Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak sie zwracac do tesciowej??

Polecane posty

Gość gość
żadne mamowanie.. matka była/jest tylko jedna albo po imieniu, albo przez Pani (na Zachodzie mówią albo po imieniu, albo oficjalnie przez Sie jak Niemczech,czy Vous jak we Francji ;) ) podobnie z teściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kombinujecie... Nie można po prostu po imieniu albo jak to brzmi zbyt "poufale" to "pani Anno/Aniu", "panie Marku" etc? I ciężko to dogadać w sprzyjającym momencie? U nas tak to właśnie funkcjonuje, czasem w żartach powie się "świekrze" czy "teściówko". Nigdy nikomu nie przyszło do głowy, żeby się do siebie zwracać w jakiś dziwny bezosobowy sposób, bo to jak traktowanie człowieka jak dziwadło. Nawet do obcych zwracasz się per "pan/pani", czyli jakoś określając i dopasowując wypowiedź, a tu członek rodziny staje się jakimś bezosobowym kosmitą? Tragifarsa jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
02:26 pani Anno...A ona do ciebie też na pani mówi? Teściowa to nie obca baba żeby jej paniowac. Jeśli sama proponuję żeby po imieniu jej mówić to ok ale jeśli nie to co? Na beszczelego? Można mówić poprostu teściowo... Mój mąż tak mówi teściowo i teściu. Ja mówię mamo.. Ale rzadko bardzo jakoś ciężko przechodzi przez gardło mimo że już tyleee lat minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mowie "mamo" a dotescia "tato" i nie mam z tym problemu od poczatku, a po slubie jestem 25 lat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mówię po imieniu. Moja tesciowa powiedziała mi po ślubie: mów mi jak chcesz, byle z szacunkiem. Moj mąż też jest na " ty" z moimi rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:50] A ona w duchu na ciebie i kiedy nie słyszysz "ty śmieciu" :):): Powiem wam tak,ja mówię mamo,bo to nie moja mama a zwykły TYTUŁ!dla teściowej, tak jak dr,mgr,inż ..........itp. Jesteście takimi pustymi babami że tylko chętnie byście tykały Kryśka,Maryśka,Ewka itd... a takiego wała gówniary,koleżanki to matki sobie dobierają do siebie a wy macie swoje. Moja szwagierka tak próbowała to ją zaraz wyprostowano do pionu i musiała znać swoje miejsce w szeregu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Zwrot rodem z głębokiej wiochy:)teścowo,teściu hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swojej mowi tesciowa bo w koncu jest moja tesciowa. Gdyby byla babcia mowilabym babaciu itd Wydaje mi sie to byc zdrowym podejsciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:48 - zamknij pysk patologio :O Nikogo nie obchodza relacje w twoim stadzie rodem ze slumsów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zamknij ryj gnojówo,do pięt nie dorastasz marginesie społeczny :):):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:57 zasyfia peezdo morda w kubeł ściero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty z 21:53 - nikt nie doskoczy poziomem do patologii jaka reprezentujesz, tragiczny przypadku bezdennego debilizmu i zeszmacenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×