Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martyna3232

4 latka nie chce sama jeść

Polecane posty

Moja czteroletnia córka przestała sama jeść, chce żebym ją karmiła. Do tej pory nie miała problemów z jedzeniem. Sama jeść nie chce a kiedy ja już ją karmię to zaczyna śpiewać, pluć, wiercić się wszystko aby mnie zdenerwować. Nawet pani z przedszkola mówi, że córka ostatnio nie chce sama jeść. Sugerowała, że może być to reakcja córki na nowo narodzonego braciszka. Jak mam wytłumaczyć córce, że jest już na tyle duża, że nie powinnam jej karmić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie jest duża,tak ci sie wydaje bo masz niemowle,ja tez karmie 4 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co Ci sie stanie jezeli razem z nia przejdziesz ten okres i bedziesz ja przez chwile karmic przeciez nie bedzie to trwac wiecznie. widocznie czegos potrzebuje od ciebie ale nie no lepiej odrzucic starsze dziecko i skupic sie na bobasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem z 3- latkiem- nigdy żadnych problemów z jedzeniem, a od kilku tygodni po 2-3 kasach "mamo pomóż"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka karmi sześcioletnia córkę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.28 karmisz 4latka? Szok... Moja 2.5 latka od pół roku je sama, nawet zupy. Co prawda upaćka się, ale tak się uczy przynajmniej. Nie rób z dziecka kaleki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja córka chce w ten sposób zyskać Twoją uwagę. Jest zazdrosna, o młodsze dziecko. Obiecując jej coś w zamian popełniasz błąd, gdyż zauważyła że „opłaca” się jej nie jeść. Posiłki nie mogą być kartą przetargową. Ważne jest aby posiłki były o regularnych porach. Czterolatek jest w stanie sam trzymać łyżkę, naprawdę nie musisz córki karmić. Nie musisz również pytać córki, co chce na obiad. To Ty gotujesz więc i Ty decydujesz co będzie jadła. Przecież to Ty posiadasz wiedzę co jest zdrowe, pełnowartościowe. Posiłki powinny być zróżnicowane, tak aby dziecko poznawało nowe smaki. W ten sposób nie usłyszysz od dziecka „tego nie lubię”. Dziecko nie powinno podjadać między posiłkami.( słodycze są bardzo kaloryczne, jeśli z****atona przed obiadem nie dziw się, ze nie chce zjeść obiadu). W przypadku kiedy dziecko nie chce zjeść obiadu, czy kolacji, nie zmuszaj go do tego- widocznie nie jest głodne. Jeśli będzie głodne powie Ci o tym. Kiedy zbliża się pora obiadu, a Twoja córka zajęta jest zabawą poinformuj ją 10min wcześniej, ze za chwile będzie obiad. W ten sposób dziecko ma czas na zakończenie zabawy i przygotowanie się do posiłku. Gdy nakryjesz do stołu zawołaj dziecko. Jeśli nie przyjdzie – trudno. Przyjdzie kiedy zgłodnieje, jednak wtedy musisz być stanowcza. Informujesz córkę, ze nie przyszła na obiad wiec musi poczekać do podwieczorku. Dziecko musi znać uczucie głodu, następnym razem od razu przyjdzie na obiad. Porozmawiaj z córką na temat tego, czy inne dzieci w przedszkolu jedzą same. Dziecko przecież widzi, że rówieśnicy to robią. Wytłumacz córce, że tylko niemowlęta są karmione i noszą pampersy. Duże dzieci takie jak ona radzą sobie w tych sprawach same ( w ten sposób możesz zawstydzić córkę).Wybierz się z córką na wspólne zakupy spożywcze. Kupcie te produkty z których przygotujecie wspólnie obiad. Następnie zaangażuj córkę w nakrywanie stołu. Razem zjedzcie przygotowany posiłek. Pamiętaj, aby wspólnie zasiadać do stołu-nikt nie lubi sam jeść. Bardzo ważne jest nagradzanie dziecka, nagradzaj nawet za podjęcie próby. Wybierz się też z córką w miejsce publiczne gdzie możecie coś zjeść razem. Niech widzi i obserwuje innych jak jedzą. Przy okazji spędzicie trochę czasu same. Pamiętaj jednak że najważniejsza konsekwencja. Nawet kiedy córka Cię zdenerwuje nie okazuj tego. Kiedy zacznie pluć i krzyczeć powiedź, że takie zachowanie Ci się nie podoba i nie będziesz z nią rozmawiała kiedy tak robi. Odwróć się i ignoruj ją. To kilka rad ode mnie, polecam również zapoznanie się z Polecam również zapoznanie się z metodami Doroty Zawadzkiej „Co zrobić, kiedy dziecko nie chce jeść? - Dorota Zawadzka, Parenting.pl i oglądnięcie odcinków „Super Niania”, w świetny sposób pokazują ode jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami naszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3latki
widocznie dziecko potrzebuje Twojej uwagi? Nie chce jeść samo - nie dawaj. Samo zgłodnieje, pozłości się, a potem sięgnie do talerzyka po kanapkę... Dziecko nie pozwoli sie zagłodzić. A poza tym - znajdź choć pół godziny sam na sam z dzieckiem - bez telefonu, tv itp. Książka, gra, zaplatanie włosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×