Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość123543

Zakochanie

Polecane posty

Gość gość123543

Proszę bardzo - coś dla zwolenników teorii, ze jak się kogoś kocha, to na pewno nie rozgląda się za kimś innym i nikogo więcej nie ma chęci się bzykać... Oto wypowiedzieć profesora zajmującego się mechanizmami ewolucji człowieka: „nasza kultura apologizuje ten stan (zakochania) uważamy, że ma trwać do końca życia. A to jest ewolucyjnie zaprogramowany stan emocjonalny, który ma spełniać określone zadania w określonej fazie związku między partnerami. Nie znaczy to, że w różnej postaci stan ten nie może trwać bardzo długo. Czyli raczej nie ma co się łudzić? - Czasem po jednym zakochaniu jest następne, potem kolejne. Bywa, że jesteśmy zakochani równolegle w dwóch osobach, ale badania wskazują, że taki stan może powodować jednak pewien dyskomfort psychiczny”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i? :P To miało być kontrowersyjne, czy co... ma facet rację i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
Tutaj na forum są mocno konserwatywni ludzie, którzy uważają, ze jak ktoś zdradza, to na pewno nie kocha drugiej połówki...Wypowiedz tego profesora neguje powyższe. A tak w obronie kobiet i ich wyborów: „Kobiety też są na smyczy genów? Dlatego wolą bogatych? - Pieniądze to zasoby. A zasoby są ważne, by przetrwać. Dlaczego kobiety lgną do miliarderów czy sławnych ludzi, którzy mają pieniądze? To wcale nie musi być wykalkulowane. Ewolucja tak je ukształtowała, że chcą zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę, a taką gwarantuje zamożny partner”. Niech w końcu pryszczate nastolatki i dewoci, to zrozumieją, i niech przestaną obrzucać kobiety błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
Jeszcze tak a propos konserwatystów: „Jako biolog, cenię bioróżnorodność. Także jeśli chodzi o możliwości czy realizowanie się człowieka. Każdy typ ujednolicenia, lansowanie jednego, konserwatywnego wzorca to nie jest dla mnie to, czym nasz bardzo plastyczny gatunek powinien się charakteryzować. Różnorodność jest ogromną wartością”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto powiedział, że ten profesor ma rację? To tylko jedna z teorii, niekoniecznie poparta dowodami. Pewna profesor w polskim sejmie plecie takie bzdury, że czasem nawet dupa boli od słuchania, a do tego niekulturalnie wpier...la na sali sejmowej. On też ma rację i robi dobrze? Chyba tylko sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
Czułem, ze zaraz ktoś podważy jego autorytet. Ty jak widzę nie masz żadnych. Jakbyś zdobył/a dużo wiedzy, to byś wiedział/a, ze czym człowiek więcej wie, tym bardziej widzi jak mało wie o świecie, technice, itd. Ale jak widzę potrafisz każdego zmieszać z błotem porównując do pewnej „profesor” w sejmie, która de facto jest tylko doktorem habilitowanym, a tylko profesorem nadzwyczajnym - ciekawy jestem czy to rozróżniasz i wiesz co taki tytuł oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A kto powiedział, że ten profesor ma rację? To tylko jedna z teorii, niekoniecznie poparta dowodami. Pewna profesor w polskim sejmie plecie takie bzdury, że czasem nawet d**a boli od słuchania, a do tego niekulturalnie wpier...la na sali sejmowej. On też ma rację i robi dobrze? Chyba tylko sobie! X W punkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli to jeszcze istnieje coś takiego jak moralność czy poczucie honoru więc tłumaczenie wszystkiego biologia i branie na sposób naukowym jest trochę śmieszny bo jednak nie jesteśmy zwierzętami choć niektórzy uważają inaczej. Jeśli nie potrafi się być wiernym to przecież nikt nie zmusza nikogo do wchodzenia w związki monogamiczne ani w żadne inne. To po prostu usprawiedliwienie dla facetów którzy jednocześnie chcą mieć seks z wieloma ale jedna w domu która ugotuje upierze i jeszcze po główce poglaszcze gdy źle. I kobiety się na to często godzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nawet jeśli to jeszcze istnieje coś takiego jak moralność czy poczucie honoru więc tłumaczenie wszystkiego biologia i branie na sposób naukowym jest trochę śmieszny bo jednak nie jesteśmy zwierzętami choć niektórzy uważają inaczej. Jeśli nie potrafi się być wiernym to przecież nikt nie zmusza nikogo do wchodzenia w związki monogamiczne ani w żadne inne. To po prostu usprawiedliwienie dla facetów którzy jednocześnie chcą mieć seks z wieloma ale jedna w domu która ugotuje upierze i jeszcze po główce poglaszcze gdy źle. I kobiety się na to często godzą. X W punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
„w punkt” x Jedna i ta sama osoba pisze sobie z gościa, żeby pokazać jakie ma poparcie. Stały numer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tekst był mój a czyj punkt to mam w d***e. Usprawiedliwiaj wszystko biologia. Nawet zabicie kogoś bo w końcu żądza nami popedy...niektrozy chyba naprawdę chcą być zwierzętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
„Nawet jeśli to jeszcze istnieje coś takiego jak moralność czy poczucie honoru więc tłumaczenie wszystkiego biologia i branie na sposób naukowym jest trochę śmiesznu” x To twoje zdanie i możesz takie mieć, ale nie generalizuj i nie przekładaj go ponad badania naukowe. Tutaj na forum tacy jak ty, wszystko i wszystkich zmieszaliby z błotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
No tak już idziemy w kierunku zabicia kogoś. Stały repertuar porównań na tym forum. Słabe to i sztampowe. Rozumiem, ze tylko ty masz racje i jesteś wszystkowiedząca/y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukasz usprawiedliwienia? Przeczysz że istnieje coś takiego jak zasady i etyka które powinny obowiązywać wszystkich ludzi? Gdyby takie badania istniały na temat kobiet to inaczej byś gdakal. To tylko teorie. Ktoś jest k*****m to nim jest. Ktoś leci na forsę bo jest leniwy i pazernt to po prostu jest leniwy i pazerny. Po co od razu na ewolucję się powoływać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W punkt to moje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123543 gdzie byłeś jak cie nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po prostu usprawiedliwienie dla facetów x Nie, to nie jest ''usprawiedliwienie'', tylko wyjaśnienie, dlaczego facetom wchodzącym w związek monogamiczny zdarzają się zdrady. Normy kulturowe, społeczne, nie są w stanie zapanować nad biologią i naturą, także oczekiwania sobie, a realia sobie. Rozsądny człowiek przyswoi ten fakt, zacznie myśleć perspektywicznie i przestanie się uzależniać od partnera, a człowiek głupi będzie się zapierał przed prawdą, aż możliwe, że się przejedzie i skończy w bagnie. Nigdy nie wiesz, co los zgotował. A człowiek - było nie było - jest tylko zwierzęciem, które usiłuje stanąć wyżej, ale w większości przypadków niespecjalnie to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro tak to się nie wiąże taki czlowiek. A lis sobie każdy sam kształtuje tak naprawdę. Skąd wy bierzecie te teorie że czołowiek to zwierzę? Dzizas. Zdrady się zdarzają bo człowiek nie potrafi nad swiadem narządu zapanować. Po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrady się zdarzają bo człowiek nie potrafi nad swiadem narządu zapanować x Świetnie! A dlaczego nie potrafi zapanować, jak myślisz? co takiego go pcha naprzód?... odpowiedź znajduje się w tym wątku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto chce ten potrafi. Nie badz śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Nie każdy, ''kto chce, ten potrafi'', ponieważ nie każdy ma w naturze. Istnieje coś takiego, jak indywidualne uwarunkowania osobnicze i to one ostatecznie decydują, a nie świadome decyzje i postanowienia. Człowiek jest maszyną biologiczną, skomplikowaną, uproszczenia nie mają tu racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
Nie szukam usprawiedliwienia. Chciałbym, żeby na tym forum każdy mógł mieć własne zdanie bez wiszącego w tle mieszania z błotem. Tutaj jak widać jedyne i słuszne zdanie, to podglądy i etyka prawicowych katolików. Czy ja i inni musimy być tacy jak wy? Dlaczego nakazujecie innym jak mają żyć? Coś podobnego robił Hitler i wiemy jak to się skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszka Ś co tak z partyzanta?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:39 Zdecyduj się w końcu czy jesteśmy tylko zwierzętami czy skomplikowana biologiczna machina bo jedno przeczy drugiemu... A ty na górze nie nazywaj mnie katoliczka ani prawakiem bo właśnie pokazujesz jak ograniczony jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
„Świetnie! A dlaczego nie potrafi zapanować, jak myślisz? co takiego go pcha naprzód?... odpowiedź znajduje się w tym wątku” x Bo człowiek kształtowany ewolucyjnie miliony lat nie dostosował się do nagle narzuconych „norm” kulturowych. A skąd wiemy, ze to jedyne i słuszne normy... Jak wiemy za czasow Hitlera inne były normy i ludziom wydawało się, ze są słuszne...Prawicowi katolicy oczywiście wiedza wszystko lepiej i zawsze mają rację jedyną, i ona jest absolutem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecyduj się w końcu czy jesteśmy tylko zwierzętami czy skomplikowana biologiczna machina bo jedno przeczy drugiemu x Jeśli widzisz tutaj sprzeczność, to nie mamy o czym rozmawiać. Ja się odnoszę stricte do natury i biologii, Ty natomiast - mam wrażenie - wciąż masz cywilizację i kulturę z tyłu głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
„ ponieważ nie każdy ma w naturze. Istnieje coś takiego, jak indywidualne uwarunkowania osobnicze i to one ostatecznie decydują, a nie świadome decyzje i postanowienia. Człowiek jest maszyną biologiczną, skomplikowaną, uproszczenia nie mają tu racji bytu.” x Pięknie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już napisałam że nie mam nic wspólnego z katolicyzmem ani prawica tak jak ty to sobie wyobrażasz. Powołujesz się na Hitlera który nota bene chyba czuł pismo nosem ale whateva a sam zachowujesz się podobnie bo wydaje ci się że katolicy i prawaki racji mieć nie mogą? Jak to się nazywa? Otoz hipokryzja. Przypominam że forum publiczne istnieje właśnie po to żeby toczyć dyskusje. Ja wyrażam swoje zdanie a ty swoje. I to że się nie zgadzamy ze sobą? No trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
„ A ty na górze nie nazywaj mnie katoliczka ani prawakiem bo właśnie pokazujesz jak ograniczony jesteś” x Ok. To kolejna opcja. Jesteś niewierząca, ale ogromnie etyczna wedlug narzuconych „norm” i wszystkowiedząca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123543
„Ja wyrażam swoje zdanie a ty swoje. I to że się nie zgadzamy ze sobą? No trudno.” x To mi się podoba. Doszliśmy do porozumienia, na tym polega dyskusja. Niestety dalej twierdze, ze tutaj na forum dyskusja polega na obrzucaniu inwektywami jak ktoś ma inne zdanie niż „jedyne i słuszne”...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×