Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szelest i szmer w stropie

Polecane posty

Gość gość

Witam. Czy ktoś może coś pomóc w temacie szelestów i szmerów w stropie. Strop betonowy, dom kupiony więc nie znam dokładnych jego parametrów. Coś ciągle szeleści i delikatnie chrupie (jakby z wysoka posypywać delikatnie piasek na folie aluminiową). Z początku podejrzewałem mysz ale zauważyłem pewną zależność: aktywność szelestów uzależniona jest od pogody - wystarczą opady deszczu i cisza nawet kilka dni jak pada, oraz to "coś" zimuje listopad-marzec jest cisza. Aktywuje się w okolicach marca i szeleści sobie do listopada w dzień w nocy raz ciszej raz głośniej, gdy zaczynam stukać w strop uspokaja się na jakiś czas. Czy ktoś ma jakąś wiedze co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze lasica, szukaj miejsca, gdzie jest dostep do stropu. Pozniej moze deratyzator wykurzy dymem intruza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o strop miedzy parter a piętro. Obszedłem cały dom szukałem =0 dziur nic. Trochę to za ciche jak na takie duże zwierze i ta reakcja na pogodę....podejrzewam że to jakiś płaz, gad, owad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żyjątko znów się uaktywniło i jak tylko nie pada to szeleści. Czy ktoś spotkał się z jakimiś owadami? które mogły by tak szeleścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żyjątko znów się uaktywniło i jak tylko nie pada to szeleści. Czy ktoś spotkał się z jakimiś owadami? które mogły by tak szeleścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×