Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

teraz to sie dopiero zaczną powroty do Polski

Polecane posty

Gość gość

zycie na zachodzie juz sie nie opłaca, za drogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie zamierzam wracać. Mieszkamy w Danii. Jest drogo, ale pensje też są wysokie. Także nigdzie się stąd nie wybieram. Moje dzieci nie będą splacaly długów rządu, który rozdaje $ ludziom, którzy nie pracują i żyją z mopsu. Także jeśli ktoś mieszka i żyje za granicą już parę-paręnaście lat napewno nie wróci. Chyba, że niektórzy tylko na emeryturę, która dostaną od Państwa dotychczasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale bedzie bezrobocie bo przeciez paniska nie beda robic za najnizsza krajowa, tam zarabiali x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezrobocie w pl jest bardzo wysokie, tylko rządowe glaby chwala się, że jest najniższe od lat. Tylko durnie nie biorą pod uwagę faktu że ponad 20% ludzi wyjechało za chlebem za granicę!!! Zaklamany kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ale bedzie bezrobocie bo przeciez paniska nie beda robic za najnizsza krajowa, tam zarabiali x4 X I mają rację. Pracodawcy w nowych s-klasach ,A pracownicy za 1500zl. Nigdzie w Europie nie ma takich różnic w zarobkach!!! Dyrektor zarabia ok 1/4 więcej niż normalny pracownik. A w pl? 1500 szeregowy A prezes? 15000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten kto się dobrze ustawił za granica nigdy nie wróci do polski. Będą wracać tylko pracownicy fizyczni i tacy którzy maja problem z zaaklimatyzowaniem i językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezrobocie w Polsce 3.8% , srednia UE to 7%. Brawo PIS:) Nie po to zalozylem firme zeby odmawiac sobie s-klasy i jezdzic polonezem. A za granice wyjechali nieudacznicy i wałkonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Ten kto się dobrze ustawił za granica nigdy nie wróci do polski. Będą wracać tylko pracownicy fizyczni i tacy którzy maja problem z zaaklimatyzowaniem i językiem. // Też tak myślę. ale nie generalizujmy. Ja w każdym razie nie zamierzam wracać. O, nie. nie do katolandu ze wścibskimi zazdrosnymi smutnymi ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Ja nie zamierzam wracać. Mieszkamy w Danii. Jest drogo, ale pensje też są wysokie. // potwierdzam. Byłam w Danii rok temu. kawa - przeliczmy na złotówki - cappuccino w kawiarni, pyszne swoją drogą to wydatek ok 30 złotych. i tak dalej. ja wydaję na co dzień w euro, wiadomo dania na koronę, ale ja patrzylam na to ile wydaję, na wyjeździe (Legoland i Kopenhaga) w euro. zatem na 5 dni na rodzinę naszą poszło .... prawie 1800 euro (wszystko). to sporo. oryginalny duński Legoland , czyli Tivoli park, to ceny z kosmosu ... ;) ale fajnie !! i Duńczycy tacy mili, wyluzowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:36 naprawde mieszkasz w Danii? Bo piszesz jakbys nie miała pojęcia, jak w Danii jest wysoko rozwinięta pomoc socjalna. Dlatego kraj jest tak drogi do zycia. Twoje podatki tez idą na wszelakie zasiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj 17:36 naprawde mieszkasz w Danii? Bo piszesz jakbys nie miała pojęcia, jak w Danii jest wysoko rozwinięta pomoc socjalna. Dlatego kraj jest tak drogi do zycia. Twoje podatki tez idą na wszelakie zasiłki. X Narazie podatek to 37% , im więcej pracujemy tym jest wyższy i sięga nawet 55%. Jednak nie odczuwamy tego, bo wypłata jest godna. Stać Cię na wszystko. Pomoc socjalną również jest wysoka i dostępna dla każdego, kto jej potrzebuje. Niedawno dostaliśmy z mężem feriapenge, za miesiąc wylatujemy do Tajlandii na 2 tygodnie (bez ruszania wypłat i oszczędności, feriapenge za zeszły rok, pokrywa cały wyjazd) tu warto pracować. Bo Państwo resztę Tobie zagwarantuje. I tu jest problem z PL, pracujesz A nic się Tobie nie należy. W PL też nie zarabialismy źle. Byliśmy na działalności, Polacy oszukują! Nie wyplacajapieniędzy za wykonane zlecenia. Nawet komornik nie pomoże, bo nie mają nic na siebie. W Polsce wspomagani są ludzie, którzy nie pracują z wyboru. To jest chore. Tu żyjemy spokojnie. Zawsze pieniądze są na czas. Ludzie uśmiechnięci. Mili. Urzędnicy są po to, aby pomóc, A nie odesłać do innych urzędników. Służba zdrowia jest na czas. Nie ma Później, zaraz. Nie ma prywatnie jeśli masz ubezpieczenie. Pracujesz, Więc Tobie się należy. I tego brakuje w moim ojczystym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i jest drożej, ale nadal lepij żyć tam niż tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, tylko Dania ma inną politykę zasiłkową. Daja wysokie zasiłki, ale kazdy obywatel wie, zę po to płaci wysokie podatki zeby w razie czego państwo miało mu z czego pomóc. Duża solidarność społeczna i odpowiedzialność za dobro ogółu, brak tolerancji społecznej dla tych co np. oszukuja na podatkach. Zarobki sa dobre, nie ma przesadnego rozwarstwienia i obnoszenia sie z dobrami. Ponadto dajazasiłki ale bardzo aktywizują wszystkie grupy je pobierajace, nawet niepełnosprawnych umysłowo, czy kaleki, żeby chociaż wolontariat, albo prosta prace po kilka godzin miesiecznie świadczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aneta92 dziś Teraz mnóstwo Polaków się decyduje na powrót z Wielkiej Brytanii. Chyba po prostu boją się Brexitu. /// no wlasnie, mnie to dziwi, czego sie boja. Oczywiscie, ze kazdy moze miec swoje zdanie, kazdy z nas jest tez inny, stad inne obawy, inne watpliwosci, zamiary itd. Jednak Ci, ktorzy czuja sie tu NAPRAWDE dobrze, jak w domu, ktorzy sa zadowolenie z pracy ,z zarobkow, ktorzy maja dobry jezyk I prezede wszystkim ktorzy sa tu wystraczajaco dlugo, by bez problem zaaplikowaci dostac settled status - nie musza sie bac brexitu !! o status osoby osiedlonej ktora bedzie miala niemalze identyczne (jesli nie 1005 identyczne) prawa jak Brytyjczycy, ubiegac sie moga osoby ktore tu sa bodajze od 2014 roku, lub dluzej. Ja jestem od 2007, wiec .. .wiadomo. I ten status bedzie automatycznie nadawany, jak przedstawisz na papierze dowody ze jestes tu I tyle a tyle, I ze pracowales tyle a tyle... kwota do zapalty to 65 funtwo bedzie, za dzieci polowa tego, I luz blues.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak. Każdy dla każdego jest miły. Ludzie żyją wręcz na takim samym poziomie. Nie ma domów z przysłowiowej gliny, A obok willi z basenami. Ludzie nie przywiązują uwagi do rzeczy materialnych. Nie wywyzszaja się, bo mają więcej na koncie. Wręcz to jest źle odbierane. Druga rzecz to kredyty, one są tak nisko % One są dla ludzi. Ludzie mogą sobie pozwolić na nowe auto, dom, czy cokolwiek innego. Nie potrzeba zbierania przez x miesięcy dokumentów. Masz tylko jedna kartę, na której jest wszystko. Twoje wynagrodzenie, opłaty, lekarze . Idąc do banku pracownik widzi wszystko na Twój temat. Jeśli jesteś uczciwy Dania da Tobie dobre życie w dostatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj - bezrobocie jest nizsze w Polsce a to dlatego, ze baby ktore byly zarejestrowane w urzedach rpacy sie wyrejestrowaly, gdyz moga sie podpiac pod ubezpieczneie do swojego partnera; Kiedys nie bylo to mozliwe, no i poza tym oczywiscie ludzie wyjechali za grancie. Wroca i wracaja glownie ci ktorzy wyjezdzaja np przez agencje pracy i siedza w takiej polskiej enklawie, nie ucza sie jezyka i nie porafia znalezsc sami pracy. Albo zwykli robole. Ludzie, ktorzy maja cos w glowie zaaklilatyzuja sie za granica i nei wroca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszę wam coś żeby trochę wam rozjaśnić umysł, ktoś co coś potrafi nigdy nie powinien siedzieć w PL i marnować sie za złotówkę od Polaka, na zachodzie cenią: pracowitość, punktualność, niezawodność, niezależność jeśli spełniasz te małe kryteria zawsze będziesz doceniony warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie bla bla bla dla ludzi którzy nic nie potrafią, jakoś mój sąsiad lekarz z żoną lekarką nie wyjeżdża, tylko dokupili ostatnio auto za 500 000, tylko oni zarabiają pewnie 40 000, więcej niż Ci bogacze z Anglii haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich lekarzy, którzy w PL zarabiają po 40.000 zł/mc to można policzyć na palcach u jednej ręki. Tak czy siak gdyby ci lekarze pracowali na zachodzie to zarabialiby 4-10 razy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, którzy mają fach wyjeżdżają. Również spora część lekarzy wyjechała za jeszcze większymi pieniędzmi i lepszym sprzętem za granicę. Także reasumując. Ja czuję się dobrze w Danii. Moja rodzina w tym dzieci również. Także powodzenia i miłego dnia życzę:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bingol to idiota bingol to idiota Bingol to idiota Bingol to idiota debil debil debil debil debil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam na imie Agata Mieszkam w Hamburgu od kiedy mam 11 lat - teraz mam 20... mam duze piekne mlode cyc/ki I jestem napa/lona na bingola !!!!!!!! przylec do mnieeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stac bingola na samolot, moze stopem kiedys przyjedzie, jego nawet na busy nie stac znam dwoch lekarzy , ktorzy za kasa wyjechali do szwecji a w Polsce dobrze im sie wiodlo- nie tylko aksa jest wazna palancie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stac was na wakacje w Polsce emigracyjne biedaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli podoba Wam sie Dania (generalnie Skandynawia) bo tam mamy równanie w dół? Ciekawe czy tak samo mysla Ci którzy tam zarabiaja naprawde duzó i wiecej niz polowe zabiera im Panstwo? Podobny model obiera obecnie Polska bo również Ci co maja muszą placic na innych. Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest sprawiedliwy model, to jest poprostu komuna-wszyscy maja miec podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wakacje w Polsce? miech na sali? Wakacje to odpoczynek , a ja w Polsce nie odpoczne; Pogoda do d**y, patrzenie na zawistnych ludzi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co można po powrocie z emigracji w Polsce robić. Zakładam, że rzucam dobrą pracę i wracam do Polski. I co dalej? Gdzie znajdę pracę? Mam 58 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nawet się nie zastanawiaj nad powrotem do PL. Chyba, ze masz oszczędności z których do końca życia możesz żyć nie pracując. Ale pamiętaj, że każde oszczędności kiedyś się kończą a wydatki zawsze są i rosną. W PL wszystko jest coraz droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co można po powrocie z emigracji w Polsce robić x Wszystko. Zycie w Polsce jest wielkrotnie tansze niz w UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×