Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Obcokrajowiec544

Jestem facetem z Ukrainy. Chciałbym z kimś pogadać

Polecane posty

Gość Liv z Norwegii
Pozdrawiam Cie z pięknej Norwegii! Testuję bo wysłałam już komentarz z komórki ale go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liv z Norwegii
Nie znalazłam Twojego imienia (?) Ja mieszkam w Norwegii. Mam 18 letniego syna. Zastanawiał się czy iść na studia czy uczyć się zawodu!? Wybrał praktyki na obrabiarki CNC. Może to przerwać i rozpocząć studia lub po 2 letnich praktykach iść na studia lub do pracy w zawodzie. Na praktykach płacą mu c. 1/3 stawki pracownika (63 kr korony norweskie tj. 25 zł PLN w zależności od przelicznika). Młody jest uczy się dopiero życia. Mnie kilka lat zajęło przyzwyczajenie się do emigracji (ale miałam przy sobie rodzinę). Syn miał 4,5 roku mówił: mamo to nie jest mój świat, ja chce do Polski.... serce się zaciskało. Teraz perfekcyjnie zna trzy języki: polski, norweski i angielski. Nie sadze żeby chciał wrócić do Polski coś wspominał o Danii na studia bo są bezpłatne (?) PS Czy znasz Świadków Jehowy w swoim mieście moich kochanych współbraci? Chce Ci powiedzieć, ze jak zapanuje królestwo Boże na ziemi, każdy bez względu na pochodzenie, kolor skory, będzie odnosił się z szacunkiem do bliźniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro ktoś opuścił nasz kraj to w ogóle nie powinien wchodzić na to forum i z nami gadać. Było wam tu źle? Porzuciliscie Polskę? To bądźcie szczęśliwi w raju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można sprzedawać swoją tożsamość za parę ojro? Gardzę takimi ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 04:40: Również słyszałem że jedzenie nie jest smaczne w Niemczech. Jeszcze chyba czasami Niemcy, którzy mieszkają blisko PL przyjeżdzają do was na zakupy. Prawda czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.08 ja gardze tobą bo ci zal doope sciska że komuś żyje się lepiej ,mamy pieniądze na egzotyczne wczasy w ciepłych klimatach a ty ,musisz zapertalac i nigdy pieniędzy nie będziesz mial !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liv z Norwegii
gość dziś Podarda to bardzo krzywdzące "uczucie" ale szczególnie dla ciebie! Nienawiść i negatywne myślenie prowadzi do ciężkich chorób np. raka. Kto dal ci prawo do oceniania innych? Rzucania w nich kamieniem? Wiesz kto jest ojcem bezprawia - Szatan. Jeśli chcesz go popierać rób tak dalej. Nigdy nie wyjechałabym z Polski gdybym nie musiała. Po 21 latach mieszkania w Warszawie "właściciel" odebrał dom, odcinał gaz, podwyższył czynsz co kilka m-cy w/g prawa. Dla jednych to prawo dla drugich bezprawie! Maz dostał prace w Norwegii i nas zabrał. Dla ciebie to "zdrada" a dla mnie wyzwolenie od ciemięzców. Za co jestem wdzięczna Bogu, bo mieszkam w pięknym turystycznym miasteczku nad morzem i fiordami i niczego mi nie brak. A cala Ziemia należy do Stwórcy o czym niektórzy zapominają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liv z Norwegii
gość dziś Podarda to bardzo krzywdzące "uczucie" ale szczególnie dla ciebie! Nienawiść i negatywne myślenie prowadzi do ciężkich chorób np. raka. Kto dal ci prawo do oceniania innych? Rzucania w nich kamieniem? Wiesz kto jest ojcem bezprawia - Szatan. Jeśli chcesz go popierać rób tak dalej. Nigdy nie wyjechałabym z Polski gdybym nie musiała. Po 21 latach mieszkania w Warszawie "właściciel" odebrał dom, odcinał gaz, podwyższył czynsz co kilka m-cy w/g prawa. Dla jednych to prawo dla drugich bezprawie! Maz dostał prace w Norwegii i nas zabrał. Dla ciebie to "zdrada" a dla mnie wyzwolenie od ciemięzców. Za co jestem wdzięczna Bogu, bo mieszkam w pięknym turystycznym miasteczku nad morzem i fiordami i niczego mi nie brak. A cala Ziemia należy do Stwórcy o czym niektórzy zapominają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Do 13:42: Hah.Zgadzam się 100%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem na tyle ogarnięty że potrafię ułożyć sobie życie w Polsce. A nieudacznicy wyjeżdżają tyrac u innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zresztą wcale nie jest u nas tak źle żeby wyjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze nie wiem czy przyjeżdżaja mieszkamy prawie 900 km od granicy,do Holandii mamy blisko koło kolonii, ale pewnie tak jest bo kiełbaski w polskich sklepach sa super ,bardzo tanie i mięciutkie lekko przywedzone, pyszne,owoce tanie miękkie kruche i smaczne nie można się najeść nimi,orzechy tanie,ryby tanie i pyszne,ser bialy słodki pyszny tego tu nie dostaniesz jabłka są twarde jak kamienie a ser twardy i słony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam turasow w reichu. Oni nie będą tyrac za parę ojro w fabryce. Mają swoje kebaby albo zajmują się handlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obcokrajowiec544
Każdy wolny żyć gdzie chce. Tylko powinien przestrzegać prawo państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieobcokrajowiec jak długi dzisiaj spałeś, pytam bo wczoraj to bez mała nad ranem poszedłeś spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źle się wyraziłam- , dzisiaj nad ranem kładłeś się spać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytam bo ja minimum 9 godz muszę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale nieudacznicy- jak ich nazywasz wyjeżdżają na wczasy kilka razy w roku,mają piękne nowe auta o których możesz tylko pomarzyć ech pustaczku ... żyjąc na średnim poziomie jaki tu jest nie musimy martwić się że jutro nie będzie kasy i co do ryja wsadzić jak ty, czy wiesz że w Lidl w polsce wszystko jest droższe niż w de ? Wyobraź sobie że my przy kilkakrotnie wyższych zarobkach wydajemy mniej kasy w sklepie,do tego codziennie są obniżki o 30 procent -w polsce też są? Poza tym są tu instytucje które dają jedzenie,ubrania za darmo -w polsce też tak jest ? Chłopcze inna kultura i inne życie a ty jak siedzisz w goownie to chociaż siedź cicho !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ukrainski cwelu wyliertalaj z kafe na swoje ruskie forum pisać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieobcokrajowiec dlatego bo co prawda jesteś Ukraincem ale dla nas Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy że spałeś 6 godzin i co wyspałeś się, ja bym była Zombie po takiej nocy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam muszę się wyspać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spałam dokładnie 9 godz i 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie na pewno fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszej gazecie (nie podam tytułu bo zaraz mnie tutaj wyzwą) pisali o Ukraińcach i ich złym taraktowaniu przez Polaków, ten artukuł był taki bulwersujący że nie byłam w stanie doczytać do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×