Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frania

ciasto z rabarbarem

Polecane posty

Gość frania

Czy znacie jakiś wypróbowany przepis na ciasto z rabarbarem? A może podrzucicie ciekawe linki? Plisssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bon apetit
w naglowku strony jest "bon appetit" jest tam wiele przepisow i na pewno znajdziesz jakis fajny, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kał
a może z gównem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy jesli zrobie tak
klasyczne ciasto kruche podpieczone na którym położę przesmażony z cukrem rabarbar, a wszystko udekoruje paseczkami z ciasta to wyjdzie mi ten wypiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis jedna babka przyniosla do pracy super pyszne ciasto z rabarbarem (jest plaskie, spod prawie w zaniku ;) ). jest po prostu fenomenalne, jutro jak nie zapomni to przyniesie mi przepis i wtedy podam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię ciasto jak na babkę piaskową,wkładam pokrojony rabarbar,po upieczeniu posypuję cukrem pudrem. Mnie takie coś smakuje,jest bardzo lekkie i tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko będzie tu
15:10 a ja robie zwykłe kruche ciasto i rabarbar w srodeczek ciasto: 4szklanki maki 2 zółtka 2 jajka 2 łyzeczki proszku do pieczenia 1/2 szkoanki cukru 3/4 kostki margaryny 2 lyzki smietany wszystko wyrabiam i dziele na pol jedna czesc wałkuje i wykładam nia brytfane, potem układam rabrbar pokrojony w kostke i tez troche "ocukrzony". i na to urywam i układam po kawałku z drugiej czesci ciasta tak zeby były "dziurki" po upieczniu sypie cukrem pudrem. naprawde pyszne takie kruche ciasto 15:13 kation sodowy na wierzchu ma byc taka jakby kruszonka , mozna tarkiem zetrzec ? 15:14 kation sodowy i ile ma byc tego rabarbaru , jaki czas piecznia i w jakiej temparaturze , godzina w 180 stopniach wystarczy ? 15:15 a ja robie jak chcesz ja poprostu takie wieksza kawałki urywam i układam. bo z kruszonki to sie w trakcie pieczenia bardzie połaczy. a tak to ma takie fajny wyglad bo widac ten rabarbar ale smak pewnie bedzie takie sam 15:17 a ja robie no wiesz ja to robie na wyczucie... bedziesz widziec jak sie na wirzchu ładnie juz upiecze. ale tak jak piszesz powinno byc w sam raz ale zerkaj do niego.. powiedzmy juz od 40 minut 15:18 a ja robie a rabarbaru wlóz tak jak lubicie bo to jest wedle gustu ja układam tyle zebybyła taka pojedyncza warstwa kostek ile to jest na wage to nie wiem bo mam w ogrodzie 15:19 do onk3 A mozesz podac ten przepis na ciasto z rabarbarem z galaretka? 15:21 kation sodowy Ja nie potrafie tak na wyczucie , pieklem keksa i w przepisie bylo zeby piec dotad az zapalka ktora sie wbija bedzie sucha , nie robilem tego w piekarniku tylko w takiej maszynce gdzie grzalki byly od spodu , nastawilem na 1 godz i sprawdzalem wczesniej , dymy juz z niego szly a ja dalej bylem przekonany ze zapalka jest mokra no i sie przypalil , teraz wiem ze w tym urzadzeniu powinno sie piec gora 40 minut 15:21 Pariss TO kruche ciasto więc piecz w ok. 180 C jakies góra 40 min. 18:09 kation sodowy Placek gotowy 21:55 do onk3 A mozesz podac ten przepis na ciasto z rabarbarem z galaretka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
a skąd wy rabarbar macie ? u mnie jeszcze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×