Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Xxx

Absurdalny wniosek rozwodowy

Polecane posty

Gość Xxx

Witam!

Chciałabym was zapytać moje drogie jak wygląda rozwód kiedy są dzieci. 

Jestem mamą 2letnich bliźniaków, mąż od wielu lat pracuje poza granicami Polski.

W tym czasie wybudowaliśmy w kraju dom, w którym mieszkam ja z dziećmi, jednakże budowę zaczęliśmy jeszcze przed ślubem i działka na której znajduje się dom jest jego własnością.

Jakiś czas temu wybaczyłam mężowi zdradę... Teraz niestety zmienił zdanie i doszedł do wniosku, że nie chce być już ze mną. Przedstawił mi wniosek rozwodowy, który jest dla mnie jakimś kompletnym absurdem! Rozwód za porozumieniem stron bez orzekania o winie to wg mnie jakieś nieporozumienie. Czy muszę się na to zgadać? W ogóle jakie mam szanse na to żebyśmy mieli z dziećmi dach nad głową? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dom należy wyłącznie do męża, jedyne co ci się należy to spłata z tytułu połowy wzrostu wartości (rozliczenie budowy po ślubie). O dach nad głową musisz zadbać sama. 

Oczywiście nie musisz się zgadzać na rozwód bez orzekania o winie. Ale... co właściwie chcesz osiągnąć? orzekanie nie ma wpływu ani na podział majątku, ani alimenty na dzieci. Jedyne co możesz ugrać to alimenty na siebie - ale czy ci je przyznają, to nie wiem, w dodatku są to zazwyczaj groszowe kwoty. 

mój rozwód trwał 5 lat i kosztował masę kasy i nerwów. Nie było warto. Do tego - jeśli wybaczyłaś zdradę, to niestety nie możesz się na to powołać przy orzekaniu winy. Na twoim miejscu - negocjowałabym zgodę na rozwód bez orzekania o winie w zamian za lepsze dla ciebie warunki podziału majątku (to co prawda odrębne postępowanie w sądzie, ale możecie się dogadać i załatwić to u notariusza). Pamiętaj też, że co prawda na pewno coś dostaniesz (spłatę) ale możesz ją zobaczyć za parę lat. Mój podział majątku trwa już 7 rok i końca nie widać... lepiej załatwić sprawy szybciej i nie wydawać majątku na adwokatów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzaj się. Chyba że chcesz jeszcze na koniec sprawić chłopu prezent. Jeśli on mając zdradę na koncie występuje wobec ciebie z pozwem to nieorzekanie o winie byłoby dla niego przysługą z twojej strony. Była zdrada z jego strony to masz już z górki. To daje właściwie sto procent pewności otrzymania ostatecznego orzeczenia na twoją korzyść. Nie zgadzaj się na żadne nieorzekania o winie. Dla dobra ciebie i dzieciaków. Macie jako kobiety generalnie łatwiej w sądach więc tym bardziej warto to wykorzystać w tej sytuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, JackStrong napisał:

Nie zgadzaj się. Chyba że chcesz jeszcze na koniec sprawić chłopu prezent. Jeśli on mając zdradę na koncie występuje wobec ciebie z pozwem to nieorzekanie o winie byłoby dla niego przysługą z twojej strony. Była zdrada z jego strony to masz już z górki. To daje właściwie sto procent pewności otrzymania ostatecznego orzeczenia na twoją korzyść. Nie zgadzaj się na żadne nieorzekania o winie. Dla dobra ciebie i dzieciaków. Macie jako kobiety generalnie łatwiej w sądach więc tym bardziej warto to wykorzystać w tej sytuacji.  

Ale to nie zdradza jest powodem rozwodu. Autorka zdradę wybaczyła ale to jej mąż się rozmyślił i zażądał rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
22 godziny temu, Gość gość napisał:

Ale to nie zdradza jest powodem rozwodu. Autorka zdradę wybaczyła ale to jej mąż się rozmyślił i zażądał rozwodu.

No właśnie i dlatego jego wina, bo to jemu znudziło się małżeństwo. To on porzuca  rodzinę dla obcej baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
22 godziny temu, Gość gość napisał:

Ale to nie zdradza jest powodem rozwodu. Autorka zdradę wybaczyła ale to jej mąż się rozmyślił i zażądał rozwodu.

No właśnie i dlatego jego wina, bo to jemu znudziło się małżeństwo. To on porzuca  rodzinę dla obcej baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Dajesz mu rozwód bez orzekania o winie w zamian za dom i przepisanie działki - proste!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×