Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ktoś zna dorosłego autystyka? Zawsze już będą niemówiący?

Polecane posty

Gość gość

Znam chłopca, 5 lat ma i jest autystykiem. Nie mówi ani jednego słowa. Rodzice twierdzą że to przez mmr. Co mówią lekarze na takie dzieci? Czy w dorosłym życiu też nie będą mówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie. Moja siostra pracuje z dorosłymi autystami. Jedni mówią, drudzy mówią ale np powtarzają schematycznie jakieś wyuczone zdania a jeszcze inni nie mówią w ogóle tylko wyją, piszcza itp. Zależy od stopnia upośledzenia. Ciężko stwierdzić czy ten chłopiec zacznie mówić. Nikt tego nie przewidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to autyzm, ale mojej koleżanki syn, od zawsze nie miał relacji z rówieśnikami, siedzi tylko przy komputerze, pracy nie podejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może mowa się rozwinie a może nie, wiele zależy od intelektu, stopnia zaburzeń i terapii. Ja znam wielu autystow, wszyscy mówią, ale przy większym nasileniu objawów mowa może być fragmentaryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, smutne. Znam chłopca który mówi wszystko ale ma też coś takiego że powtarza ciągle jakieś rozkłady jazdy albo inne tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma 4 lata i autyzm i mówi ale często np powtarza całe teksty piosenek albo zdania, ktore mówią inne osoby np. Jak czegoś nie chce to mówi "powiedziałam nie" bo pani w przedszkolu tak mówi jak im czegoś zabrania. Albo siedzi i nie z tego ni z owego zaczyna mi wyliczać planety "Merkury, Wenus, ziemia, mars ...." boje się jak to będzie w przyszłości. Staram się tak o tym nie myśleć bo bym zwariowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co się stało że tyle teraz wszędzie tych autystów? To serio przez szczepienia? Znam faceta co zaszczepił tylko jedna córkę bo nie chciał by druga też miała autyzm jak ta pierwsza. Pierwsza mówiła już parę słów a tu prosze, po szczepieniu stop do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury z tymi szczepieniami. Autyzm jest wrodzony, a szczepienia mogą ewentualnie nasilić objawy, ale na pewno nie wywołać. Już dawno obalono te pseudonaukowe dyrdymały jakiejś pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co się stało że tyle teraz wszędzie tych autystów? To serio przez szczepienia? Znam faceta co zaszczepił tylko jedna córkę bo nie chciał by druga też miała autyzm jak ta pierwsza. Pierwsza mówiła już parę słów a tu prosze, po szczepieniu stop do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:16 fakt, a ostatnio znajomy do mnie dzwonił z "relewacja", ze pewna znajoma zaszczepiła dziecko i nagle cofnięcie w rozwoju i, ze to na pewno po szczepionce... Bardzo niebezpieczne jest rowniez szczepienie dzieci choćby np. z katarem i to wywołuje wiele problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autystyki to niemowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwazam, ze po szczepieniu w usa teraz 1 na 50 dzieci ma autyzm, a tam maja najwiecej szczepien na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemówienie to jest afazja i jest zupełnie innym schorzeniem, które w tym wypadku towarzyszy autyzmowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest też lżejsza forma autyzmu - Zespół Aspergera. Charakteryzuje się tym, że osoba jednocześnie jest autystyczna i jednocześnie w normie intelektualnej. Takie osoby mają tzw swoje "koniki". często to matematyka, pociągi, rozkłady jazdy, autobusy, statki. Mają nadwrażliwości słuchowe, dotykowe, zapachowe. Cząsami są przestymulowane i wtedy są nerwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam syna z autyzmem i nie mogę czytać tych waszych bredni. Co więcej mam wrażenie, że parę osób na tym forum wprost uwielbia trollować na ten temat i powielać głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja corka byla szczepiona na wiecej chorob niz the podstawowe z nfz I jest wygadana, bystra dzjewczynka - bardzo kontaktowa. Zaraz przyjdzie jakas zaraza na ktora wasze dzieci nie byly szczepione I wszystkie wybije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:10 Dokladnie, noz w kieszeni sie otwiera. Ja juz przestalam odpisywac na te glupie tematy. Nie macie zadnej wiedzy o CZR, poza kilkoma stereotypami i powielajac je robicie wielka krzywde osobom ze spektrum. A najnardziej mnie wkurza ta wariatka piszaca o agresywnych aspich. Na co dzien pracuje w Poradni Autyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam chętnych osób, które chcą pracować stale lub dodatkowo online. Na początek oferuję 1500zł w tydzień a potem 2000-4000zł miesięcznie i więcej! Praca jest bardzo prosta i przyjemna, pracujesz ile chcesz i kiedy chcesz W moim programie nie inwestujesz ani złotówki! W każdej chwili możesz zrezygnować - Tutaj nic nie tracisz, jednie możesz zyskać, a uwierz naprawdę warto! Jeśli jesteś zainteresowany/a to Wejdź na http://pawlowski-lukasz.pl/zarobek-online-bez -inwestycji/ I tam masz informację oraz szczegóły o zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×