Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewczyna z Polski

Polacy żyjący w Kanadzie.

Polecane posty

Gość Dziewczyna z Polski

Jest nas tu więcej na tym forum? Jakie są Wasze spostrzeżenia, radości, smutki, tęsknoty? Ja wyleciałam z Polski 4 lata temu i aktutalnie mieszkam w Calgary. Jak łatwo jest poznać Polaków w Kanadzie - każdy ma własne doświadczenia. Piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem w Kanadzie. Nie wiem czy na kafe znajdziesz osoby do rozmowy. Ale ja chętnie porozmawiam o Kanadzie, jak ci się tak żyje itp. Oczywiście jeśli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z Polski
Zalazłam tu kilka wątków ludzi żyjących poza granicami Polski, ale głównie piszących z UK i Niemiec. Nie znam zbyt wielu miejsc, gdzie mogłabym założyć taki temat, pamietam z Polski, ze Kafeteria była dobrym miejscem na rozmowę o wszystkim :) Życie w Kanadzie ma swoje plusy i minusy. Nie znam tu prawie żadnych Polaków. W pare miesięcy nauczyłam się angielskiego (bo nie miałam wyboru), mimo, ze w Polsce studiowałam filologie anielską okazało się, że praktyka a teoria to dwie różne sprawy. Pogoda. Kiedy w Polsce jest już w Marcu piękna wiosna, my borykamy się ze śniegiem i minusowymi (czasami -30!) temperaturami. Czasami śnieg pada w maju i w czerwcu. Ludzie. Są bardzo mili. Są zaciekawieni nasza kulturą, tradycjami i jedzeniem, choć nikt nie może uwierzyć, ze jemy surowe mięso (tatar). Brakuje mi Polakiego jedzenia. Targowiska z warzywami. Tu wszystko, co jest „organic”, w Polsce byłoby po prostu jedzeniem z warzywniaka, po które właściciel musiałby jechać z samego rana na giełdę. Nie byłam w Polsce od czterech lat. Boję się, że gdybym złożyła wizytę swoim rodzicom, a oni przywitali by mnie bigosem i schabowym, to już bym nie wróciła. A wracać jednak nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato od 25 lat mieszka w Kanadzie. Przylatuje do Polski co 2-3 lata.Teraz jest już na emeryturze i przyleciał na 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z Polski
Zoma! - to dokładnie tak, jak para moich znajomych. Małżeństwo po 50tce. Oni też przylatują do Polski, z tym, że co rok, a jednak dalej zastawiają się, czy nie wrócić na dobre do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja cię zapraszam do pisania o Kanadzie i Polsce na forum zobacz http://www.kymen.pl/f/ to małe forum bez hejtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nikogo z Kanady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
canadianlifestylechannel na YT to polak w Kanadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee New England
w kanadzie jest masa polaków, dziwne że nie możesz nikogo znaleźć ani żadnego forum, chyba słabo szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie chcą pisać? Szukam osób które chcą sobie popisać na moim forum o tym co się dzieje w miejscu gdzie mieszkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z Polski
Mi bardziej chodzi o prywatne osoby, niż o kogoś, kto prowadzi profil na youtube :) Ludzi, z którymi można porozmawiać otwarcie o doświadczeniach i przemyśleniach. Znam wiele blogów i kanałów na youtube :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mieście, w którym mieszkam, owszem. Jest wielu Polakow, ale nigdy nie byłam osoba specjalnie lubiąca wychodzić do pubów czy klubów. Nie mam tez Facebook’a ani Instagram’a, a grono, w którym się obracam, z czystego przypadku jest Kanadyskie :) wiec moje pole do popisu nie jest imponujące. Polacy, których znam, maja rodzine o dzieci, z którymi przylecieli do Kanady i nawet nie widza, co to Kafeteria, a ja nie mam ani męża, ani dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba obydwie nie wchodziłyście na moje forum. Nie chodzi o żadne porady dla Polaków „jak żyć w Kanadzie”, nawet nie o rozważania czy wyjazd był słuszny czy nie. Rozumiem „dziewczynę z Polski”, że chciałabyś się wymienić doświadczeniami z tymi, którzy są w Kanadzie. Na razie na moim forum nie jest to możliwe, bo takich osób jeszcze nie ma. Na pytanie „czy będą” – nie wiem. Moją propozycję kieruję do Polaków ze względu na język, a nie ze względu na ludzi. Wszyscy jesteśmy podobni. Na forum jest grupka osób, która się tam poznała, są życzliwi, rozmawiają o różnych sprawach i o takie osoby mi chodzi. Czy mieszkają w Polsce czy zagranicą – drugorzędna sprawa. Tylko tyle, że osoby z zagranicy mają inne otoczenie, inne przepisy i środowisko. Dlatego czasem trudno o radę jak coś załatwić. Ale czy tylko do tego sprowadza się kontakt z ludźmi? Dziś nie ma osób np. z Kanady, ale mogą być. Ja nie chcę napisać na kafe, bo za dużo hejtu i chamstwa. Nie zaprosiłbym kogoś poznanego, by pisał ze mną na kafe właśnie z tego powodu. Dlatego moje zaproszenie dotyczy mojego forum. Co oczywiście nie ogranicza, i można sobie pisać w wielu różnych miejscach. Pozdrawiam Inne Spojrzenie PS. Zapraszam do obejrzenia forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Gość” wyżej to ja, „dziewczyna z Polski”, zapomniałam dodać nick. Opppss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie wiedziałem. Nic nie szkodzi. Adres do forum jest wyżej. Pokazuje mi, że to spam i nie mogę dodać. Ale jest wyżej z kymenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×