Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jdjdjdisndn

Mleko modyfikowane

Polecane posty

Gość Jdjdjdisndn

Czy można podać na własną rękę bez konsultacji z lekarzem pediatrą miesięcznemu dziecku początkowe mleko modyfikowane w sytuacji gdy nie najada się pokarmem matki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

mozna, wystarczy kierowac sie instrukcja na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Można, nic mu nie będzie. Ale Ty sie dobrze zastanów jeżeli chcesz karmić piersią, bo to może być początek końca laktacji. Dlaczego uwazasz, że się nie najada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscmm

No właśnie dlaczego uważasz, że się nie mająca. To, że je co godzinę, co pół  nawet to normalne, bo taki maluch  ma malutki zoladeczek. Jeżeli przybiera na wadze tzn, że jest ok. Chyba, że chcesz iść na łatwiznę  to wtedy śmiało daj mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jdjdjdisndn

Podejrzewam że tak jest, ponieważ moj syn ssie tylko lewa pierś - dosłownie 3-5 minut. Co prawda pokarm mi z niej "sika" ale wydaje mi się, że przez tak krótki okres czasu syn nie jest w stanie się najeść 😞 mowa tutaj tylko o lewej piersi. Prawą  pierś odrzucił, po prostu nie lubi z niej jeść i jestem zmuszona odciagac sobie pokarm laktatorem i podawać mu butelką. Nie wiem czy dobrze robię ale chyba raczej nie mam innego wyboru. 

Właśnie przed chwilą zwymiotowal mój pokarm - zwazony, serowaty w konsystencji. Często ulewa a te wymioty też nie są rzadkością. Raz serowate, raz po prostu wymiotuje mlekiem. Już pomału wariuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój i podaj mm , dziecko się naje ty będziesz miała pod kontrolą ile pije i też będziesz spokojniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Jdjdjdisndn napisał:

Właśnie przed chwilą zwymiotowal mój pokarm - zwazony, serowaty w konsystencji. Często ulewa a te wymioty też nie są rzadkością. Raz serowate, raz po prostu wymiotuje mlekiem. Już pomału wariuję...

No to bardzo Ci się dziwię, że w tej sytuacji chcesz podać cokolwiek tak małemu niemowlęciu bez konsultacji z pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No to bardzo Ci się dziwię, że w tej sytuacji chcesz podać cokolwiek tak małemu niemowlęciu bez konsultacji z pediatrą.

A co pediatra powie ? Jak każdy lekarz będzie namawial na kp,  a autorka zaraz nie będzie mogła polowy rzeczy jeść bo zaczną wymyślać co dziecku nie pasuje . Spróbować mm , jak maluch odrzuci to być może będzie musiał dostawać takie bez laktozy i wtedy wybrać się do pediatry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zgadzam się... daj mm i spokój. Ja byłam na wykończeniu bo strasznie traciłam witaminy i wyglądałam strasznie, mój synek ciągle wymiotował i miał wysypke a ja dietę eliminacyjną. Prawie bym się wykonczyla a lekarz dalej nacisk na kp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jdjdjdisndn

Juz jestem na diecie i nie jem ciezkostrawnych rzeczy. A dalej jest jak jest. Do tego dochodzą ciągłe czkawki. Chociaż jedyne co mnie nie martwi, to kupy, siku i gazy - dość często zmieniam pieluszki i słyszę jak uchodzą mu gazy, znaczy że żołądek pracuje. Ale nie wiem już co robić dalej. I jeżeli zdecyduje się na mm, to jakie będzie najlepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to laktoza szkodzi maluszkowi?  Ma np czerwone za uszkami albo jakąś wysypke? Bo jak tak to byś musiała kupić mleko bez laktozy A najlepiej wybrać się do pediatry i albo nutramigen zapisze albo bebilon pepti bodajze.  A z tych zwykłych mlek to ja podawałam jednemu enfamil,  drugi w szpitalu dostawał bebilon ale coś mu nie pasowało i w domu też zmieniłam na enfamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czkawki ma bo pewnie łyka powietrze jak się bawi sutkami.  Zamiast pić to powietrze łyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje piło kozie mm. Ale i tak poszłabym do pediatry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Po co do pediatry ? Ludzie teraz choruja a wy radzicie jej biegac z dzieckiem po lekarzach  w sprawie mm ?  Nie przesadzajcie . 

Podaj mu troche mm i zobaczysz co bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olamaj

U nas tez tak było na kp, wiecznie wymiotowanie i wysypki, ja na diecie eliminacyjnej co nie wiele pomagalo, gdy stopniowo przeszłyśmy na mm ( bebilon pepti dla alergikow) to wszystko wreszcie się unormowało, kp niby najzrdrowsze dla dziecka, ale nie można dążyć po trupach do celu, córka ma teraz 7 msc i karmiona jest piersią tylko w nocy ( wtedy tez jest pokarm- laktacja się dostosowała ) w dzień jest na bebilonie i pokarmach stałych, spróbuj z mm i zobacz czy coś się zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jdjdjdisndn

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mój syn nie ma żadnej wysypki ani nic z tych rzeczy. W szpitalu dwa razy dokarmiono mi go Hipp Combiotik 1 z powodu, że jeszcze nie miałam pokarmu (jestem po cięciu cesarskim) i widziałam że był spokojny, nie był głodny i spokojnie spał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zadzwonilam do pediatry w tej sprawie. Dostalam taka odpowiedz, ze zalecane jest by karmic piersia minimum do 6 msc, nie moze mi polecic zadnego mm, ale jesli chce podac butelke to moge kupic kazde nr 1. Wiec po kilku probach syn wybral hipp. 

Moj tez lubil tylko lewa piers, dodatkowo wrocilam do pracy jak syn mial niecale 3 msc i zaczelam karmienie mieszane. 

Od piersi calkowocie odstawilam jak syn mial 1,5 roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ale bzdury piszecie i kobietę namawiaćie na mm . To normalne że dziecko ulewa i ma czkawki . Ma pokarm to dziecko nie jest głodne. To jest maluszek który ma jeszcze nie unormowany tryb i z kazdym dniem będzie lepiej trzeba porostu przetrwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gość Ola napisał:

Ale bzdury piszecie i kobietę namawiaćie na mm . To normalne że dziecko ulewa i ma czkawki . Ma pokarm to dziecko nie jest głodne. To jest maluszek który ma jeszcze nie unormowany tryb i z kazdym dniem będzie lepiej trzeba porostu przetrwać. 

Nikt nikogo nie namawia tylko mówimy autorce jak było w naszych przypadkach. A jak ma się męczyć i wykańczac dieta (nie każda kobieta chce i ma siły aż tak się poświęcić- ja wcale nie karmiłam) to lepiej kupić mleko które nie jest niczym złym i być razem z maluszkiem spokojnym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia88

Właśnie mleko modyfikowane jest okej, ale trzeba pamiętać o tym, że mogą od razu pojawić się kłopoty z zaparciami i dobra mama powinna być na to odpowiednio przygotowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celinah

Ja na zaparcia podaję czopki przeciwzaparciowe i nie mam problemów. Eva Qu Bambini mogę z własnego doświadczenia polecić. Kilkanaście minut i dziecko spokojnie może się wypróżnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×