Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćedyta

jaka gitara dla 10 latka

Polecane posty

Gość gośćedyta

Mój syn chce grać na gitarze. Czy dla dziesięciolatka to już taka o normalnym rozmiarze czy taka mniejsza, bo słyszałam, że są różnej wielkości. I w jakiej cenie taką dość dobrą kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że o tego rodzaju szczegóły lepiej pytać się na forach tematycznych, ale to jaką rozmiarówkę dopasować przede wszystkim zależy od wzrostu dziecka. Dla takiego 10 latka w sam raz będzie rozmiar 3/4, ale jeżeli nie jest to jakiś mikrus, to równie dobrze może już próbować na pełnowymiarowej 4/4. Moja córka w wieku 10 lat zaczynała naukę na gitarze 4/4. Trochę z początku dla niej była za duża, ale jakiegoś wielkiego dyskomfortu nie miała, a przez pół roku podrosła i już było ok. No i jeszcze zależy o jakiej gitarze myślisz czy klasycznej czy akustycznej. Akustyczne mają większe pudło rezonansowe, a klasyczne jednak te pudło mają mniejsze, co też ma znaczenie. Jeżeli chodzi o kwestie finansów, to wiadomo im więcej przeznaczysz, tym będziesz miała lepszy instrument. Niestety te tanie gitary, często nie nadają się do użytku, więc jak tylko jest możliwość to zdecydowanie kupić coś lepszego. Jeżeli chodzi o nowe to ceny tych przyzwoitych zaczynają się tak mniej więcej od 600-700 zł wzwyż. Tańsze egzemplarze często mają jakieś wady i trzeba ****ardzo dokładnie sprawdzić, by dobrać dobrą sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
trochę mnie zaskoczyłeś z tymi gitarami, bo myślałam, że gitara akustyczna to to samo co klasyczna, choć o różnych słyszałam. Wydaje mi się w takim razie, że lepiej jak od klasycznej by zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się, wiele osób niezwiązanych z muzyką właśnie te dwie gitary myli ze sobą albo myśli, że to jedna gitara o dwóch różnych nazwach. Wracając do Twojego pytania odnośnie gitary, to moim zdaniem lepiej jest zacząć od klasycznej, przede wszystkim ze względu na nylonowe struny, które są miększe i dziecku łatwiej będzie dociskać struny. I to co napisał mrcpolo, nie warto w jakąś taniznę się pakować, bo do nauki musi być dobry instrument. My z mężem kupiliśmy naszemu dziecku po konsultacji z nauczycielem gitarę Kantare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takamnie to marka, którą warto się zainteresować. Robią świetne gitary zarówno akustyczne jak i klasyczne. Tu nawet te modele budżetowe, są naprawdę wykonane z dużą dokładnością i precyzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian

Ja kupiłem gitarę w Riffie, proponowali mi wiele modeli, jednak zdecydowałem się na Takamine, wydaje mi się, że to jedna z lepszych gitar. Nie sie chlopak szkoli na porzadnym sprzęcie od dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz

Zalezy jaką chcecie kupić, tez mogę polecić Riff, jeśli ma być porządna to może być i Takamine 😉  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×