Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mąż obwinia mnie o zlw wyniki badań.

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 7 miesiącu ciąży. Niedawno robiłam morfologie i badanie moczu. Okazało się, że jest cukier w moczu, spadło mi bardzo żelazo. Lekarz kazał ograniczyć cukier i powtórzyć branie, razem z glukoza we krwi. Zapisał też żelazo na receptę. Ponadto okazało się że w cxiagu 2 tygodni przytyłam 2,5 kg. W domu opowiadam mężowi o wizycie a on mnie obwinia o te wyniki. Mówi, że mam wziąć się za siebie. Teraz dzień w dzień zwraca mi uwagę, żebym nakładają sobie mniej obiadu, nie jadła za dużo owoców bo cukier. Ostatnio wyrzucił mi 2 paczki landrynek, jakaś czekoladę i jogurt owocowy. Przyniósł buraki i wyciska jakieś soki. Zwraca mi uwagę jak pije coś innego niż wodę lub sok warzywny. Pyta czy chce się posypać po ciąży i wyglądać jak wieloryb. Mam dosyć tej presji, czuję się jak inkubator, który po porodzie ma być super laska inaczej czekają mnie wyrzuty i pretensje. Jak rozmawiać z mężem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czyja to wina te źle wyniki? Dba o ciebie a tobie jeszcze źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podziękuj mężowi. On to robi z troski o ciebie, bo tobie wody płodowe podrażniły mózg i nie widzisz, że landrynki trzeba zastąpić sokiem z buraków, żebyście ty i dziecko byli zdrowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże co za bzdury. Ja mam cukrzycę ciążową, przytylam 18 kg, ale mój mąż nie zachowuje się jak palant . Powiedz swojemu mężowi, że jeśli jest ryzyko cukrzycy ciążowej, to sobie w dupę może wsadzić swoje soki owocowe i z buraka, bo one podnoszą poziom cukru więc jak się nie zna, to niech Ci chociaż nie szkodzi. Jeśli chodzi o żelazo, to ono wielu kobietom spada ok 6 miesiąca, po prostu hormony i dziecko wysysa wszystko. Nie martw się kochana, po 30 tyg hemoglobina znów pójdzie trochę do góry. A co do męża, to straszny burak, nie tak powinno wyglądać "dbanie" o ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytyłam 18 kg bez cukrzycy ciążowej. Żarłam co chciałam. Mąż na porodówkę przyniósł mi 500 g cukierków . Po 3mcach od porodu nie było śladu po dodatkowych kg po 6 mcach miałam niedowagę bez rozstępów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra ale miec cukier w moczu i jesc landynki i czelolade to coś nie halo jest. Moze przeginasz ogolnie z tym jedzeniem co ? Sama sobie odp na to pytanie. Tu tez chodzi o jakosc jedzenia. A ile przytylas tak ogolnie? Pamietaj ze masz sie nie objadac tylko jesc madrze dla dwojga a nie za dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Jestem na plusie 16 kg. Przed ciąża ważyłam 72 kg, pracowałam w knajpie i przytyłam bo szefostwo nie żałowało nam jedzenia, a szefowa robiła nowa kartę i gak było, że pracownicy pierwsi próbowali dań. Jutro robię nowe badania zobaczymy co i jak. We wtorek lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maz pewnie martwi sie o Ciebie, ale co to za odzywka do zony o wielorybach? Z calym szacunkiem. U mnie wyniki krwi tez kiepskie a to 33tc. U mnie do tego stopnia, ze dostalam antybiotyk i zelazo. A cukier w moczu? Moja polozna mowi, ze 90% ma delikatnie przekroczony. I oni nazywaja to tzw. mocz ciezarnych. :) u mnie waga zatrzymala sie w 30 tc. Jem zdrowo, slodycze w ogole mi niepodchodza, pije tylko wode - bo po sokach mam zgage, o gazowanym nawet nie wspominam. Niestety miesko tez mi nie smakuje. Wyniki sa jakie sa. Widac warzywa niepodciagna wynikow w moim przypadku, dlatego dzis bedzie juz 3 miesny dzien. Jestem w 2 ciazy i w zyciu nie uslyszalam zadnego przytyku o wadze czy kiepskich wynikach z mojej winy. Jedyne co to "Jedz"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dawaj mu zrec przez tydzien. Za kare. Powiedz mu, ze nie chcesz zeby wygladal jak wieloryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×