Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Waga dziecka

Polecane posty

Gość gość

7.05 urodziłam synka z wagą 3320g (41t6d ciąży,poród wywoływany),54 cm.W trzeciej dobie jego waga spadła do 3020g.We wtorek byłam z nim w przychodni,ponieważ chciałam sprawdzić,czy prawidłowo przybiera na wadze.Dodam,iż mimo wszelakich starań mam bardzo mało pokarmu,więc piersią karmię tylko 1 raz rano i 1 raz po południu.Wg wskazówek lekarza dokarmiam mlekiem nutramigen lgg lipil 1,ponieważ po zwykłym mleku mały dostał czerwonych plamek i podejrzewa się u niego skazę białkową,albo nietolerancję laktozy.Synek dostaje butelkę co 2.5 - 3.5,czasem 4 godziny (na żądanie) 60 ml,rzadko wszystko wypija,najczęściej zostawia ok 10-15ml.Przesypia od ok 5 dnia życia prawie całe noce od ok 22-23 do ok 5.30 - 6.30.Miewa kolki (podaję herbatkę rumiankowo-kopierkową i kropelki infacol).Podczas ważenia waga pokazała 3780g.Lekarz powiedział,że przybrał znacznie za dużo i powinnam rzadziej go karmić,abo przynajmniej robić słabsze mleko tzn np zamiast 2 miarek mieszanki na 60 ml,dawać tylko 1 miarkę.Gdy zapytałam,ile na tym etapie powinien przybrać odpowiedział,że każde dziecko przybiera indywidualnie i trudno powiedzieć.Ile w takim razie powinien synek ważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym się martwisz? Najważniejsze jest to, że przybiera na wadze. Moja córka na początku w miesiąc przybrała prawie 1.5kg :D gruba nie jest, wygląda normalnie. Ciesz się, że dobrze przybiera na wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jaką wagą dziecko zostało wypisane do domu ze szpitala? W pierwszych miesiącach dziecko może przybierać od 800 do 1200g i to jest prawidłowe. Idź na konsultacje do innego lekarza. Kombinowanie z miarkami mleka uważam za dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym jak juz cos nie dodawala mniejszej ilosci miarek po to zeby dziecko dostawalo wszystkie wartosci odzywcze. Ktos tam sobie opracowal optymalna propocje mleka do wody i tu bym nie kombinowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszych miesiącach dziecko może przybierać od 800 do 1200g i to jest prawidłowe x nie dopisałam: 800-1200g na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w pierwszym miesiącu przybrała prawie 1,5kg potem po około 1kg. Nikt nie miał zastrzeżeń tylko że córka była tylko na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staraj sie karmic piersia, bo ilosc pokarmu zalezy od ssania, najwyzej sciagaj pokarm, pij odpowiednio. Dzieci na ludzkim pokarmie rosna inaczej niz na krowim. Najpierw rosna na dlugosc i dopoki Twoje dziecko rosnie wzdluz nie zawracaj sobie glowy wazeniami, bo to znaczy, ze jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo, spore ilości mleka też robisz, nic dziwnego, że zostawia. Mój syn też dużo przybierał na początku, jak się nie mylę to było to ok 1,5 kg na miesiąc. Też był karmiony mieszanką dla alergików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo robi?Również karmiłam nutramigenem i skoro wiadomo,że należy karmić wedle wytycznych jakie są na opakowaniu mleka to na nim jest zawarta informacja,że dziecko po skończeniu 2 tygodnia do końca 4 tygodnia powinno wypijać 5-6 x 120ml,więc z tego,co pisze autorka tematu to robi połowę porcji,a dla maleństwa to i tak za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Moja nigdy nie wypijała tyle ile zalecone na etykiecie. Lekarz powiedział, że etykieta etykietą, a dziecko to dziecko. Jeżeli przybiera dobrze, to znaczy, że jej wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.08 moja ma skonczone 4 miesiace i czesto na jedno karmiene wypija 120 ml. Od 2 tyg po tyle ml.mleka? Oszalalas?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko je inaczej. Moja ma już 8 miesięcy a i tak na raz nie zje więcej niż 120ml. Za to często je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×