Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emila8611

9 miesięczne dziecko nie chce jesc nic oprócz mleka

Polecane posty

Gość Emila8611

Witam, córka urodziła się z wagą 2950g, teraz waży 9kg, jednak martwi mnie to, że nie chce jeść nic oprócz mleka:( . " Z własnej woli "wypija tak ok 600ml mleka, jednak dokarmiam ja dodatkowo na śpiocha tak, aby wypiła te 800-900ml . Kiedyś zrobiłam test i nie dopajałam jej na spaniu- wtedy nic nie przybywała na wadze więc spowrotem wróciłam do dokarmiania na śpiocha. Mała zaciska buzię kiedy próbuję jej włożyć łyżeczkę z jedzeniem, a po wypróbowaniu metody BLW dałam sobie z nią spokój bo malutka uwielbia wszystko zrzucać na podłogę i ani myśli wziąć coś do buzi. Jestem załamana...córka nie ma jeszcze zębów, jednak ona od początku tzn od 4 miesiąca zycia nie chce nic oprócz mleka... Czy któraś z Was też miała taki problem?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyjdzie czas, to sama się będzie prosiła o jedzenie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest też taki etap że dziecko rzuca i patrzy co się z tym dzieje takie eksperymenty u nas było tak samo pozwól dziecku się trochę pobawić zacznie jeść po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila8611
wydaje mi się, że jestem zbyt niecierpliwa z ta metodą BLW, bo po kilku dniach podawnia małej jedzenia a potem zbierania wszystkiego z podłogi, po prostu z niej zrezygnowałam. Po jakim czasie dziecko przestaje tylko bawić sie jedzeniem i zaczyna wkońcu coś jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifirifi94
A próbowałaś jej dawać tort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila8611
nie, tortu nie próbowałam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 miesieczniak wazy az 9 kg i ty sie martwisz, ze nie je nic poza mlekiem? masz tucznika małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila8611
wiem, że waga jest ok, ale to tylko dlatego, że dokarmiam ją na śpiocha mlekiem. Gdybym tego nie robiła waga stałaby w miejscu a mała dorobilaby się anemii bo żelazo już ma w dolnej granicy. Nawet gdy zmniejszyłam ilość mleka i przegłodziłam ją pół dnia, nie chciała nic wziąć do buzi...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak mam mój syn kończy 7 miesięcy i tylko mleko, karmię piersią próbuje 3 razy dziennie karmić zupa ale zje 2-3 małe porcje zupy i pluje na pół kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,, ty piszesz o 9 miesięcznym dziecku. A co ja mam powiedzieć moja czteroletnia córka pije 6 razy dziennie Bebiko 5, nie chce nic jeść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam o 13:50. MOJA MA 4 LATA i 2 miesiące. Waży 18.700 kg. Wzrost 105 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:06 co ty piszesz za głupoty? dziecko 9 miesięczne waży 9 kg i uważasz że to jest OK? Mój syn ma 6 miesięcy i waży 9 kg i pediatra powiedziała że jest to waga jak najbardziej prawidłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm moja corka wazy 9 kg, ma 9 mcy i kazdy mowi ze jest duza. nie gruba- bo przestala byc taka okragla jak zaczela wstawac i raczkowac, ale wlasnie DUZA. jesli chodzi o rozmiar ubranek to wyrasta z 80. ale autorko, jak coreczce dajesz lyzeczka jedzenie to zaciska usta i ni chuchu? nic absolutnie nie chce- kaszki, owoce, warzywa, jakis chrupek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz być cierpliwa. Sadzaj ja na krzesełku do karmienia i dawaj ugotowanego brokuła, marchewkę, miękkie jabłko. Dziecko będzie się bawić i z czasem zacznie tego jedzenia próbować. Faktem jest, że wkoło robi się bałagan ale to dopiero początek podczas nauki dziecka samodzielności... Jak będziesz odpieluchowywac to też będzie sajgon ale nie możesz rezygnować po kilku dniach przez swoją wygodę bo nigdy dziecka nie nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 00:06 co ty piszesz za głupoty? dziecko 9 miesięczne waży 9 kg i uważasz że to jest OK? Mój syn ma 6 miesięcy i waży 9 kg i pediatra powiedziała że jest to waga jak najbardziej prawidłowa. x Naucz sie czytac. To jest tucznik, a nie dziecko. Grubas zapasiony.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj miał 6 miesiecy i tez 9 kg. Teraz ma 10 miesiecy i nie dobił do 10 kg. Dzieci przybieraja skokowo. Wygladał i nadal wyglada normalnie, choc teraz sie wyciągnął. Autorko, jak wyglądaja Wasze posiłki? Ile razy dziennie propnujesz jej te posiłki uzupełniające? Je przy Was? Ma krzesełko, ktore zaakceptowała, lubi w nim byc? Bawi się łyzeczką i miseczką zeby poznac i odczarowac ewentualny strach/niechec? No i na koncu- CO dostaje? Moze zwyczajnie jej to nie smakuje? Z moich doswiadczeń: je gdy my jemy ( ja karmie łyzeczką i sama jem), chetnie je na dworze w wozku, ma ulubione potrawy, lubi mocno podgrzane jedzenie, zaciska buzie przy chłodnym, nie akceptuje butelki, wiec juz w 6 miesiacu wporwadziłam kubeczek. No i codziennie, trzy razy siadamy wspolnie do posiłku, od minimalnych porcji jestesmy obecne na etapie ok 150-200 kaszki rano, tyle samo zupki i ok. 100ml owoców popołudniu, ale trwało to 5 miesiecy, az zaczął jesc chetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzizys. moja ma 11 mcy i waży 7.5 kg. Okropnie grube te wasze dzieciaki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 1,5 roku i waży 9 kg i większość dnia w ruchu. Niezle tuczniki macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli dziecko jest w 90 centylu wzrostem i wagą to nie jest tucznikiem. Nie martwcie sie o moje dziecko, po prostu ma predyspozycje do bycia roslym mezczyzną, jak jego tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 miesiecy i 7.5kg to 11 centyl wg mojej aplikacji w telefonie. Moze wydaje Ci sie ze inne dzieci są grube, bo Twoja córka nalezy do szczupłych. Najwazniejsze by waga byla proporcjonalna do wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, ze w XXI wieku jest tolerancje i gendery, ale jak k***a ma sie to do dziewczynki ktora jest gruba i wielka? też ma predyspozycje do bycia roslym mezczyzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 miesiecy i 9 kg to tez 14 centyl ( jesli to dziewczynka) i 4 (chłopiec- nie napisałas dokladnie). No wiec dolna granica normy. Czy mile jest wytykanie tego? Pewnie srednio. Pozdrawiam i trzymajmy się tematu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 11 miesiecy i 7.5kg to 11 centyl wg mojej aplikacji w telefonie. Moze wydaje Ci sie ze inne dzieci są grube, bo Twoja córka nalezy do szczupłych. Najwazniejsze by waga byla proporcjonalna do wzrostu. x No zaraz, moze -100 :D Młoda jest wysoka i waży 7.5kg. To wy macie tuczniki. Pewnie pacyfikowane przed tabletem po 5h dziennie/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnoszę się do wlasnej sytuacji. Nie wiemy ile mierzy corka autorki, bo rownie dobrze moze byc pulchna, jak i normalnej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze ze nie do konca ogarniasz temat centyli, polecam poczytac o tym, bo wiedza taka sie przydaje. Oblicza się je dla danego wieku, wiec moze wzorostem Twoje dziecko jest w 100 centylu, ale wagą nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roznica o 2 kanały centylowe miedzy wzrostem i waga jest wskazaniem do konsultacji z pediatrą. A co do pacyfikowania przed tabletem- pudło. Nie posiadam. Z powodzeniem wystarczają mu zabawki adekwatne do wieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Widze ze nie do konca ogarniasz temat centyli, polecam poczytac o tym, bo wiedza taka sie przydaje. Oblicza się je dla danego wieku, wiec moze wzorostem Twoje dziecko jest w 100 centylu, ale wagą nie. x A ty gląbie naucz sie czym jest minus przed 100 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyobraz sobie, ze pediatra i neonatolog mówią, ze to wasze są spaslakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ciesze sie ze z Twoim dzieckiem wszystko ok, to najwazniejsze. Z moim rownież, wiec dobrze ze nie trafiłam na lekarzy z ktorymi masz doczynienia. Swoją drogą to przykre, ze matka wypowiada sie w ten sposob o dziecku, niewazne, ze cudzym. Dobrego wieczoru i czekam na odzew autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa no tak, jak jestem "matką" to już mam milczec na temat spasionego dzieciaka, bo mi MATCE juz nie mozna? zdziwie cie, ale jestem takim samym czlowiekiem jak kazdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×