Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość werkyyyyy

15 lat i brak okresu...

Polecane posty

Gość werkyyyyy

Mam skończone 15 lat i 3 miesiące i nadal nie mam okresu. Pozostałe objawy dojrzewania mam jak najbardziej tzn rośnie mi biust, mam już typowo kobiecą sylwetkę, pojawiło się owłosienie łonowe, muszę golić pachy i nogi, bardzo obficie się pocę. Ale objawów okresu nie mam żadnych, nie mam bólu brzucha, śluzu, nic z tych rzeczy. Boję się że coś jest nie tak bo wszystkie dziewczyny w moim wieku które znam od pewnego czasu już miesiączkują. Przed 15 urodzinami byłam u pani ginekolog ale ta kazała jeszcze czekać do 16 roku życia. Co mam robić? Czekać? Czy może pójść prywatne wykonać jakieś badania? Na prawdę się niepokoję że coś ze mną jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na okres jest czas do 17 roku życia, więc luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłaś najważniejsze czyli byłaś u lekarza. Rozumiem, że się niecierpliwisz. Jeśli do 16 nie będzie to idź jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnaś się cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekaj jeszcze z 3 mce. Troche to nie pokojace bo u mnie w klasie dziewczyna najpozniej okres dostala jakos przed 15 ur. Ale byla szczupla i niewysoka. Moze to dziedziczne, spytaj mamy kiedy ona dostala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkyyyyy
17:25. U mnie też jedna dziewczyna dostała tuż przed 15 urodzinami ale podobny przypadek jak ty opisujesz (tzn bardzo szczupła wręcz wychudzona) ja nie mam takich problemów, przy 175 cm mam ok 60 kg wagi czyli wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na okres jest czas nawet do 17-tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ginekolog ci odpowiedziała, masz czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dlatego że nie rozpoczęłaś życia seksualnego. Zacznij delikatnie od robienia loda i pieszczot partnera a organizm zareaguje samoczynnie i przygotuje cię na współżycie. 15 lat to w sam raz żeby zacząć (niektóre robią to już wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekaj do 16-stki i ciesz się. Ja dostałam miesiączkę w wieku 11 lat, pierwsza w klasie. Masakra - od razu mega obfite i bolesne, przestałam rosnąć , psychicznie też jeszcze do tego nie dorosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałam jak miałam 11 lat czyli wcześnie ale moja koleżanka gdy miała prawie 16 więc na razie cierpliwie czekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam pierwszą miesiączkę jak miałam 15 albo 16 lat i potem wyszło, że choruję na PCOS. Ta lekarka cię zbadała? Tzn. zleciła ci również badania hormonalne? Jeżeli nie, to idź do kogoś innego i niech sprawdzą, czy na pewno wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zazdroszcze!Ja dostalam juz w wieku niecale 12 lat i i od razu tydzien i obficie, zachorowalam przez to na anoreksje, bo zauwazylam ze jak nie jem to jest lzej az sie wymknelo spod kontroli.Do dzis mam zaburzenia psychiczne i problemy hormonalne.A norma to lat 14+ i 3-4 dni, tak ma kazda z rodziny czy znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×