Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

13 mcy nie chce mówić

Polecane posty

Gość gość

Witam. Pewnie wiele razy przewijal sie podobny temat, ale mimo to zapytam, jak u waszych dzieci zaczynal się etap mówienia pierwszych słów? Moja córeczka mając 8 mcy mówiła mama, tata, baba, dada,bam( jak cos spadło... teraz ma 13 i mowi tylko mama. Spedzam z malutką duzo czasu, bawiac sie i ucząc codziennie czegoś nowego, jest bystra, szybko wszystko"łapie", codziennie zaskakuje mnie jakas nowa umiejętnością... byloby by super gdyby chociaz próbowała naśladować jakies slowa, a u niej wsxystko jest mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi?Do nocnika robi?Jak nie to najpierw się tym zajmij.Wody żeby takie dziecko robiło do pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tiaaa.... chodzi do nocnika robi i sama sie podciera... nie pytałam czym mam sie zająć tylko, jak u innych wyglada nauka mowy. Więc dzięki za inteligentna odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn zaczal mowic jak mial 3 miesiace, idz do logopedy, ewidentniecos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj w wieku 5.5 miesiaca mowil pelnymi zdaniami. Daj spokoj pedz do poradni psychologiczno pedagogicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka miala 13 miesiecy i juz czytala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak na poważnie moja ma 15 miesięcy i mówi tylko mama i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jeszcze nie czytala, ale liczyla mnozya do 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja tak zbytnio nie mowila ale rozwiazywala wszystkie zadanie z trygonometrii starszemu w wieku 13 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja w wieku 2 miesięcy rozwiązywała równania liniowe, grała na akordeonie i tańczyła balet jezioro łabędzie na jednej nodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem śmiać się czy płakać na inteligencją niektorych osób. Grzecznie zapytalam, ze zwyklej ciekawości... dostałam glupia odpowiedź,na którą glupio odpowiedziałam i posypały sie slabe komentarze. Zastanawiam sie po co jest to forum??? Zeby jechac po ludziach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko- jeśli dziecko rozwija się harmonijnie to wszystko przyjdzie w odpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za normalną odpowiedź. Wiem, ze na wszystko ma czas i nie chodzi o to, ze wymagam tego by "już" mówiła, dziwię się jednak, że będąc młodszą mówiła o wiele więcej słów. Być może skupia sie na chodzeniu, dlatego odpusciła mowę??? Chociaż innych rzeczy uczy się chętnie. Pytam z czystej ciekawosci, jak jest u innych dzieci,a nie ze strachu, ze cos jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.57 Serio to też przy twoim pytaniu nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Temat jest tak niedorzeczny i głupi, że nie dziw się, że wszyscy głupio odpowiadają biorąc temat za prowokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedorzeczne??? Prowakacja??? Spytalam jak u waszych dzieci zaczynal sie etap mowienia??? Ciezko przeczytac ze zrozumieniem tresc tekstu? Lepiej na podstawie czegos wyrwanego z kontekstu ukladac sobie odpowiedz, nie? Zadalam powyzsze pytanie po czym krotko opisalam jak jest u mnie, wiec co w tym niedorzecznego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponadto dla Ciebie glupi twma, wiec nie odpisuj. Sa osoby ktore zadaja podobne pytania bo interesuja sie rozwojem swoich dzieci i maja prawo zadawac błache co dla niektorych pytania. Dotarło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, bo pytanie jest niefortunne. 13 miesięcy to naprawdę maluszek. Moja ma 14 miesięcy i mówi "mama, baba, mniam mniam, nie, ampa=lampa, badło=spadło, miau=kotek, ewo=drzewo, aja= imię siostry" i tyle. Ale dużo rozumie, pokazuje i "pyta". Stabilnie chodzi, dobrze rozwinięta motoryka mała. Lubi puzzle, muzykę i słuchowiska. Koniec. Reszta przyjdzie z czasem. Nie ma co się spinać, tylko pokazywać dziecku świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.34 Oczywiscie,ze temat głupi. 13 miesięcy to dobrze że chodzi juz, mówić nie musi. Dziecko ma czas do 4 lat z mówieniem pełnymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc może niefortunne? Ale sens pytania zrozumialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc może niefortunne? Ale sens pytania zrozumialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.34 a czy ja piszę, ze moje dziecko musi mówić? Stwierdzilam, ze wieku 8 mcy mowila kilka slow, a teraznie mowi nic oprocz mama. Czyli nie wymagam ze ma umieć, tylko putam czy ktoś miał podobnie, ze dziecko zablokowalo sie i nie chce już nie tyle, co mowic ale nawet nasladowac. Juz bardziej dosadnie sie nie da opisac sensu pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 19.19 Byc może niefortunne? Ale sens pytania zrozumialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 19.19 Byc może niefortunne? Ale sens pytania zrozumialas. Wychodzi na to, że jest tylko miesiac i az miesiac roznicy miedzy naszymi maluchami, a z tego, co piszesz to jednak te kilka słów w porownaniu do "naszego" mama to jest spora roznica... Każde dziecko rozwija sie w swoim tempie i o tym wszyscy wiemy, rowniez każda matka zna na tyle swoje dziecko, ze wyłapuje zmiany w zachowaniu dziecka i jeśli coś się nagle zmienia to ma prawo nas zaniepokoic i mamy prawo pytac, porównywać nie po to by się przechwalać, tylko zeby miec porownanie, ze czasem zdarza się coś tak, a nie inaczej. Reasumując chciałam wiedziec, czy tez ktos mial doswiadczenie, ze dziecko, ktore mowi kilka słów i chetnie powtarza jakies dźwięki, nagle zacina sie, prrzestaje mowic to, co dotąd umialo i nie wykazuje chęci nasladownictwa nowych dźwięków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz, i dlatego temat bez sensu. Wystarczy przeczytać jakiś starszy temat. Było pełno takich. I nie jedna mama mówiła, że dziecko jak zacznie chodzić, przestaje mowic, mówi mniej. Powód, właśnie to, że może poruszać się samo, zainteresowanie światem pochłania wtedy cała uwagę dziecka i nie chce powtarzać czy mówić, bo ma mnostwo ciekawszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia,niz mówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jedna mama mówiła, że dziecko jak zacznie chodzić, przestaje mowic, mówi mniej. Powód, właśnie to, że może poruszać się samo, zainteresowanie światem pochłania wtedy cała uwagę dziecka i nie chce powtarzać czy mówić, bo ma mnostwo ciekawszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia,niz mówienie. x Bardzo słusznie i to by było na tyle. Moja może i chce mówić, ale z kolei jak zaczęła sprawnie chodzić, to prawie muszę biegać z łyżeczką po domu, bo nic by nie jadła dniami całymi, tylko biegała od pomieszczenia do pomieszczenia (tak, teraz to już biegała :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja chodziłam z synem do neurologopedy bo miał napięcie mięśni twarzy i w buzi. Zakończyliśmy spotkania gdy mały miał jakieś 9/10 miesięcy bo Pani zmieniała miejsce pracy i stwierdziła że dalsze spotkania są już niepotrzebne. Pytałam się jej o pierwsze słowa, kiedy powinny padać i kiedy zacząć się niepokoić. Powiedziała że w okolicach roku dziecko powinno mówić 1 słowo świadomie. Syn ma obecnie niecałe 14 miesięcy i jedyne co mówi to mniam mniam na jedzenie. Ja chcę mu dać jeszcze 2 miesiące i jeśli nie będa się pojawiać nowe słowa to pewnie udam się na konsultacje bo wszystko inne to jest yyyy. Innych dźwięków nie chce za bardzo wymawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za normalne odpowiedzi. Właśnie w tym rzecz, ze niektore dzieciaczki wypieraja jedna umiejętność na poczet nowych... a niektore dzieci mają jakieś problemy, problemiki, z ktorymi jako rodzice chcemy walczyc. Nie wkladajmy wszystkich do jednego "wora" bo ktos czasem moze miec, przewidywac, wyczuwac problem i po to chcemy kontaktu z.innymi mamami zeby porozmawiac, wymieniac sie doswiadczeniami a nie tlumaczyc sie z troski o swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miał napięcie mięśni twarzy i w buzi. Zakończyliśmy spotkania gdy mały miał jakieś 9/10 miesięcy xxx a jak to się objawiało, że tak wcześnie wyłapałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 20.00 a czy to jest obowiazek czytac stare wątki? Moze czytalam? A.moze chcialam podyskutowac, a nie poczytac? Temat bezsensu faktycznie, nie pomyslalam. Za slaby... lepszy jest kilka wątków dalej o matce, ktora zaniedbala swojego syna, bo poswiecala mu za malo czasu i wie, ze.nie rozwija sie prawidlowo, tam tez po niej jadą... moglam napisac inaczej mam w d***e co umie moje dziecko byloby lepiej, wieksze zainteresowanie. Do twojej wiedzy wiem, jak rozwija sie dziecko iwoem o czym wspomnialam wczesniej, jak DZIECKO UCZY SIE NOWEJ UMIEJĘTNOŚCI TO WYPIERA TO CZEGO DOTĄD SIĘ NAUCZYŁO. tak by bylo np w przypadku nauki chodzenia... tylko, ze mpja coreczka chodzi juz od trzech miesiecy wiec raczej tego sie nie uczy...Ale to nie znaczy, ze nie moge zapytac, jak to wyglada u innych proste. najlepiej jechac po kims, nie wiem na co liczylam??? Nie na pouczanie i doksztalcanie bo tego z racji zawodu mi nie brakuje. liczylam na zwykla wymiane doswiadczen i roznych przypadków... czasem zdarzają się rozne sytuacje np. Ma.na to wplyw chocby szczepienie czy inne czynniki. Nie wszystko dzieje ksiazkowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiazkowo i jak krowie na rowie. To jest male dziecko, chodzenie to dla takiego dziecka bardzo duzy postep rozwojowy. Cwiczenie i utrwalanie rownowagi to nie tylko praca nog ale tez mozgu i zmyslow. Chwile wczesniej cwiczyla mowe, a teraz skupia sie na czyms innym i dlatego ma "przerwe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×