Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Cytologia grupa 3

Polecane posty

Gość gość

Witam dziś odebrałam wyniki badania cytologia na wynikach jest napisane: Rozmaz odpowiedni do oceny Obecność nieprawidłowy komórek nablonkowych. Inne zmiany nienowotworowe:odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem(łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) A typowe komórki nabłonka wielowarstwowego(ASC), których charakter trudno jednoznacznie ustalic(ASC-US) obraz cytologia ny odpowiada 3 grupie wg systemu Papanicolaou. Czy jest w stanie ktoś mi powiedzieć czy to oznacza raka lub coś w podobnie. Dodam że jestem w 7 tygodniu ciąży a wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda ze przed ciaza tej cytologii nie zrobilas:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne, ze skoro jest 3grupa lekarz od razu Cie nie przyjal? Nie martw sie na zapas. Albo idz wczesniej do innego lekarza z wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu robiłam była grupa 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden rak ! jakiś stan zapalny, np.po antybiotykoterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam dopisać że to moja druga ciąża całkiem niedawno miałam robiony zabieg lyzeczkowania bo pierwsza ciąże poronilam wtedy też wykryto klykciny konczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"3. grupa - to już wynik zaliczany do “podejrzanych”. W rozmazie widać komórki nieprawidłowe (tzw. dysplastyczne, które mogą się przekształcić w nowotworowe). Cytolog określa stopień dysplazji jako: mały, średni lub duży. To ważne m.in. dlatego, że zmiany małego stopnia są niekiedy wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć po leczeniu. Przy średniej lub dużej dysplazji lekarz zleca zwykle dodatkowe badania, np. kolposkopię (oglądanie szyjki macicy przez specjalny przyrząd) lub biopsję (pobranie wycinków z szyjki macicy do badania histopatologicznego, pod mikroskopem)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, Asc us to nie rak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź wcześniej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest to rak - to jest wskazówka, że musisz przeprowadzić pogłębioną diagnostykę. Bardzo dobrze, że zrobiłaś badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×