Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kalinka999

Ubezpieczenie OC, gdzie?

Polecane posty

Gość Kalinka999

Właśnie otrzymałam informacje od obecnego ubezpiecziela, ze w styczniu kończy mi się OC samochodu. Kwota podana jest kosmiczna, czy mogę zmienic ubezpieczyciela i gdzieś zapłacić taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek_Konieczny

Zawsze możesz zmienić. Składkę masz na 12 miesiecy. Jak ubezpieczenie się kończy możesz wykupić je gdzieś indziej. Ale u obecnego ubezpieczyciela musisz ubezpieczenie wypowiedziec. Masz jakieś zniżki za bezszkodową jazdę? Gdzie masz ubezpieczenie obecnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Online Ekspert Compensa

Pamiętaj, że na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka999

Obecnie mam w PZU, tak wiem, zły wybór, Ale wtedy się opłacało. Teraz nie koniecznie. Mam zniżkę, ale małą. I tu pewnie też jest powód tego, ze ta oferta jest tak mało opłacalna. Niby sprawdzałam w Rankomacie i można taniej ubezpieczyć auto. Tylko może ktoś jakiegoś ubezpieczyciela polecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek_Konieczny

A masz może rodzica który ma prawo jazdy i samochód? Bo może ubezpieczenie na współwłaściciela będzie dobrym pomysłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka999

A na czym to polega? Bo kiedyś widziałam na Rankomacie taką informacje, ale teraz nie mogę znaleźć. jak można takie współwłaściciela ustanowić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarosław_K

Najlepiej udać się do Wydziału Komunikacji i dokładnie zapytać. Ale na pewno jak dopisujesz do dowodu rodzica to nie płacisz podatku. Więc to się najlepiej opłaca. A jak rodzic ma 60% zniżki to korzystasz z niej i wtedy masz dużo taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka999

Acha, czyli jeszcze trzeba do Skarbówki to zgłosić tak? Pewnie sporo załatwiania, ale po Świętach się przejadę do Wydziału i zapytam co i jak. Mam jeszczę chwilę czasu na to by załatwić kolejne ubezpieczenie. Więc na spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz

polecam ubezpieczenie ergo hestia, tam jest ok warunki i ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×