to w porządku, to powiedziała, zeby sie cieszyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapturki co prawda mam najtańsze chyba z canpolu maż mi kupil w szpitalu. Mały nie bardzo chce z nich ssać a sutki i tak bolały. Bebatchen musze spróbować. Mam kompresy mama ale jakoś nie widzę poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Póki co wybudzaj przynajmniej co 3 godziny. Potem, jak zobaczysz, że dobrze przybiera na wadze, to możesz mu odpuścić i pozwolić pospać. Moja starsza córka w pierwszych tygodniach życia potrafiła zjeść 100ml. To strasznie dużo jak na noworodka, ale położne tłumaczyły, że to przez silną żółtaczkę. Młodsza była karmiona piersią, ale przez pierwsze 3 dni dokarmiałam ją mm. Wypijała na jedno posiedzenie 20-30 ml i to jej wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dzięki będę budzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie wybudzam przybiera na wadze prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś się obudził po prawie 5h obudziłam się po 2 h i czekałam aż się obudzi i w końcu zasnęłam. Potem nastawilam budzik i wcale nie mial ochoty jeść musiałam budzić nawet zmiana czystejest pieluchy na druga nic nie pomagała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna powiedziała żeby w dzień wybudzać to się rytm ustawi i będzie można coś zaplanować, a w nocy nie wybudzać tylko spać ;) moje dziecko urodzone 4200 i zawsze przybierało ładnie, ale więcej jak 50ml za jednym posiedzeniem nie zjadło, mimo że na opakowaniu pisze 90ml, dawałam 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toma

Mój maluszek je na zawołanie, ponieważ je tylko mleko z piersi nie mam zielonego pojęcia ile tak naprawdę pije. Generalnie nie płacze, najada się i przybiera na wadze. Kryzys był dość krótki, kiedy mleka było mało i musiałam wprowadzić lactosan mama do regularnego picia. Szybko się skończyło, więc na butelkę nie przeszła. Moim główny argumentem jest przyrost wagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Djenxn

Moja córka jadła 30 ml co 3 h z zegarkiem w ręku. Nie wybudzalam bo sama się budziła na jedzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Ja też zaczęłam pić lactosan, chciałam spróbować karmić tylko piersią. Miałam kłopoty z laktacją po leczeniu antybiotykiem i dziecko przyzwyczaiło się do butelki. Na szczęście ilość mleka zwiększyła się i mała znowu chętnie chwyta pierś. Regularnie ją ważę i dbam, żeby jadła regularnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róża
Dnia 31.12.2018 o 12:24, Gość Anka napisał:

Ja też zaczęłam pić lactosan, chciałam spróbować karmić tylko piersią. Miałam kłopoty z laktacją po leczeniu antybiotykiem i dziecko przyzwyczaiło się do butelki. Na szczęście ilość mleka zwiększyła się i mała znowu chętnie chwyta pierś. Regularnie ją ważę i dbam, żeby jadła regularnie. 

Ja również jestem jego wielką fanką i uważam, że jest bardzo smacznym produktem. Karmię dziecko czwarty miesiąc i jestem zadowolona z karmienia piersią, ponieważ taka forma daje poczucie dużej bliskości i więzi z dzieckiem. Poza tym w nocy nie trzeba go podgrzewać, mleko zawsze ma odpowiednią temperaturę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przez pierwsze 2-3 dni 20-30 ml co 3h, nawet w nocy, położne przychodziły i pilnowały. Od 5 dnia chyba z 50 ml co 3h. Jadł nana ha, ja dopiero rozkręcałam laktacje, w szpitalu mi nie szło bo stres i warunki a byłam tam niestety ponad tydzień. W domu budził się jak w zegarku co 3h i po dwóch tygodniach przestał, przybierał wyśmienicie więc nie budziłam go, mial przerwy 4-7h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

U mnie też wychodziło co trzy godziny czasu karmienie.Nie wiem ile w mm wychodzi bo karmię piersią. Najważniejsze, że dziecko przybiera na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ali na

Lactosan mama jest najlepszy, kiedy masz kłopoty z laktacją. Jeśli potrzeba większej ilości mleka trzeba częściej przykładać maluszka i więcej pić. Wierzcie mi, że ilość pokarmu wzrośnie. Potrzeba czasu, ale ilość wzrośnie. Tylko nie można się nakręcać i niepotrzebnie stresować. To normalne, w miarę jak dziecko przybiera na wadze rośnie jego zapotrzebowanie i organizm musi wytworzyć więcej mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ustka
Dnia 31.05.2019 o 15:02, Gość Ali na napisał:

Lactosan mama jest najlepszy, kiedy masz kłopoty z laktacją. Jeśli potrzeba większej ilości mleka trzeba częściej przykładać maluszka i więcej pić. Wierzcie mi, że ilość pokarmu wzrośnie. Potrzeba czasu, ale ilość wzrośnie. Tylko nie można się nakręcać i niepotrzebnie stresować. To normalne, w miarę jak dziecko przybiera na wadze rośnie jego zapotrzebowanie i organizm musi wytworzyć więcej mleka. 

Też zaczęłam go pić i moim zdaniem własnie dzięki niemu moja laktacja zdecydowanie się poprawiła. Nareszcie mogę odetchnąć z ulgą i spokojnie karmić swoje dziecko. Wcześniej było dość nerwowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×