Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Program czyste powietrze

Polecane posty

Gość gość

Mam pytanie, czy ktoś się starał odofinansowanie w ramach tego programu? Bo czytałam o nim, ale nic nie rozumiem. czy można np, wymienić sobie kilka okien i dostać za to zwrot? Czy tez np. Musi być robione wszystko wraz z ociepleniem, i audytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niesamowite, zadna z was sie tym nie zainteresowała? Czy wszyscy mieszkaja w blokach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz robić modernizacje z wymianą źródła ciepła jeśli jest to stary piec. Ja coś tam czytałam, ale średnio mnie to interesuje bo mam nowy dom (2008rok) ocieplony, z ogrzewaniem gazowym i solarami na ciepła wodę, więc mnie to nie dotyczy. Może inni też mieszkaja w nowych domach a nie starych ruderach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jak nie nowy dom, to od razu stara rudera? na wsiach ludzie czesto mieszkaja w starszych domach. mam kocioł na gaz. chodzi mi o to, czy moga dostac dofinansowanie do wymiany okien, kupiłam ich 5, wydałam 7 tys. czy ktos zna dokładne zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zlozylam wniosek. W zeszlym roku zalozylam centralne ale mam smieciucha,nie mam elewacji na zewnatrz i musze strych docieplic wiec z mila checia zmienie piec jak dadzą mi na reszte. WARUNEK WYMIANA PIECA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZyli ja muszę wymienić mój piec gazowy? Na jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy musisz wymienic. Pytaj sie w swojej gminie. Ja wymieniam na ekogroszek 5 generacji(najwyzszej). 10 tys kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piec musi być 5 generacji I wtedy mozna się starać się o dofinansowanie wnioski sklada się w urzefach wojewodzkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tdk

Witam ,złożyłem wniosek w pażdzierniku,cisza.Po moim telefonie w koncu stycznia ruszyło...jedna korekta ,potem druga,w końcu nie wiem czy coś dotanę..póki co dla mnie jest to program propagandowy,a poniosłem już koszty i to niemałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini mini
2 godziny temu, Gość tdk napisał:

Witam ,złożyłem wniosek w pażdzierniku,cisza.Po moim telefonie w koncu stycznia ruszyło...jedna korekta ,potem druga,w końcu nie wiem czy coś dotanę..póki co dla mnie jest to program propagandowy,a poniosłem już koszty i to niemałe...

U mnie odpowiedz w 2 tygodnie. Ale ... z tego bo musialabym przerabiac kotlownie. Nie chce mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

A mozecie pisac mniej lakonicznie??

Ile was to na razie kosztowało, musiała byc ekspertyza jakas droga?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini mini
48 minut temu, Gość eq2weqwe napisał:

A mozecie pisac mniej lakonicznie??

Ile was to na razie kosztowało, musiała byc ekspertyza jakas droga?

 

Czego ekspertyza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

opinia eksperta, na temat co nalezy zrobic w budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczy się kwota z PIT podstawa naliczenia podatku, podstawa do opodatkowania, kwota do opodatkowania u właściciela budynku a nie na osobę w rodzinie.
Dla nowych domów program już zamknął dotacje na źródła ciepła.

Ze swojej strony polecam poczytanie sobie jeszcze o programie Energia plus https://ekohub.pl/energia-plus Daje możliwosci dofinansowania do fotowoltaiki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz piec na gaz, to możesz wymienic okna czy drzwi wejsciowe albo brame garazowa itp, tylko zeby dostac dofinansowanie to trzeba miec dosyc maly dochod na osobe w rodzinie, musisz dowiedziec sie dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wymienialiśmy piec 3 lata temu. Wyglądało to tak, że trzeba było najpierw złożyć wniosek na gminie. W naszym wypadku okazało się, że pola pieniędzy na ten rok została wykorzystana, ale później ktoś odpadł i my żeśmy się załapali. Dostaliśmy termin na realizację, stary piec chcieli widzieć. Nie wiem jak to wygląda z oknami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że przyczyną odpadnięcia z poli dofinansowania rodziny przed nami była za niska kotłownia. Rodzina piec zamontowała i na koniec musi to odebrać kominiarz i tu się okazało że piwnica/kotłownia jest o 20 cm za niska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×