Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

MÓJ NIEDZIELNY OBIAD DO OCENY FOTO Schabowy w panierce słonecznikowej z ziemniaczkami z koperkiem i buraczkami FOTO

Polecane posty

Gość Gość

https://zapodaj.net/00dee2b452d8b.jpg.html

akurat zjadłem, było smacznie :) do tego jeszcze był swojski domowy kompot z czereśni ;)

Polecam zamiast tradycyjnej panierki z bułki tartej wypróbować sobie np. tak ja dzisiaj panierkę z ziaren słonecznika, albo np z pestek dyni (z racji tego że są dość duże, warto je przesiekać) lub panierka z wiórek kokosowych, sezamu albo przesiekanych orzechów włoskich lub laskowych lub pomieszanych, niby ten sam schabowy, ale za każdym razem inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

tradycyjnie polsko z nutą nowości, niczym Okrasa łamiący przepisy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja dziś mam mielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa

zimą świeży koperek? O.o skąd jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalal
13 minut temu, Gość gosciowa napisał:

zimą świeży koperek? O.o skąd jak

Nie mów mi ze w marketach u ciebie nie ma koperku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja mam swój z ogródka posiekany, zamrożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a ja biore taki zestaw soie normalnie za ok 18 zlotych w barze z jedzeniem domowym

 

u ciebie ile wynosi koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przem

Prosiak ty gruba swinio, zrob z jego miesa schabowe! https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/gT1ktkpTURBXy9iZTIxM2E3OWJkMjQ5ZmUyM2NkMjlkOGU3YWQ0OTkzNC5qcGeRkwIAzQHk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obiad za 2,90

Ziemniaki 300gr to jakieś 50 groszy

Schabowy około 150g to jakieś 1,5zł

Jedno jajko 40 groszy

Ziarna słonecznika i tak kupuje bo używam do pieczenia chleba, jak zamawiam większe ilości to on kosztuje około 5 zł za kilo, a tyle co używam do jednego schabowego to nie wiem ile 30 gram, zatem liczmy powiedzmy 30 groszy

sól i pieprz to są dosłownie grosze bo kilogram soli kosztuje 99 groszy więc szczypta soli na ziemniaki bo ja sole po ugotowaniu dopiero i szczypta soli do schabowego no i trochę pieprzu to ile to może kosztować to nawet z łyżką oleju do smażenia schabowego to koszt może 20 groszy

Jeśli chodzi o koperek to mam swój z własnego ogródka po prostu mam zamrożone, natomiast buraczki też są własne z własnego ogródka własnoręcznie robione w słoikach także tylko słoiczek przynieść ze spiżarni i jeść

Zatem Łączny koszt tego obiadu to poniżej 3 zł a dokładnie 2,90zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tanio i smacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Obiad za 2,90 napisał:

Ziemniaki 300gr to jakieś 50 groszy

Schabowy około 150g to jakieś 1,5zł

Jedno jajko 40 groszy

Ziarna słonecznika i tak kupuje bo używam do pieczenia chleba, jak zamawiam większe ilości to on kosztuje około 5 zł za kilo, a tyle co używam do jednego schabowego to nie wiem ile 30 gram, zatem liczmy powiedzmy 30 groszy

sól i pieprz to są dosłownie grosze bo kilogram soli kosztuje 99 groszy więc szczypta soli na ziemniaki bo ja sole po ugotowaniu dopiero i szczypta soli do schabowego no i trochę pieprzu to ile to może kosztować to nawet z łyżką oleju do smażenia schabowego to koszt może 20 groszy

Jeśli chodzi o koperek to mam swój z własnego ogródka po prostu mam zamrożone, natomiast buraczki też są własne z własnego ogródka własnoręcznie robione w słoikach także tylko słoiczek przynieść ze spiżarni i jeść

Zatem Łączny koszt tego obiadu to poniżej 3 zł a dokładnie 2,90zł

Tak 2,90 to chyba z jakiś przeterminowanych składników kaleko. Nie po ja w barze 15zł płace zeby można było za 3 zeta to samo mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No ale ci przecież wy liczyłem ile wszystko co kosztuje jak nie wierzysz to sobie idź sam do sklepu i sprawdź ile kosztują ziemniaki na targu kupiłem ostatnio po złoty pięćdziesiąt za kilogram więc 300 gram to jest koszt około 50 groszy

Jak się nie znasz i nie orientujesz w  cenach prawiczku któremu mamusia chodzi po zakupy, to się nie wymądrzaj

A co ty myślisz że taki bar Na czym zarabia? Jak robią hurtowo obiady to co na poszczególne obiadu Zamiast trzech zł wychodzi nawet 2 zł! bo na przykład żeby o panierować jednego schabowego tak naprawdę wystarczyłaby mi nawet pół jajka No ale przecież nie wezmę pół jajka a jak oni robią od razu kilkadziesiąt schabowych to im wystarczy na przykład na dwadzieścia schabowych wziąć 10 jajek Czyli już to wychodzi taniej bo pół jajka na porcje, Podobnie jest z innymi składnikami i tak samo koszty przygotowania są tańsze robiąc od razu hurtowo kilkadziesiąt porcji

A co ty myślisz że taki bar będzie złotówkę tylko zarabiał na jednej porcji? no ale taka jest prawda jak się chce iść na gotowe do baru no to trzeba zapłacić te pięć 6 razy tyle co można by samemu ugotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

No ale ci przecież wy liczyłem ile wszystko co kosztuje jak nie wierzysz to sobie idź sam do sklepu i sprawdź ile kosztują ziemniaki na targu kupiłem ostatnio po złoty pięćdziesiąt za kilogram więc 300 gram to jest koszt około 50 groszy

Jak się nie znasz i nie orientujesz w  cenach prawiczku któremu mamusia chodzi po zakupy, to się nie wymądrzaj

A co ty myślisz że taki bar Na czym zarabia? Jak robią hurtowo obiady to co na poszczególne obiadu Zamiast trzech zł wychodzi nawet 2 zł! bo na przykład żeby o panierować jednego schabowego tak naprawdę wystarczyłaby mi nawet pół jajka No ale przecież nie wezmę pół jajka a jak oni robią od razu kilkadziesiąt schabowych to im wystarczy na przykład na dwadzieścia schabowych wziąć 10 jajek Czyli już to wychodzi taniej bo pół jajka na porcje, Podobnie jest z innymi składnikami i tak samo koszty przygotowania są tańsze robiąc od razu hurtowo kilkadziesiąt porcji

A co ty myślisz że taki bar będzie złotówkę tylko zarabiał na jednej porcji? no ale taka jest prawda jak się chce iść na gotowe do baru no to trzeba zapłacić te pięć 6 razy tyle co można by samemu ugotować

Mamusia to tobie robi prosiak prawiczku, ja już 4 rok samemu mieszkam i zyje główne na żarciu z barów i macdolanla na które wydaje 700-1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No właśnie, więc jak kupujesz/jadasz gotowce to nie wymądrzaj się na temat cen sklepowych, ja w odróżnieniu od ciebie sam robię zakupy i sam gotuje obiady już od kilku lat więc mam rozeznanie Co ile kosztuje, A ty w sklepie to pewnie tylko Kupujesz piwo i chipsy i tylko w takich cenach się orientujesz, więc naprawdę się nie wymądrzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bary doliczają koszty wody, gazu, etc., no i oczywiście robocizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×