Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

USG bioderek kto nie zrobil

Polecane posty

Gość Ola

Jak w temacie.jestem dziś zapisana z moim 7 tygodniowym dzieckiem,ale nie pójdę bo jest dziś okropny smog,czerwony alert,zrobili nawet darmowa komunikacje.nie chce żeby młody złapał infekcje,nawdycha się tego smrodu,tych pyłów.czy ktoś USG bioder robił w późniejszym czasie?ponoć do 7 tygodnia najlepiej,potem jest mało wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Llll

Czemu malo wiarygodne? Ja robilam pozniej bo synek powaznie chorowal. Dzis ma 4 lata i jest sprawnym zdrowym chlopcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456

To b. Wazne badanie wbrew pozorom. Lepiej idz. Zakladajac sie ze wada w biodrowych jest leczona Tyle Ile ma dziecko przy wykryciu( czyli koszla czy inne przez 7 tyg jak wykryto w 7tyg). Da sie zaleczyc w 100procent nawet powaznie Wady tylko trzeba he najpierw wykryc! Leczenie jest dosyc uciazliwe( corka miala leczona Wade koszla, teraz juz NIC nie ma) nie wyobrazam sobie leczenia Wady przy wykryciu w 3 MSc( 3 MSc leczenia!)

Wada nie wykryta I nie leczona grozi kalectwem!

To teraz sie zastanow czy masz isc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćABC

Mieszkam za granicą i tu nie robi się żadnego USG bioder. Jak nie chcesz to nie idź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uk s

Jesli chodzi o zagranicę, to tymbardziej bym o to zadbała. W uk maja kiepska opieke... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momoo

Mam 35 lat, jestem po 2 powaznych operacjach, za pare lat czeka mnie proteza stawu biodrowego. Za moich czasow nikt nie robil usg. Lekarze na oko uznali ze jest ok. W wieku 15 lat, po dlugim leczeniu niby reumatyzmu stwierdzono dysplazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Kiedys tego badania nie bylo ale dzieciom zakladano pieluchy tetrowe. Czesto jedna do owiniecia a druga w srodek. Tetra kilka razy zlozona jest grubsza niz dzisiejsze pieluchy. Nozki dziecka byly prawidlowo odwodzone i biodra byly zdrowe.  Mam kilkuletnie juz dzieci ale moja polozna zalecala aby od urodzenia do badania bioder wkladac na pieluszke zlozona tetre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To ja mam 31 lat i miałam usg bioder jako niemowlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggg

Niestety zalecenia szerokiego pieluchowania dla kazdego sa przestarzale. To ze twoje dzieci maja stawy ok, to raczej zbieg okolicznosci a nie zalsuga pieluchy i pozycji zabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggg

Teraz zaleca sie kladzenie na brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama gość

Zagranica się nie robi bo dysplazja stawów biodrowych jest charakterystyczna dla mieszkańców Europy środkowo-wschodniej. Idź na badanie. Mojej córce nie wykryli w badaniu ręcznym bo nic nie przeskakiwalo. Ale zrobiliśmy USG w czwartym tygodniu bo syn miał już dysplazję. Wyszło że miała tak poważna dysplazję że to było zwichnięcie bioder. One nie wskakiwały, więc nic nie przeskakiwalo przy poruszaniu. Po kilku miesiącach nie było już śladu że miała kiedykolwiek dysplazję. U syna to samo. Idź koniecznie na badanie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama gość

Dodaj dam jeszcze że jak ma dysplazję to wyjdzie to i w 7 i późniejszym tygodniu. Jeśli przegapiłam termin zapisz się na kolejny. Nieleczona dysplazja może się w przyszłości skończyć np.krótsza noga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyyt

Mojej corce zrobiono pierwsze Usg w 4 miesiacu i wykryto dysplazje. Nosila takie szelki.

ja tez mialam jako dziecko i dzis mam krotsza nige i problemy z kregoslupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, lekarze zlecają badanie usg u wszystkich dzieci, aby jednoznacznie wykluczyć. Jest to deformacja stawów biodrowych, która może pojawić się w czasie ciąży, podczas porodu lub kilka tygodni lub miesięcy po urodzeniu. W prawidłowo funkcjonującym biodrze głowa kości udowej spoczywa w panewce. Natomiast u dzieci z rozwojową dysplazją stawu biodrowego głowa kości udowej porusza się do przodu i do tyłu, a w ciężkich przypadkach może wypadać z panewki. Moim zdaniem warto. 

Ja na badanie z córką wybrałam sie do Balumedu w Warszawie http://balumed.pl/uslugi/pracownia-usg-echo-serca/ - badanie tam jest bardzo dokładne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bez przesady masz iść na badanie a nie na 2 godzinny spacer. Dziecko nie umrze od chwili na smogu. Całą zimę będziesz siedzieć z domu i nawet do lekarza nie pójdziesz bo smog? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Bez przesady masz iść na badanie a nie na 2 godzinny spacer. Dziecko nie umrze od chwili na smogu. Całą zimę będziesz siedzieć z domu i nawet do lekarza nie pójdziesz bo smog? 

to było 8miesiecy temu 😄 moze poszła w innym terminie.

Ja poszłam w 4tygodniu zycia córki, dostała poduszkę, a lekarz stwierdzi ze problem jest tak duzy, że zapewne poduszka nie pomoże , bioderka w ogole nie były w stawie. 10tyg z poducha i bioderka wskoczyły na swoje miejsce, ale tylko dlatego ze bardzo szybko zaczeła ją nosić. 

Dziewczynki mają problem czesciej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniu małej jeszcze w szpitalu, przy ruszaniu nóżkami jedno bioderko jakby 'przeskakiwalo' więc dostaliśmy skierowanie na usg, to był chyba 6 albo 7 tydzień życia malej. Poszliśmy, zrobiliśmy i wszystko wyszło dobrze. Ale w UK maja napewno inny system, chyba takie badanie nie jest standardem dla wszystkich dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×