Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Sulka, Sulika, Sulina zdrobnienie imienia- ładne?

Polecane posty

Gość Gość

Uwielbiam te zdrobnienie.  Pochodzic moze od Sulisławy, Sulimiry, Sulirady i Sulibory.  Ktore najbardziej Wam sie podoba?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak wiem zaraz ten troll zacznie sie wysmiewac, ale nic na to nie poradze.  Wole Sulka od Julka i co zrobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Koszmarne. Jak dla kozy czy krowy. No, Sulka, będziemy doić 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Koszmarne. Jak dla kozy czy krowy. No, Sulka, będziemy doić 😄

Julka bedziemy doic rowniez w takim razie- to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Koszmarne. Jak dla kozy czy krowy. No, Sulka, będziemy doić 😄

zaczyna sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

brzydkie zdrobnienie, a i całe wersje łagodnie mówiąc mało ciekawe

a trolem to jest chyba autorka, skoro zakłada, że jak ktoś się z nią nie zgadza to tylko trolem jest... 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxz

Jak? ...? Możesz być pewna takich reakcji na te coś imieniopodobne. Nienawidzisz tego dziecka podświadomie, czy po prostu jesteś głupia? Wiesz, pola do wyobraźni to można używać przy nazywaniu zwierząt - bo się nie przejmą, czy pluszaków - z tego samego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxz

Przy okazji odkryłam że kafeteria nie przepuszcza przez filtry rzeczownika pospolitego oznaczającego samicę gatunku pies domowy. To żenujące. Ale nie bardziej niż ...yzm ze słowem "abstra...e" czy innymi kwiatkami kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość gość napisał:

Koszmarne. Jak dla kozy czy krowy. No, Sulka, będziemy doić 😄

Tez mi sie skojarzylo jako skrot od Krasuli :classic_biggrin::classic_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość xxxz napisał:

Jak? ...? Możesz być pewna takich reakcji na te coś imieniopodobne. Nienawidzisz tego dziecka podświadomie, czy po prostu jesteś głupia? Wiesz, pola do wyobraźni to można używać przy nazywaniu zwierząt - bo się nie przejmą, czy pluszaków - z tego samego powodu.

No tak, podalam bardzo orginalne imie z dluga historia w Polsce i nikomu sie nie podoba.  Za chwile te same osoby pojda i powiedza jak bardzo maja dosyc Julek, Amelek, Oliwek, Hanki, Zochy itd.  A jak wam sie zdaje mamy pozbyc sie nadawania tysiacami tych samych imion?  Biorac Aleksandre czy Wiktorie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim pytaniem bylo, ktore pelne imie najbardziej podoba sie z tych, ktore podalam.  Czy ma ktos cos konstruktywnego do napisania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 

14 minut temu, Gość Gość napisał:

Moim pytaniem bylo, ktore pelne imie najbardziej podoba sie z tych, ktore podalam.  Czy ma ktos cos konstruktywnego do napisania?

Żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystkie okropne, Sulika najmniej złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie, nieładne, i to łagodnie mówiąc. W ogóle nie brzmi to jak imiona tylko jak jakieś przezwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Wszystkie okropne, Sulika najmniej złe.

Wlasnie dla Suliki lub Suliko po gruzinsku chcialabym nadac to imie.  W Polsce jest dziesiec Sulik, ale ja nie lubie skrotow imion jako oficjalnego imienia dlatego patrze na pelne formy, zeby wybrac jedna.  Sulisław jest w Polsce 22, ale nie jestem do niej przekonana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
51 minut temu, Gość gość napisał:

Nie, nieładne, i to łagodnie mówiąc. W ogóle nie brzmi to jak imiona tylko jak jakieś przezwiska.

Nina, Lena czy Pola to tez przezwiska, ktore zostly zaadoptowane jako imiona.  Do niedawna byly tylko skrotami imion.  

Nie o to zreszta chodzi.  Wsszyscy pisza jak maja dosyc tych Lenek, Hanek, Zosiek, Julek i Oliwek, a jak ktos zaproponuje orginalne imie to nagle idea pospolitych imion juz sie podoba.  Jak myslicie mozna wprowadzic urozmaicenie wsrod imion jezeli nietypowe imiona uwazacie za brzydkie?  Czy to oznacza, ze tylko pierwsza dziesiatka jest be, a 10-30 to jedyne propozycje, ktore sie nadaja na imiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak ci sie podoba to nadawaj. Mnie sie nie podoba kompletnie ani jako zdrobnienie, ani juz tym bardziej w zadnej wymienionej wersji pelnej.    I nie wiem o co ci chodzi - niby pytasz o zdanie, ale chcialabys chyba tylko samych zachwytow. A ich nie ma bo jak widac tylko tobie sie to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie musi byc zachwytow, ale zwykle jak jest podane kilka imion to ludzie mowia, ze to moze jeszcze jakos przezyja, a te w ogole i czesto rowniez mowia dlaczego im sie nie podoba czyli jest jakas dyskusja.  Takze o to mi chodzi.  Tak jak jedna pani napisala, ze Sulika najmniej zle- rozumiesz juz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jak ci sie podoba to nadawaj. Mnie sie nie podoba kompletnie ani jako zdrobnienie, ani juz tym bardziej w zadnej wymienionej wersji pelnej.    I nie wiem o co ci chodzi - niby pytasz o zdanie, ale chcialabys chyba tylko samych zachwytow. A ich nie ma bo jak widac tylko tobie sie to podoba.

Oczywiscie chcialam jakiegos docenienia tego imienia, ale oczywiscie nie spodziewalam sie zachwytu nad staropolskim zenskim imieniem- nie sa w modzie.  Mialam nadzieje na rozmowe, a moze nawet zainteresowanie tym imieniem w najlepszym wypadku.  Zgodze sie, ze sie przeliczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak narazie Sulimira najbardziej podoba mi sie.  Sulisława moze byc, podoba mi sie bardziej od innych -sław imion i bardziej od Stanisławy np, ale jednak ten typ imienia nie budzy cieplych skojarzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Sulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

straszne, i zdrobnienia i całe odpowiedniki... ludzie, nie wydziwiajcie! szkoda dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Szkoda dzieci gdy maja takich rodzicow.  Trzeba wymyslac, bo inaczej konczy sie na Julce i Zuzce.  A tutaj mamy polskie, tradycyjne imie, a nie wymysl tylko, zeby to wiedziec to trzeba znac jezyk polski i troche histori...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pół życia miałam żal do rodziców, że wybrali mi imię Renata ale widzę, że mogło być gorzej. Mogłam być Sulisławą albo Sulimirą. Wtedy to już na pewno używałabym drugiego imienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli to ma być dla psa to pasuje super! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Pół życia miałam żal do rodziców, że wybrali mi imię Renata ale widzę, że mogło być gorzej. Mogłam być Sulisławą albo Sulimirą. Wtedy to już na pewno używałabym drugiego imienia...

Nie mialas sie czym martwic.  Polacy nie znaja polskich imion jak widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Pół życia miałam żal do rodziców, że wybrali mi imię Renata ale widzę, że mogło być gorzej. Mogłam być Sulisławą albo Sulimirą. Wtedy to już na pewno używałabym drugiego imienia...

jak czytam takie wymysły to też się cieszę, że moim rodzicom jednak nie odbiło, i mam imię normalne choć za nim specjalnie nie przepadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pukislawa

Do goscia od Suliki. To tak nie działa ze podoba ci się jak brzmi imię Sulika, bo papuga twojej koleżanki tak sie nazywa i sobie nagle stworzysz „słowiańskie” Sulislawa, Sulimira, Suligniewa, to nagle się zrobi imię dla ludzi.

 Sulika bardzo ładne imię, ale to jest imię dla zwierzęcia nie dla dziecka.

Tak samo jak piękne imię to Ares albo Puki ale to są piękne imiona dla psa lub kota. Jak przerobisz na Areslaw i Pukislawa i nadasz dziecku to nie staną się nagle ludzkimi imionami ale jakimś makabrycznym żartem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 11.02.2019 o 04:27, Gość Pukislawa napisał:

Do goscia od Suliki. To tak nie działa ze podoba ci się jak brzmi imię Sulika, bo papuga twojej koleżanki tak sie nazywa i sobie nagle stworzysz „słowiańskie” Sulislawa, Sulimira, Suligniewa, to nagle się zrobi imię dla ludzi.

 Sulika bardzo ładne imię, ale to jest imię dla zwierzęcia nie dla dziecka.

Tak samo jak piękne imię to Ares albo Puki ale to są piękne imiona dla psa lub kota. Jak przerobisz na Areslaw i Pukislawa i nadasz dziecku to nie staną się nagle ludzkimi imionami ale jakimś makabrycznym żartem.

Podoba mi sie rowniez pelna forma imienia w postaci Sulimira, a najbardziej Suligniewa.  Sulika to jest znany skrot uzywany przez Sulislawy, ja bynajmniej sobie niczego nie wymyslilam.  Po prostu traktuje zdrobnienie imienia na rowni z pelna forma poniewaz jednak w zyciu codziennym uzywa sie czesciej zdrobnien niz pelnych form imion.  Sulika jest skrotem od czlonu slowianskich imion zawierajacych -suli (obiecywac lub lepszy).  Slowianskie imiona sa czesto dwuczlonowe i poswiadczone sa imiona Sulislawa, Suligniewa oraz Sulirad i Sulibor.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

straszne... skąd wy ludzie takie cuda bierzecie? nie szkoda wam tych dzieci (o ile to nie prowokacja, bo jakoś nią mocno zalatuje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×