Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jecie pospilite obiady typu krokiety, schabowy itp

Polecane posty

Gość gość

Co ile powtarza sie Wam obiad. Co gotujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko i najlepiej bez przypraw, po nich mi niedobrze. Nie lubie pizzy, a na sama mysl o jakis sajgonkach mam sraczke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jemy- schabowe, zrazy, mielone, pulpety, watrobke, fasolke po bretonsku, bigos, leczo, paluszki rybne i zupy- grochowka i kartoflanka, ogorkowa, krupnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jem ale bardzo bardzo rzadko , jestem otwarta na rozne smaki , lubie testowac przerozne przepisy i dzieci tez ucze roznych smakow a nie tylko smazeniny i panierki , majonezu i pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do dzisiaj jem to, co jadłam w dzieciństwie. Tym samym żywię też swoją rodzinę. Nie lubimy zup kremów, jakiś zup serowych, porowych, a jedynie ogórkową, rosół, grochówkę. Żadnych owoców morza, pieczonych ryb, rukoli, jarmużu i innych wynalazków. Albo tradycyjnie: schabowy, ziemniaki, surówka, albo stołujemy się na mieście. Rodzinę też mamy "normalną", bo na imprezach rodzinnych nie ma krewetek, sushi i tym podobnych, a mięsa, rosół i jakieś sałatki. Wolimy bigos, krokiety, naleśniki z serem. Dla burżuazji z forum pewnie jemy śmieci, ale jemy to co lubimy i to jest najcenniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam polską kuchnię (czyt w zamyśle autorki pospolita) jemy schabowe, mielone, pulpety, gulasz, zupy, gołąbki, naleśniki, kopytka, pierogi. W tygodniu nic się nie powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie. Nie przyznawajcie się bo z tego co dziś wyczytałam to teraz MEGA SIARA jeść po polsku. Modne są tylko dania przyrządzane w 30 minut. No i musi być trendy... tylko prostak je schabowego czy mielonego. Dobra Pani domu przyrządza kaszotto z kawałkami łososia, makaron z pesto z cukini, curry indyjskie z mleczkiem kokosowym. I obiad ma gorący na stole równo 30 minut od momentu przekroczenia progu mieszkania. Takie czary. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka kuchnia z PRLu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Najczęściej zupy, rzadziej ziemniaki z czymś... sporadycznie makaron i ryż. Krokiety raz na pol roku a schaboszczaka nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czas na gotowanie licze od momentu kiedy staje przy kuchennym blacie Jedz co chcesz , pozdrowienia dla cholesterolu i nadwagi ( jak nie teraz to w przyszlosci ) Aczkolwiek wiem ze coraz wiecej ludzi wybiera gotowanie lekkie , z duza iloscia warzyw jak chocby tagliatelle z cukini i to jest pocieszajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siara jest po polsku? no ja widze na razie cos odwrotnego min w wypowiedzi gość dziś - wieśniacką pogarde do innego jedzenia niz tradycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest "siara" dla niektórych, bo się na polskiej kuchni nie znają. Polska kuchnia, to kasze, to mięso 2 x tyg., to smalec gęsi, to dużo warzyw, to potrawy gotowane i pieczone, to najczęściej 3 posiłki dziennie (w porywach do 4 wliczając np. jabłko z herbatnikiem na podwieczorek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siarą to jest jeść obiad. teraz się jada LUNCHE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siara jest jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Ja mam pospolite podniebienie i takie jedzenie lubie. W niektorych tematach takie jedzenie jest wysmiewane i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Jeden gość przypomniał mi o zupie z pora : ) jest pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pospolici ludzie , lubia pospolite rzeczy , zamykaja sie na nowosci i zmiany i nie tylko o jedzenie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.45. Napisz co jesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrazów nie jadłam wieki całe. .. chyba się skuszę by zrobić. Do tego kasza gryczana i buraczki. Cholesterol jako źródło kłopotów to dawno obalony mit - tak dodam, bo ktoś wyżej pisał o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cholesterol jako źródło kłopotów to dawno obalony mit x tak tak, szczepienia powoduja autyzm a ziemia jest płaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jem krokietów, bo nie lubię. Schabowego tak, ale z kurczaka. Generalnie polska kuchnia jest dobra, ale ciężka. Zimą to jeszcze pasuje, ale latem prawie całkowicie przerzucam się na lżejsze jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie polska kuchnia jest dobra, ale ciężka x To mit na podstawie ostatnich 30, może 40 lat. Wcześniejsza codzienna kuchnia polska, a już zwłaszcza z dwóch, trzech wieków wstecz była lekka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś generalnie jem wszystko , jem i kaszotta i risotta i owoce morza, wloskie makarony oraz kuchnie azjatycka , zjem i kaczke po polsku i po pekinsku , za krokietami nie przepadam ale canelloni ze szpinakiem i ricotta lubie , jem ryby ale rzadko panierowane i smazone , uzywam roznych przypraw i warzyw tak jak pisalam , nie ograniczam sie i jestem ciekawa nowych smakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schabowego czy mielone tak ze 3 razy w roku. Krokietów nikt u nas nie lubi. Najczęściej powtarzają nam się pospolite makarony, bo to szybkie do zrobienia (np. makaron, pesto z co tam akurat jest sezonowego, szynka dojrzewająca i jakiś ser). Często też powtarza nam się pospolita chińszczyzna typu "wrzucamy do woka co się nawinie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna jesc kaszotta i risotta, a moza tez jesc kasze z warzywami albo miesem , czy ryz z warzywami w daniu jednogarnkowym. No ale przeciez kasza z gulaszem z indyka brzmi tak pospolicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś o-tóż-to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko ze kasza z gulaszem to cos innego niz kaszotto , tak samo jak zwykly ryz uzywany do obiadu to nie to samo co risotto owszem i to ryz i to ryz , i to kasza i to kasza ale np do risotta uzywa sie innej odmiany ryzu i koncepcja cania jest zupelnie inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czyli ty nawet nie wiesz, że risotto to nie jest po prostu ryż wymieszany z czymś tam, tylko potrawa o bardzo specyficznym sposobie wykonania i wymagająca specjalnego ryżu? Risotto, pilaw, paella, arroz chaufa, gołąbki... to dla ciebie pewnie wszystko jeden pies? :D :O Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zenada jest zagladanie do gara innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×