Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bono  201

Imię posrodku

Polecane posty

Gość Jagna

Bono 201

Wnisek jest taki, ze nie dawaj dziecku na imie Bruno poniewaz polowa ludzi bedzie to imie kaleczyc.  Moze Roch lub Wit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Jagna napisał:

Bono 201

Wnisek jest taki, ze nie dawaj dziecku na imie Bruno poniewaz polowa ludzi bedzie to imie kaleczyc.  Moze Roch lub Wit ?

co się dziwić, jak nawet matka kaleczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna
4 minuty temu, Gość gość napisał:

co się dziwić, jak nawet matka kaleczy?

Nie, nie dziwie sie.  Nie pierwszy raz slysze jak kalecza to imie.  Bartosz, Maciej no moze Mieszko dla bardziej ambitnych i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhggg

a może benek? bernard:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna
1 minutę temu, Gość hhggg napisał:

a może benek? bernard:)

Osoba, ktora zalozyla temat nie odzywa sie takze sami sobie gdybujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptak
9 godzin temu, Gość Jagna napisał:

Nie, nie dziwie sie.  Nie pierwszy raz slysze jak kalecza to imie.  Bartosz, Maciej no moze Mieszko dla bardziej ambitnych i tyle 

Nie nie kalecze,  poprostu nie odmieniam bo Brunon to inne imię,  tak samo jak nie odmieniam nazwiska . A nazwisko ma włoskie.  Na żadnym dyplomie ani ze szkoły ani z przedszkola nie jest to imię odmienione więc chyba coś z wami nie tak .  

Maks też jest Maksem A nie Maksymilianem . Czekam na kolejny hejt  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imieeeee

Adrian, zwykle imię a ładnie brzmi i chyba nie jest często nadawane. Podoba mi się też Wojciech. Ja będę miała za 2 miesiące córkę Laure. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość gość napisał:

Jakoś obcojęzyczne nazwiska odmieniamy na wzór polski. Black- Blecka, lub Black'a. Gomez-Gomeza. Do teraz mnie uszy bolą, jak parę lat temu w telewizji odmieniano nazwisko Farna. 

Blacka! Apostrof się stawia wyłącznie wtedy, gdy nazwisko kończy się na niewymawianą literę (czyli np. Blacke -Blacke'a, Descartes - Descartes'a). Chciałaś się powymądrzać a się skompromitowałaś.

A z Farną nie wiem, jaki można mieć problem - oczywiste, że to przymiotnik ("kościół farny"), i będzie się odmieniać tak samo jak np. nazwisko Czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq

Ja mam Maćka. Ma 6 lat i nie ma drugiego w okolicy. Jest 2 chłopaków o tym imieniu ale mają po 30 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×