Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wera

Czy kosiniakowe wlicza sie do dochodu?

Polecane posty

Gość Wera

Chodzi mi o to czy biora pod uwage przy skladaniu do 500+? Rodzinnego? Pytam bo maz moj ma dwa etaty i tak zastanawiam sie czy warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwa

Z tego co czytam to owszem wlicza się do dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

tak wlicza sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera

To ja juz  nie wiem. Jednym wlicza sie drugim nie. Kolezance nie policzyli do 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Wlicza się na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ten 1000  zł ZAWSZE wliczają . To jest jako twoj dochód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
13 minut temu, Gość gość napisał:

ten 1000  zł ZAWSZE wliczają . To jest jako twoj dochód 

Rozumiem i wierzę tylko co za durnie nie policzyli tego mojej kolezance? No nie wliczyli i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera

Nie bede na nią donosić,ale chodzi mi teraz o mnie. W marcu rodze trzecie dziecko ,maz ma dwa etaty,jak dojdzie ten tysiak to zabiora mi 500+ na pierwsze i 400zl rodzinnego a maz z drugiej pracy ma 1200zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi.

Co zrobić lepiej 1000zł niż 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To zobacz, co będzie korzystniejsze. Mieć 1000 zł kosiniakowego i nie mieć 500 na pierwsze i rodzinnego, czy nie składać o kosiniakowe i zachować dotychczasowe świadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
22 minuty temu, Gość Mi. napisał:

Co zrobić lepiej 1000zł niż 500

Ale tysiak od marca jak urodze a jak tysiac sie skonczy i bede skladala na 500+ to nie bede miala 500+ ,rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Po roku utratą dochodu i wtedy 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
2 minuty temu, Gość Lol napisał:

Po roku utratą dochodu i wtedy 500 plus

To znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak stracisz kosiniakowe, to oni już nie będą tego liczyć do 500, bo jest utrata dochodu. Miałaś, ale już nie masz w momencie składania wniosku, więc się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Htrfgf

Do 500plus na pierwsze dziecko nie mozecie przekroczyc 800 zl/ os, do rodzinnego 670.

I jesli przekriczysz pibierajac kosiniakowe to i tak masz 1000 olus 2 ×500.

Gdy kosiniakowe sie skonczy, masz dochod utraciny i licza sie zaribki meza/ partnera. Jesli nie przekroczysz to masz szanse na 3×500 zl i ok. 300 zl rodzinnego na 3ke dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rodzinne to 400zł. 500+ to 500zł. Czyli razem 900. Kosiniakowe 1000zł. Czyli co? Jeden kit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Htrfgf napisał:

Do 500plus na pierwsze dziecko nie mozecie przekroczyc 800 zl/ os, do rodzinnego 670.

I jesli przekriczysz pibierajac kosiniakowe to i tak masz 1000 olus 2 ×500.

Gdy kosiniakowe sie skonczy, masz dochod utraciny i licza sie zaribki meza/ partnera. Jesli nie przekroczysz to masz szanse na 3×500 zl i ok. 300 zl rodzinnego na 3ke dzieci. 

Nie 300 zł rodzinnego, tylko prawie 400zł, bo na 3 i każde następne jest 95 zł dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie masz sumienia babo. Chłop na 2 etaty zasuwa a ta wieczna bezrobotna i 3 dzieci. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie masz sumienia babo. Chłop na 2 etaty zasuwa a ta wieczna bezrobotna i 3 dzieci. Masakra

Nie mam i dobrze mi z tym.

Dzieki za odpowiedz dziewczyny. Poczytalam o tej utracie dochodu i jakos to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakoś napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moma

Pamiętaj że ulga na dzieci z PIT też jest liczona jako dochód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania
7 minut temu, Gość Moma napisał:

Pamiętaj że ulga na dzieci z PIT też jest liczona jako dochód 

Od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z ta ulgą to ja nie wiem jak jest bo mi liczą a sistrze w innej gminie juz nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moma

Zawsze liczyli ulgę na dzieci,ale jakby przez to przekroczyło się próg to można zwrócić urzędowi skarbowemu kasę i na nowo złożyć wniosek.ja tak robiłam i moja koleżanka również. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania

Pierwsze slysze. Nigdy tak mi nie liczyli,pobieram 500+ na dwojke dzieci (w tym na pierwsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moma

Pewnie nawet o tym nie wiedziałaś.bo przykładowo bierzesz 2000 ulgi to d'ielisz to przez 12 to równa się 166 zł to dzielisz jeszcze przez 4 osoby czyli 41 zł.jest to niewiele.ale możesz przekroczyć próg do 500 plus.i wtedy można oddać skarbówce kase.żeby dostać 500 plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera

Dzwonilam przed chwila do gopsu. Szok dziewczyny. Oni sami nie wiedzą. Dzwonilam zeby udowodnic mezowi,bo wlasnie wszyscy koledzy mowili w pracy ze nie wlicza się i klócił sie ze mna a jest jak byk napisane ze wlicza sie. I pytam sie pani w gopsie a ona pyta sie dyrektora,dyrektor mowi ze nie wlicza sie do dochodu przy skladaniu na 500+ i rodzinne a ja mowie a na stronie ministerstwa jest ze sie wlicza a on :NO TO SIE WLICZA. 

Ręce mi opadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
1 godzinę temu, Gość Moma napisał:

Pewnie nawet o tym nie wiedziałaś.bo przykładowo bierzesz 2000 ulgi to d'ielisz to przez 12 to równa się 166 zł to dzielisz jeszcze przez 4 osoby czyli 41 zł.jest to niewiele.ale możesz przekroczyć próg do 500 plus.i wtedy można oddać skarbówce kase.żeby dostać 500 plus.

To mi tego tez jeszcze nigdy nie liczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Wera napisał:

To mi tego tez jeszcze nigdy nie liczyli

Nawet o tym możesz nie wiedzieć, bo jak składałaś do dokumentów zaświadczenie z US, to tam to było wpisane, a teraz to GOPS sam pobiera takie informacje, także możesz być tego nieświadoma, że oni to liczą.

Ale tak jak napisałaś wyżej, nawet pracownicy czasem nie wiedzą czy coś wliczać czy nie i jak to liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nawet o tym możesz nie wiedzieć, bo jak składałaś do dokumentów zaświadczenie z US, to tam to było wpisane, a teraz to GOPS sam pobiera takie informacje, także możesz być tego nieświadoma, że oni to liczą.

Ale tak jak napisałaś wyżej, nawet pracownicy czasem nie wiedzą czy coś wliczać czy nie i jak to liczyć.

Spojrzalam na decyzje z gops to jest tylko napisane,ze dochod rodziny wyniosl tyle i tyle. I to jest tylko pensja mojego męża i rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×