Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość EmB

Pół roku temu wróciliśmy z mężem do Polski. Czy wracać do Anglii z powrotem?

Polecane posty

Gość EmB

Mamy półrocznego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak.

moze dziecko male jest i w anglii bedzie bardziej po angielsku gadal niz po polsku, ale na pewno w przyszlosci zazna więcej wolności niż jakby żył w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak.

moze dziecko male jest i w anglii bedzie bardziej po angielsku gadal niz po polsku, ale na pewno w przyszlosci zazna więcej wolności niż jakby żył w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak.

moze dziecko male jest i w anglii bedzie bardziej po angielsku gadal niz po polsku, ale na pewno w przyszlosci zazna więcej wolności niż jakby żył w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Głównym celem powrotu było zapewnienie dziecku edukacji w Polsce (nie jestem liberałką ani tolerancyjną kosmopolitką). Chciałam, żeby synek znał dziadków. W Anglii mieliśmy tylko naszą trójkę. Z drugiej strony praca za 2100 zł na rękę to porażka jakas. Może wyjechać na góra rok-dwa dopóki dziecko nie pójdzie do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlkj

Masz poltora miesiaca, zeby tam wjechac. Potem jest brexit i kazdy, kto wjedzie po 29 maraca bedzie juz na innych warunkach. Moze termin sie przesunie na prosbe Anglikow, ale na razie takowej nie zlozyli, wiec tylko ta data sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Mieszkaliśmy tam wcześniej przez 6 lat, także będziemy mogli wjechać. Teoretycznie jesteśmy w Polsce na urlopie (pobieram macierzyński).Po drugie, nawet przy twardym brexicie bez dealu, dla mieszkających w UK Polaków reguły nie zmienią się do końca 2020 roku (w przypadku dealu do końca 2021 roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upp

Upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Co tu robić teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tynk ze sciany zdzierac biedne poloki 😂🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polak

Zdecydowanie powinniście zostać w Polsce. Dzięki temu wasze dziecko będzie się bardziej rozwijać, a ty z mężem na pewno znajdziesz jakąś dobrą pracę. Po prostu będziecie żyć na lepszych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emb

Nie ma dobrej pracy. Mąż zarabia 2100 na rękę, a nie jest wcale szeregowym pracownikiem. W biurze też płacą najniższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

E tam, wracamy chyba. Nie chciałam skazywać dziecka na ojczyznę, no cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Wkradł się błąd. Chciałam napisać, że nie chcialam skazywać dziecka na obczyznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmB

Gdyby mąż poszedł na ciężarówki, jazda tylko po UK, będziemy mogli żyć tam normalnie? Może coś odkładać, chociaż z 400 funtów miesięcznie? Ja mam jeszcze SMP, potem mogę wrocic na 3 h dziennie do pracy, co da mi 700 funtów na miesiąc. Ale mniejsza o to. Załóżmy, że tylko mąż zarabia jako kierowca hgv class 1. Da radę wyżyć? Wynajem plus council tax plus rachunki to będzie jakieś 1100 funtów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsce obecnie jest pelno pracy

Bezrobocie drugie najnizsze w UE

Angole to rasisci i wychowuja dzieci jak bydło, bez kontroli i szacunku do innych. Znajoma mieszka w uk i mowi ze dzieci angoli rzucaja w domy i ludzi kamieniami jak kogos nie lubia, maniery jak w XVII wieku .....

Mozna miec duzo zastrzezen do komuny ale polaków do prac chce cała europa bo są pracowici.

Pokazcie mi angoli lub francuzów pracujacych przy zbieraniu szparagów lub truskawek, nie znajdziecie bo to tępe lenie co obrabowali inne kraje i tak sie dorobili majatku

Edytowano przez zulu_gulasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×