Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama10latki

Po jakim czasie od porodu zdecydowałyście się na 2 dziecko

Polecane posty

Gość Gość
Dnia 9.02.2019 o 14:40, Wola napisał:

no teraz to już nawet za późno na drugie dziecko bo nie będą miec wspólnych tematów do rozmowy, za duża różnica wieku. Ale dziwię ci się ponieważ nie powinnaś myśleć o sobie tylko właśnie o dziecku ,że ono będzie samotne ,że nie będzie miało się z kim bawić ,nie będzie miało rodzeństwa .wiem to na przykładzie swojego męża który jest jedynakiem powiedział że całe życie brakuje mu rodzeństwa a w szczególności bardzo to odczuwał w dzieciństwie bo wszyscy wokół mieli rodzeństwo a on nie.My decydując się na dzieci nie myśleliśmy o sobie ,o tym że będzie ciężko, tylko o tym że dzieci będą miały siebie.

Za późno? Pewnie, że nie będą to relacje partnerskie przez długi czas, ale z czasem to się zmieni. Mój mąż ma brata starszego dokładnie 10 lat i obecnie, gdzie jeden ma około 40, a drugi 30, różnic za bardzo nie widzę. Tym bardziej, że ten starszy strzelił sobie trzecie dziecko (ma już w domu nastolatków) i ten maluch jest dokładnie w wieku naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boże Boże Boże Bożenko

Mam córkę 8 lat i 9 miesięcznego syna z wpadki, sama bym się nie zdecydowała, los zrobił nam psikusa i uważamy z partnerem że to najlepsza rzecz jaką mogła nas spotkać 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aza

Bardzxo dlugo nie zachodzilam w ciaze, a potem rok po roku . Drugie nie tyle wpadka, co fajna niespodzinka, bez ktorej bym sie nie zdecydowala, po ciezkiej przelezanej ciazy, porodzie i pologu. A tu sie okazalo,ze drugi porod i "obsluga" drugiego dziecka to wrecz bajka, w ogole bez porownania, a potem jeszcze lepiej, bo wspolne zabawy itd. Mysle,ze najwiecej zalezy od dziecka, a tego sie nie przewidzi. No i tez od naszego nastawienia - przy drugim mamy wprawe , doswiadczenie, wiec wiecej luzu.

Chyba to jest fajne w wiekszej liczbie dzieci,ze kazde jest inne,wszystkie poprzednie teorie wychowawcze czesto biora w  łeb. Moje sa tak rozne,ze załuję, ze nie mam pieciorga, byłoby naparwdę ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

Ja odwrotnie, zaraz po porodzie myslalam o drugim bo spalo i w ogole nie wymagalo opieki prawie ;) no i zaczelismy starania, a dziecko zaczelo sie coraz bardziej wymagajace, udalo nam sie jak mala miala 20miesiecy i zaszłam. Jest 2.5 roku roznicy i ciesze sie ze mam drugiego, urodzil się 2 miesiace temu, bo jakbysmy od razu nie zaczeli staran to juz bym nie chciala dzieci. Starsza tak daje w kosc teraz ze masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

U nas będzie 2 lata i 8 miesięcy, dwóch chłopców 🙂 3 nie planuje bo mam 31 lat , jeśli będzie wpadka to oczywiście będziemy się cieszyć 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×