Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KOBITKA*

ile kosztuje dziecko?

Polecane posty

Gość KOBITKA*

Hej mamki! Był kiedyś na forum " Ciąża i poród" wątek "ile miesięcznie kosztuje ciąża".Skłonił mnie on do okrutnej (aczkolwiek prawdziwej) refleksji nad tym, ile miesięcznie wydaję na swoją prawie dwuletnią córę. Wiem,że dziecka nie powinno się "przeliczać" na pieniądze,ale przecież inwestujemy w swoje pociechy,prawda?:)Moja "inwestycja" to średnio: pampersy około 100 zł chusteczki nawilżane - 30zł kosmetyki,zabawki,ubranka -na szczęście "dokładają się" dziadkowie- więc- ok.100zł pediatra (prywatny+witaminki,ew.badania)-100 zł jedzonko-no nie wiem ,je to co my -niech będzie 100zł no i wydatki typu nowa kurtka czy buciki.Jakby nie liczyć około 500 zł się uzbiera.A u Was? Sknera jestem czy rozrzutna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas podobnie tylko ze mam chlopca i teoretycznie wydaje mi sie ze jezeli chodzi o ubranka to w przypadku dzieczynki mozna bardziej poszalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany :) podziwiam - 500 zł miesięcznie na dziecko ! ho ho :) ja z jednej wypłaty ( męża ) muszę utrzymać 5 - osobową rodzinkę po opłaceniu wszystkich rachunków zostaje mi koło 800 zł. na życie wprawdzie ubranka na dwoje młodszych dzieci dostaję od kolezanek { wiem , że to duża oszczędność } ale najstarsze ubieramy już my do pediatry chodzę \" państwowo \" chusteczek nawilżanych nie kupuję { jest woda w kranie } :) zabawki częściej dostają od rodziny i moich przyjaciół pampersów nie kupuję już od ok 4- 5 miesięcy , kupuję tańsze pieluszki w supermarkecie ( nie są takie super jak pampersy , ale nie uczulają i spełniają swoją funkcję :) ) jedzą - powiedzmy wszystko to co my acha - moje dzieci mają 7,5 ; 2,3 ; rok i 2 miesiące pozdrawiam ps. no ja to raczej jestem sknera , ale z przymusu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatniczka
jakos tak umarl ten topik a szkoda bo chcialam sie dowiedziec tego samego, ile kosztuje taka mala pociecha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrex
Ja tez wydaje ok 400zł-500zł na podstawowe rzeczy (mam córeczke 2 letnia), moze troche mniej bo zużywam mniej pampersów (od 2 tygodni zakładam juz tylko na noc)+ 700zł na opiekunke= ok1100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy jak liczyć
na sztuki czy na kilogramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zależy jak liczyć
na sztuki czy na kilogramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile
ile wydaje się na niemowlaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamajki
hmmm.... troche duzo tu podajecie.... mnie sie wydaje ze ja place mniej wiecej tyle: pampersy :powiedzmy ze z poltorej jumbo paka na miesiac to jest jakies 80 zeta ubranka??? przeciez nie trzeeba kupowac co miesiac.... robi sie "wyprawke" tak jak teraz na wiosna-lato to jakies 300-400 zl i powinno wystarczyc do przynajmniej polowy wakacji zabawek nie kupuje raczej sporadycznie cos bo mala i tak w nich plywa a zdecydowanie woli garnek i drewniana lyzke czasem ratuje sie jeszcze sloiczkiem z jedzeniem i pije mleko modyfikowane to na jedzenie jakies 50 zl bo nie wliczam tego co je z nami kosmetyki?? mnie tam szampon taki dziecinny wystarcza na conajmniej pol roku zaznaczam conajmniej bo ilez tego mzna wywalic na dziecinna glowke...niech bedzie 8 zl zel do mycia tez okolo 8 i tez wystacza na dlugo chustki nawilzane tez no niech bedzie ze 2 paczki to jakies 15 zl dodam ze moje dziecko ma rok skonczony i np przerzucialam sie z herbatek hippa na duzo tansze z ekolandu tez granulowane( wiec latwe do zrobienia) a kosztuja 2,5 zl. piore ubranka 1, 2 razy w tygodniu wiec proszek tez jakos nie schodzi, od poczatku jak sie mala urodzila to teraz 3 paczke mam z takich wiekszych wydaje mi sei sumasumarum ze to nie tak strasznie duzo wynika z tego ze najwiecej w miesiacu to pampersy i ewentualnie deserki, jogurty, owocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszty kosztami, myślę, że zabawki oraz ubranka pochłaniają najwięcej kasy. Jeżeli chcemy zaoszczędzić w tej strefie proponuję zakupy tych akcesoriów na porównywarce cenowej www.cozacena.pl . Atrakcyjne ceny i rzeczy najwyższej jakości. Jeszcze raz bardzo gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 5,5 miesięcznego synka. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale tak mniej więcej: Pampersy - około 150-200 zł Chusteczki - około 50 zł Kosmetyki typu szampon itp - 20 zł Ubranka - około 100 zł z tym że dziadkowie często cos kupują Witaminy - około 5 zł ( D3 w kroplach kosztuje ok. 5 zl i w sumie starcza na ponad miesiac). Obiadki/deserki/soczki - 100 zł ( dziadkowie często kupują) Mleko - 300 zł Kaszki - 100 zł I w sumie nic innego mi nie przychodzi do głowy :) Czasmi jakiś większy wydatek sie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 lekko. Ale ona je opakowanie malin dziennie i ze 3 batony owocowe po przeszło 2 zł, wiec samo to policz to duzo. Plus pampersy 200, mleko 250zł, zabawki, ksiazeczki, zajęcia piłki nożnej (są od 6mc),klub malucha. Jeszze logopeda. Uzbiera się ze 1300nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja na samą puszkę mleka wydawałam 150zł dla starszego syna. Kiedyś neocate nie było refundowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 lekko. Ale ona je opakowanie malin dziennie i ze 3 batony owocowe po przeszło 2 zł, wiec samo to policz to duzo. Plus pampersy 200, mleko 250zł, zabawki, ksiazeczki, zajęcia piłki nożnej (są od 6mc),klub malucha. Jeszze logopeda. Uzbiera się ze 1300nawet.X Dajesz dziecku 3 batony dziennie? Te dziecko chce potem obiad zjeść? Mój syn by 3 chyba nie dał rady zjeść, zwymiotował by je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wy takie smieszne grodze podliczacie, szmpon czy mydelko..litosci...w zyciu nie liczylam kupuje i to tez apteki najlepsze, pieluszki tylko pampersy//ubranka tylko nowe i sieciowki//same mleko ile 45zl puszka zjade 3 na tygdz no moze 2, 5 zlobek za chwile i to koszt ok 1300, bo na panstwowke my zabaogaci i nie patole to nie dadza,i co jamam powieziec?? a chialam 3/mimo dochodow mozliwych nie stac nas na 2 ba-kredyt 1600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×