Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Orginalne imiona żeńskie?

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Człowieku, weź sobie te twoje "tabelki", dodaj do siebie WSZYSTKIE nadania każdego imienia, a potem POLICZ jaki procent WSZYSTKICH stanowi dane imię. Jeśli to cię przerasta to proszę, dla 2016 roku: - zarejestrowano 191293 dziewczynek - w tym zarejestrowano 2877 dziewczynek o imieniu Gabriela - 2877/191293 daje dokładnie 1,5% (dla porównania każde z pierwszych 6 imion to 4% i więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ty się serio dziwisz, że ludzie nie nadają takich imion??? :D O matko! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te tabelki mowia o dystrybucji, a nie o procentach. Np oceny uczniow 68% uczniow bedzie w samym srodku z ocenami, 26 po jendej i drugiej stronie, a ostanie 1-2 prcentow bedzie wyjatkami na obydwu koncach. Czy ja mam ci to wytlumaczyc cala logike za funkcja dystrybucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:06 Oczywiscie, 10 lat temu Stasiu byl poza pierwsza 50-tka, bo imie takie brzydkie, a dzisiaj takie ladne. Ciekawe, ktore litery przeszly metamorfoze, ze tak wypieknialo w ciagu paru lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Kuźwa, po cholerę mi dystrybucja jeśli mowa o procentach? Jak POLICZYSZ procenty to masz procenty. Co z tego, że coś jest na 22 miejscu skoro coś miejsce wcześniej może być 500 razy częstsze i jedno od drugiego będzie dzieliło kilkanaście procent (czyli to, co na miejscu 22 wystąpi 1 raz na 100 przypadków, a to na 21 np. 15 razy na 100 przypadków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zastanowiło mnie czy jest jakaś różnica pomiędzy tym jak często (nie)standardowe imiona dawane są chłopcom i dziewczynkom. Innymi słowy jaki procent chłopców i dziewczynek ma jedno z 10, 20 czy 100 najbardziej popularnych imion. Okazało się, że różnicy nie ma, ale dla obu płci imiona są dosyć ,,skoncentrowane”, tzn. aż 40% dzieci ma jedno z 11 najbardziej popularnych imion.Przybliżmy tę ,,koncentrację” na jeszcze jeden sposób. W roku 2022 na sto 30-osobowych klas znajdzie się tylko jedna, w której nie będzie ani jednej Zuzanny, Leny, Julii, Antoniego, Jakuba ani Szymona."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno jezeli nie rozumiesz dystrybucji to nie mamy o czym rozmawiac, ja niestety musiałam z tymi funkcjami dobrze sie zapoznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dystrybucja mowi o zgrupowaniach imion, oklepanych, bardzo popularnych, "srodka", mniej popularnych i rzadkich. Poniewaz dystrybucja w imionach jest przesunieta kompletnie na jedna strone to te procenty inaczej wypadaja niz podstawowa i procenty sa wtedy inne. Myslalam, ze zrozumiesz podstawowy koncept. Przepraszam, ale jak musiałam te tabelki wkuwac do bolu na studiach wiec patrze na to troche przez statystyczny pryzm. W kazdym razie Gabrieli rodzi sie co roku tysiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ide spac. Dobranoc mamo Gabrieli. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, to ty nie rozumiesz. Napisałaś: " Orginalne imiona stanowia ostatnie kilka procent listy." Jak ci pokazałam, że to JEST IMIĘ Z OSTATNICH KILKU PROCENT LISTY (chyba, że dla ciebie ostatnie procenty mają jakąś inną definicję?), nawet ostatnich 2% listy. Nie próbuj więc odwracać kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak to sobie można manipulować do woli :D Tylko, że jak sobie zawęzisz przedział i policzysz to samo dla imion tylko od 1-45 (żeby zostać w granicy ponad 1000 nadań), to nie ma większej różnicy: cała pierwsza 6 szybuje do ponad 5%, ta nieszczęsna Gabriela ma 1,87%. Dalej na 3 klasy będziesz mieć po 5 Zuzanek, Hanek, Lenek, Zofii, Majek i Julek i tylko jedną czy maks 2 Gabriele czy Igi. Jak "zawęzisz" do 30 imion (od ponad 2000 nadań) to dalej wychodzi praktycznie to samo. Zawęzisz populację do tych nieszczęsnych 22 imion - masz po 6-7 Zuzanek, Hanek, Lenek, Zofii, Majek i Julek i 2,5 Gabrysi. No rzeczywiście, strasznie "inaczej" wypadają te procenty :D :O Jak się nie odwrócisz, to z dupa z tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś 00:48 Osobiscie podałam kilka prawdziwie orginalnych imion: Dalwina, Gromiła, Kalmira, Kachna, Lelisława, Miłochna, Suligniewa, Tomiko, Nanami, Wisenna. Nie ma ani jednej dzieczynki o takich imionach. Moge dodac Domaczaje, Czębire, Asymenie. x nie dziwie sie że nie ma dziewczynek o takich imionach...a ciebie to dziwi?ty tak powaznie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja tez mam wrażenie, ze ona sobie jaja robi. Dalwina, Tomiko i Nanami to jak z jakiejś mangi; Gromiła? kogo gromiła i za co? Kachna, Miłochna - jak z chłopki pańszczyżniane (żywcem przypomina się Pietr***** z "Żeńców"). Kalmira - no już tu ktoś miał kiedyś skojarzenia... skatologiczne, wystarczy jedną kreseczkę dostawić. Wisenna - no miła czarodziejka z Wiedźmina, miła. Ale czemu pomijać Yennefer czy Tris? :D Domaczaji czy Czębiry to nawet nie trzeba komentować, tak kuriozalne to są wymysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znacie sie... Domaczaja jest piekna :D "Domaczaja, do nogi!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:58 Funkcji dystrybucji wogole nie rozumiesz wiec nie wiem dlaczego uparcie ze mna sie spierasz jezeli my mowimy o dwoch innych konceptach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i własnie. Wszyscy jada tutaj po oklepanych imionach, a podasz orginalne i jedyne w rodzaju to wszyscy rzucaja sie jak stado wilkow. Kalmira z czym niby sie kojarzy? Ten troll, ktory bluzgał no poprzednim forum dopoki go nie skasowali cos sobie ubzdural. Prosze zmien jedna literke kreseczke i podaj mi słowo z jezyka polskiego, ktore sie z czyms kojarzy. Kalmira podobne to Malwina i innych imion. Dalwina- wielkie ho, Ludwika normalna, ale powiedz cos troszke bardziej orginalnego to wszyscy szybciutko solidaryzuja i jednocza sie w atakach. Potem nazywaja imiona takie jak Gabriela orginalnymi. Po co wogole zakładacie takie tematy jezeli nikt nie jest zainteresowany w orginalnych imionach? Nikt tutaj nie nada dziecku imieniu spoza pierwszej 100, a o drugiej 100-ce to w ogole zapomnij. Tak wszyscy jestescie bardzo orginalni z dziesiatkami lub setkami tysiecy waszych imienniczek. Przyznaje wam racje, 3 tysieace Gabrieli rocznie to bardzo orginalne, a dwie Miłe to po prostu dewiacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Moja mama się zastanawiała jak nazwać nowego kota. Podsunęłam jej propozycję... kotka będzie Tomiko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lepiej dać jakieś ładne, normalne imię iż jakieś Kalmiry itp. co to ma być... imię może być i ładne i nieoklepane, niekoniecznie Julia czy Zosia. Choć wolałabym już być Julią niż Kalmirą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojego brata córka jest Sabina. Mi się nie podoba, Saba to imię dla psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×