Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Orginalne imiona żeńskie?

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Siostra mojego męża jest Krysia, jest z roku 1983, swoje imię zawsze bardzo lubiła, ale w zdrobniałej formie, za Krystyną nie przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:32 ty masz cos z glowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie, z oryginalnych imion, podoba się Rozalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:16 To jakies dziwne. Swojego oklepanego imienia nie lubi, a dzieciom dała najbardziej oklepane ze wszystkich. Moze jest bardzo słaba psychicznie i poddatna na sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Rozalia bym sie spieszyła. Jest na 59 miejscu i robi sie bardzo popularna, za dwa trzy lata zacznie sie robic zbyt popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aldona, Adela, Agnieszka, Aniela, Astrid, Ariadna Brygida, Beata, Bożena, Bogna Dagmara, Dobrochna, Damroka, Daryna, Dalwina Eunika, Edyta Gromiła, Galina Janina, Jagna Kalmira, Kachna, Kalina, Kasandra Ludmiła, Lubomira, Lelisława Marzena, Miłosława, Malina, Maciejka Nawojka, Nadzieja Radochna Stanisława, Suligniewa Tolisława, Tomiko, Tomira, Tomiła, Teresa Wisenna, Wanda Żywia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam Apolonie czyli zdrobniale Pole, Jadwige czyli Jagode, Ige i Milene/Helene lub po prostu Lene i Tolisław czyli Tole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olga, Gosława, Dobrawa - moja Best3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:25 Bardzo ciekawe propozycje. Fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie Rozalia to może Stefania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gabriela śliczne, zwłaszcza w formie Gabrysia mi się podoba. Irmina i Julita też ładne. Ja od siebie dodałabym jeszcze Sylwia (niby znane, a zapomniane chyba kompletnie) i Nadia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adela ładnie, Eliza, Anielka, Dagmara, Daria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mnie by się za bardzo ze stefanką kojarzyło... stefankę lubię, ale żeby aż dziecko jak ciastko nazywać to chyba nie :D Mnie się ogólnie podobają te imiona kończące się na -lia, brzmią jakoś tak kobieco, lekko, prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gabriela nie jest orginalnym imieniem, obecnie na 22 miejscu takze pełno ich. Irmina fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wole Terese, Wande lub Danute od Stefani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Honorata, orginalnie i fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A od którego niby miejsca zaczyna się "oryginalność"? Czy ty ją może mylisz z popularnością przez przypadek (co też jest "lekką" manipulacją, bo % to to imię występuje może 1 czy 2 razy na 100 nadań imion dziewczęcych w ciągu ostatnich kilku lat; dla porównania któreś z 5 najpopularniejszych będzie miało co nawet i co 4 dziecko). Dla mnie jest oryginalne, nie znam absolutnie nikogo o tym imieniu, w żadnym wieku, a ze znajomych czy rodziny, których pytałam tylko 2 osoby się spotkały z Gabrysiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gabriela jest na 22 miejscu wiec nie mozna mowic o orginalnosci wiec z pewnoscia spotkasz niejedna. Orginalne byłoby 22 miejsce od konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No to spotkam, jedną czy 2. A nie 25. Dla mnie to jest wystarczająco "oryginalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Funkcji normalnej gęstości prawdopodobieństwa. Zapoznaj sie z ta funkja i nie bedziesz musiała takich pytan zadawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie zresztą popatrzyłam na te "od końca"... z ostatnich lat 22 od końca była Kateryna, Sarah, Justine, Zuza... Zwłaszcza ta Zuza w zalewie Zuzanek będzie "oryginalna" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam jest kilka tych tabelek rozmieszczenia, ale chyba lapiesz o co chodzi. Orginalne imiona stanowia ostatnie kilka procent listy. PRzykro mi, ze cie uraziłam, ze corka nie ma orginalnego imienia, ale chyba nadajac jej to imie nie myslałas o tym, zeby było orginalne wiec nie wiem czemu sie tak unosisz. Podoba ci sie to imie to spoko, ale orginalne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Uraziłaś? Rozśmieszyłaś co najwyżej, zwłaszcza tym ostatnim wpisem. Wyżej ci podałam, że to imię to jakieś 1 czy maks 2% czyli jak najbardziej " ostatnie kilka procent listy". A ty się dalej upierasz, że to tak strasznie dużo. Spoko, niech ci będzie. Wybierając imię myśleliśmy o tym, żeby nam się podobało, a że przy okazji jest mało spotykane, to wyszło samo, dopóki tu nie trafiłam to nawet nie miałam pojęcia na którym "miejscu" ono kiedykolwiek bywało (nawiasem mówiąc przy okazji zobaczyłam, ze inne z naszej listy się nawet, o zgrozo :D, wyżej plasowały w niektórych latach).. Nie obchodziło mnie to i dalej mnie to nie obchodzi, a jak ktoś ma z tym problem to cóż, jego sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To imie klasyfikuje sie nie w jednym czy 2% procentach. Najlepiej to moze w tym 13% jezeli nie w w samym srodku takich imion. Tak jak napisałam, nie wynierałas imienia patrzac na tabelki popularnosci wiec teraz nie narzekaj, ze nie jest orginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestes wyjatkiem. Ludzie nawet nie wiedza jakiego pochodzenia sa imiona, ktore wybieraja wiec jestem przyzwyczajona, ze doznaja szoku jak zaczna sie tematem interesowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inni doznaja szoku jak wezma dziecko na plac zabaw lub do przedszkola i nagle okazuje sie jest piec immienniczek dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
się wtrącę do tej pasjonującej dyskusji: żeby ten temat faktycznie znaczył, co ma znaczyć, to powinny się w nim pojawiać imiona nadane ledwie kilku dzieciom rocznie... A nie wiem, czy tu choć jedno takie padło, bo mnie się z kolei tabelek nie chce przeglądać, ale gdzieś mi tam majaczy że np. 2 czy 3 lata temu ktoś nazwał dziecko Jarzyna, ktoś inny Mrówka czy Żyraf. I jak dla mnie to są dopiero naprawdę "oryginalne" czyli unikatowe, jedyne w swoim rodzaju imiona ;) Tylko dzieci noszących je trochę szkoda, to raz, a dwa: wy się niepotrzebnie sprzeczacie wypaczając właśnie to znaczenie słowa "oryginalny" (bo jak coś się powtarza, nawet kilka razy w danym "przedziale", to wcale "oryginalne" nie jest.) Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, ze trzeba byc jedynym, zeby byc orginalnym, ale to ciezkie z imionami wiec ja w to wliczam ponizej dziesieciu nadan. Kalmira jest orginalna, nie ma w Polsce zadnej. Nie ma zadnej Suligniewy, Nawojek jest ponizej 100, po 2-3 rocznie nadania. Takze ja podaje imiona, ktore sa bardzo, bardzo rzadko spotykane lub wogole. Wiaze sie to z faktem, ze lubie staropolskie imion, ktore wogole nie sa modne poza moze Wanda, Stasiem, Wojtkiem i Miłoszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:48 Osobiscie podałam kilka prawdziwie orginalnych imion: Dalwina, Gromiła, Kalmira, Kachna, Lelisława, Miłochna, Suligniewa, Tomiko, Nanami, Wisenna. Nie ma ani jednej dzieczynki o takich imionach. Moge dodac Domaczaje, Czębire, Asymenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×