Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ABCsdfsdfsdf

Magnusson najlepsza karma dla psa

Polecane posty

Gość ABCsdfsdfsdf

Szwedzka Karma Magnusson serii Meat & Biscuit- moim zdaniem to najlepsza dostępna karma. Rodzice kupują karmę Royal Canin, niby lepszej serii- Veterinary dla swojego psa. Niedawno sam mam psa i szybko stwierdziłem, że Royal Canin nie jest dobrym wyborem bo w jego cenie moim zdaniem można dostać nieporównywalnie lepszą karmę. Dlatego namówiłem by rodzice przeszli na Magnussona serii Meat & Biscuit (która to seria ma więcej mięsa niż Original) W Polsce Magnusson jest jeszcze stosunkowo mało znaną karmą, ale moim zdaniem to po prostu najlepsza karma bo fakty przemawiają jednoznacznie. Powszechnie reklamowane karmy, jak i zdecydowana ich większość to koncernowe produkty i składniki niewiadomego pochodzenia (nawet sami producenci nie mogą stwierdzić skąd pochodzi np. zboże czy mięso w ich karmach bo kupowane są w wielkich hurtowniach). Składniki takie mogą być (i prawdopodobnie w części są) z Chin gdzie w 2007r. była afera, że oszukiwali na białku w zbożu dodając melaminę i wiele ludzi i zwierząt zmarło na świecie. Znane firmy też były zamieszane w to (szczególnie w USA) i wycofywano ich produkty. Dlatego moim zdaniem zdecydowanie lepiej kupować szwedzką karmę Magnusson, która jest w cenie tzw. dobrej popularnej karmy, ale przewyższa ją zdecydowanie. Dlaczego Magnusson? -jest produkowana w Szwecji w całości ze szwedzkich składników ze szwedzkiego rolnictwa. Dostawcy są rozlokowani jak najbliżej fabryki w Bro, niedaleko Sztokholmu i firma ma pełną przejrzystość pochodzenia wszelkich składników. -posiada dużo mięsa (nawet 50% świeżego mięsa w rodzaju Work), jest ze świeżego mięsa, a nie z mączki jak niemal wszystkie inne karmy -w przeciwieństwie to zdecydowanej większości karm nie zawiera mięsa kurczaka (który uczula i często ma dużo antybiotyków), a tylko wołowinę i wieprzowinę -nie zawiera konserwantów, aromatów i innych sztucznych dodatków, dlatego karma ma tylko 10 miesięcy przydatności -nie jest wyciskana pod wysoką temperaturą, ale wypiekana- dzięki temu zawiera lepszej jakości białko i jest smaczniejsza dla psa -karma spełnia wszystkie wysokie wymogi jedzenia dla ludzi jakie obowiązują w Szwecji, a części mięsa z którego powstaje są dopuszczone do spożycia dla ludzi. Podoba mi się stwierdzenie szefa firmy, że chociaż wielu uważa, że karma dla psa może spełniać niższe wymagania niż jedzenie dla ludzi to Magnusson twierdzi wprost przeciwnie, tzn., że powinna spełniać te same lub nawet wyższe wymogi bo pies je ten sam posiłek przez wiele lat życia, a więc szkodliwe składniki w karmie mogą oddziaływać na niego bardziej. -w Szwecji używa się najmniej na świecie antybiotyków do hodowli zwierząt (zakaz obowiązuje w Szwecji już od długiego czasu. Od niedawna w całej UE, ale w większości krajów jest tylko teoretyczny) -szwedzkie prawo jest chyba najlepsze na świecie jeśli chodzi o dobrostan zwierząt hodowlanych i niskie użycie nawozów sztucznych -fabryka jest bardzo ekologiczna pod wieloma względami, np. prąd w całości jest z elektrowni wodnych -bardzo dobrze smakuje psom, mój je ją bardzo szybko, nawet główki nie odrywa od miski -ma bardzo dobre opinie na forach polskich, niemieckich i szwedzkich -jest też wersja w 100% BIO/Organic- ta wersja niedługo będzie dostępna w Polsce, ale jest droga i posiada mięso kurczaka gdyż wieprzowina i wołowina BIO jest zbyt droga by produkować z niej karmę. -firma jest bardzo znana w Szwecji i produkuje karmy od 60 lat W Polsce karmy Magnusson dostępne są bez problemu w sklepach internetowych, a także w czeskim sklepie, który dostarcza w Polsce. A tutaj szwedzka strona po angielsku i szwedzku: http://www.hundmat.com/ Test karmy Magnusson na niemieckiej stronie na temat psów: https://www.futtertester.de/futtertests/show/magnusson-meat-biscuit-grain-free.html Na zdjęciu fabryka w Szwecji gdzie produkuje się karmę Magnusson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

My tez kupujemy Szwecka karmę ale z bozity i wiem ze oni tam dbają bardzo o jakość . Moj pies się ta karma zajada. Ma dobry skład jest bez GMO i konserwantow . Nawet można dostać tez karmy bezzbozowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

ja tez podaje bozita która jest szwedzka. widze ze nawet maja podobna cene ale nie widziałam jej nigdy u siebie w zoologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

Bozitę bez problemu dostaniesz w internetowych sklepach zoologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×