Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martula26

Kupno działki budowlanej

Polecane posty

Gość Martula26

Mam dylemat. Bardzo zależało mi na działce 4 km od mojego domu rodzinnego. Bardzo mi się podoba to miejsce. Ale jest teraz dobra oferta na działkę ok. 1 km od mojego domu, działka duża (ok 2000 m2), wokół pola i lasy, spokojna okolica, niedaleko są inne domy, więc nie jest to całkiem na odludziu. Nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Marek Marek
Moim zdaniem powinnaś wybrać tę drugą opcję. Nie tylko ze względu na cenę, czy okolicę, ale osobiście wydaje mi się , że 2000m2 to wystarczająca działka, aby móc postawić na niej piękny, duży dom, a do tego posiadać również sporej wielkości ogród. Jeżeli kupisz działkę, to pewnie niebawem rozpoczniesz także budowę swojego własnego domu. Zanim się za to zabierzesz, warto wcześniej odpowiednio się do tego przygotować. Oprócz projektu, musisz zadbać także o wszelkie materiały i ekipę budowlaną. Z tym ostatnim jest zazwyczaj najwięcej problemu, gdyż na rynku istnieje sporo firm, ale jak wybrać taką która profesjonalnie podejdzie do tematu? Moim zdaniem warto przejechać się do siedziby takiej firmy i rozejrzeć się po sprzęcie z jakiego korzystają. Stary poniszczony sprzęt może oznaczać, że szef nie chce inwestować w maszyny, lecz nastawia się wyłącznie na jak największe zyski. Ja np. budując swój dom, wybrałem firmę, która pracowała na maszynach marki Husqvarna - https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odprowadzanie-pylu-i-szlamu/ sam mam w domu kilka ich sprzętów i z własnego doświadczenia wiem, że potrafią naprawdę dużo, a także są niezawodne. Oczywiście nie na samym sprzęcie oparłem swój wybór, lecz także na opiniach i poprzednich projektach jakie wykonała ta firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martula26
Dylemat jest w tym, że opcja 1(wymarzona działka 4 km ode mnie) to również działka na wsi, w otoczeniu pól i lasów, prawie przy ulicy. Natomiast druga to około 1,5 km od ulicy. Ale cena jest naprawdę bardzo korzystna (35 000 zł za 2 000 m2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×