Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zauważyłyście, że aspirujące prawniczki mają przerost ego i drogo się noszą?

Polecane posty

Gość gość

Moja znajoma uważa się za ósmy cud świata, aktualnie zdaje na aplikację prokuratorską. Mówi mi np. że meble z Ikei to dziadostwo. A ile ona zarabia, 1600? Inna zdała na notarialną, kupuje buty i zegraki ponad stan, zarabia 1500. Na facebook krzykliwą czcionką (wielkie litery, tłusty druk) ma zapisane że oracuje w kancelarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem prokuratorem i mam meble z ikea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego wynika autorko dla ciebie. zajmij się swoimi czterema literami zamiast je obrabiać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że jest odwrotnie. Ludzie lubiący lub dążący do pewnego statusu idą na takie studia. Moja siostra lubi markowe, drogie rzeczy, wakacje, wystrój wnętrz...i też ją ciągnie w stronę prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha. Prędzej by ją ciągnęło do sztuki i ASP a nie prawa gdyby rzeczywiście była taka estetka. Ludzie którzy wybierają zawód tylko dla korzyści finansowych raczej nie będą mistrzami w swoim fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona zdecydowała się w końcu na trochę inne studia, ale z dużym elementem prawa. Nie myl też bycia z estetą i zamiłowania do luksusu. Na ASP idą raczej tacy co kupią meble z drugiej ręki i sami je przemalują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie. Żeby móc sobie pozwolić na luksus to trzeba być znakomitym adwokatem. Nikt nie zapłaci za fuszere i za ładne oczy pani adwokat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to inna kwestia, ale myślę, że to jeden z powodów dla którego ludzi ciągnie na prawo. Moja siostra wybrała o tyle dobrze, że poza możliwością osiągnięcia stylu życia na którym jej zależy jej kierunek ją interesuje i jest z tego dobra. To tak jak 15 lat temu każdy szedł na informatykę, bo "dobrze płacą po tych studiach" - nieważne czy ktoś był dobry z informatyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś się szanuje i nie uprawia sexu z byle kim to ma prawo żeby drogo się nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adwokatura teraz nie jest w cenie. Wiem co piszę .Lepiej zostać sędzią lub prokuratorem. Aktualnie na rynku jest megaaaa dożo adwokatów i jest im bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź pod uwagę, że idąc na studia ludzie mają 19 lat. Mogą być inteligentni, ale mało kto myśli, że po latach ciężkiej pracy będzie do końca życia zarabiać maks dwa tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak w ogóle, to co ma zamiłowanie do drogich rzeczy wspólnego z ego? I dlaczego kobiety któe skończył ciężkie studia i pracują w zawodzie nie miałyby mięc dużego ego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zauważyłam :) Nie możesz oceniać tak wszystkich przyszłych prawniczek na podstawie 1 osoby. Mój kuzyn jest na prawie (ostatni rok) i jak opowiada mi historie z uczelni to najgorsze, zarozumiałe mendy i lizusy występują wśród facetów, z koleżankami z uczelni mój kuzyn chyba nigdy nie miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×