Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katherinka87

Co sprawdzić przed zakupem używanego auta?

Polecane posty

Gość katherinka87

Chcę kupić używany samochód, mój pierwszy zresztą ;) Możecie podpowiedzieć, jak ustrzec się przed oszustami w komisach samochodowych? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Sprawdź, czy w pobliżu są jakieś stacje diagnostyczne i umów się ze sprzedającym, że przed podpisaniem umowy chcesz sprawdzić samochód na takiej stacji. 2. Weź ze sobą chłopaka/ojca/wujka w miarę ogarniętego w temacie samochodów. Sprzedawcy (nieraz) widząc kobietę, chcą jej wetknąć "złom". Jakby któryś z nich był mechanikiem, to masz szczęście. 3. Zainwestuj w miernik grubości lakieru, koszt kilkadziesiąt zł, a może pomóc 4. Pytaj o gwarancję na auto, nawet półroczna może Cię uratować. 5. Nie mów, że to będzie pierwsze auto 6. Sprawdź uwagę na wnętrze pojazdu - jeśli ktoś nie dbał o "środek" (wytarta kierownica, dziurawa i poplamiona tapicerka itp. ), to na pewno też nie dbał o silnik i karoserię. 7. Pamiętaj o szybach - ich rok produkcji powinien się zgadzać z rokiem produkcji samochodu. Jeśli jest inaczej, to znaczy, że szyby były wymieniane (jeśli od "kamyka", to sprzedawca powinien mieć kwitek zaświadczający, że wymiana szyby nie była następstwem wypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherinka87
Oo, bardzo cenne rady, dzięki. Jedynie z tym ojcem/wujkiem itd to nie bardzo, bo nikt nie zna się na tyle na autach żeby mi pomóc w tym temacie. Oni wiedzą tyle samo co i ja :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnichu
Przy kupowaniu używanego samochodu, najlepiej zlecić takie kompleksowe sprawdzenie auta firmie. Są specjalne firmy które tym się zajmują. Przyjeżdża Ci taki ekspert, ogląda auto wzdłuż i wszerz, sprawdza wszystko co możliwe i wydaje swoją opinię czy warto brać dane auto czy nie. Sam bym się nie porywał na sprawdzanie auta skoro się na tym nie znasz i piszesz, że nie masz również osoby która by się znała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popytaj wśród rodziny/ znajomych, czy nie znają jakiegoś mechanika, który za opłatą obejrzy z tobą auto. Będzie taniej niz "profesjonalna" firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherinka87
Hm, mnichu, a orientujesz się ile może kosztować takie sprawdzenie auta przez jakąś firmę? W sumie ma to sens wg mnie. Bo ja na serio nie mam w swoim towarzystwie kogoś takiego kto by się znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"sprawdzanie auta przez firmę przed sprzedażą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oferty od 170 zł wzwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpisz hasło z 14:55 w wyszukiwarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki pakiet full wypas z którego ja korzystałem kosztuje 500 zł. Są też tańsze – podstawowe. Poczytaj sobie dokładnie jak to działa i co wchodzi w skład raportu https://www.autotesto.pl/ to się zorientujesz co i jak. Ogólnie takich firm jest sporo. Sam miałem do czynienia z kilkoma. Ale to autotesto co Ci podałem to miało ze wszystkich taki najbardziej dokładny i rzetelny raport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinsendor
Możesz też skorzystać z firmy, która się tym zjamuje. Ja korzystałem z motocontolera. Obejrzeli autko z każdej strony. Wszystkie techniczne rzeczy sprawdzili i oczywiśćie raport z tego dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linka3
Katherinka, czy skorzystałaś z którejś z firm do sprawdzenia auta? Jeśli tak, to czy możesz napisać coś więcej? Mam obecnie ten sam problem z autem jak Ty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherinka87
Linka sorry że dopiero teraz ale nie wchodziłam wcześniej na wątek. Tak korzystałam z autotesto, więc jeśli też jesteś w takiej sytuacji jak ja to nie wahaj się. ja uniknęłam kupienia zupełnego grata. sprawdzili mi auto które wybrałam i było w słabym stanie, a do tego niewarte swojej ceny. aktualnie szukam dalej. mam czas. nie napalam się. jak znajdę ciekawą okazję to znowu sprawdzę auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×