Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kinciak

Nie chcę ochrzcić dziecka

Polecane posty

Gość don cojone
8 godzin temu, Kinciak napisał:

Macie jakiś pomysł  co zrobić zeby w końcu się odczepili?

Przeprowadzić się do jakiegoś cywilizowanego kraju i "zapomnieć" podać adres kochanej rodzince.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Religia uczy odróżniać dobro od zła, takie jest moje zdanie oczywiscie kazdy ma swoje. 

Powiedz to tym wszystkim ludziom, których Kościół spalił na stosach, powiedz to gwałcownym ministrantom, powiedz to kobietom które Kościół traktuje jak ladacznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccooo

Mnie nie chcrzcili, powiedzili, ze moge to zrobic sama, jak dorosnę. Nie mialam nigdy kompleksow z powodu komunii, jak patrzylam na rowiesnikow wydawalo mi sie to zawsze zakłamana szopką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossc

Ja, niewierzaca, ochrzcilam corke "dla swietego spokoju", rodzina nie naciskala, ale myslalam,ze jej będzie latwiej w zyciu. Czuję sie z tym podle, bo postapilam wbrew swojemu sumieniu i przekonaniom. Corka mi to wypomina. sama swojego dziecka nie chrzcila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dzisiaj mój szesnastoletni syn  w telewizji program o pedofilii w kościele i powiedział do mnie "Mamo, jak dobrze że mnie nie ochrzcilas i ze nie mamy z tym całym zasyfiałym kościołem nic wspólnego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mee

Ślub mam cywilny, dzieci nie ochrzcze. Jak przyjdzie pora komunii, to dostaną w tym czasie kilka fanów i będą mogły powymieniac się wrażeniami z wierzącym kolegami. Moja babcia coś tam marudzila, że powinnam mieć ślub w kościele i weselisko, bo to taka tradycja. Powiedziałam że bardzo chętnie, jeżeli zgodnie z tradycją zasponsoruja mi ten cały cyrk to przyjde:) Temat umarl:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dzisiaj mój szesnastoletni syn  w telewizji program o pedofilii w kościele i powiedział do mnie "Mamo, jak dobrze że mnie nie ochrzcilas i ze nie mamy z tym całym zasyfiałym kościołem nic wspólnego".

pedofilia jest nie tylko w kościele, proponuję np nie posyłać dziecka do szkoły bo większe prawdopodobieństwo że tam trafi się pedofil np nauczyciel wfu czy nauczyciel na koloniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbboo

Zgłoś post

Napisano 1 godzinę temu

  3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dzisiaj mój szesnastoletni syn  w telewizji program o pedofilii w kościele i powiedział do mnie "Mamo, jak dobrze że mnie nie ochrzcilas i ze nie mamy z tym całym zasyfiałym kościołem nic wspólnego".

pedofilia jest nie tylko w kościele, proponuję np nie posyłać dziecka do szkoły bo większe prawdopodobieństwo że tam trafi się pedofil np nauczyciel wfu czy nauczyciel na koloniach

x

Tak. tylko ze księza maja uczyc moralnosci, bo to ich zawod, w kazdym razie na niczym innym sie nie znają. Dlatego sie od nich jej wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

pedofilia jest nie tylko w kościele, proponuję np nie posyłać dziecka do szkoły bo większe prawdopodobieństwo że tam trafi się pedofil np nauczyciel wfu czy nauczyciel na koloniach

Nie zapominaj o pedofilkach.

Jednak procetowo wśród księży jest więcej pedofili niż wśród reszty społeczeństwa. Jak zbierzesz 20 księży i 20 nie-księży to masz dożo większe prawdopodobieństwo znaleznienia pedofila wśród księży niż nie-księży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

pedofilia jest nie tylko w kościele, proponuję np nie posyłać dziecka do szkoły bo większe prawdopodobieństwo że tam trafi się pedofil np nauczyciel wfu czy nauczyciel na koloniach

Tylko, że normalnie pedofil idzie za kratki za pedofilię i jego "działalność" zostaje ukrócona. A ksiądz pedofil, co najwyżej zostanie przeniesiony, żeby oddawać się swej działalności na innej parafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 godzin temu, Gość gosc napisał:

Nie chrzcij dziecka wbrew sobie, to nie ma sensu. I tak nie bedziesz go wychowywać w wierze katolickiej. Ja rozumiem ludzi, którzy odcięli się od kościoła, ale nie rozumiem gadania, że nie będę chrzciła, niech dziecko samo wybierze jak dorośnie. Przecież to jest jawne oszustwo, wiadomo, ze takie dziecko prawie na 100% będzie ateistą. To już szybciej "niedzielny katolik" ma szansę stać się bardziej wierzący niż dorośnie. Juz to widzę, jak dziecko w wieku 18-20 kiedy zdaje się mature, często idzie na studia, zaczyna dorosłe życie i wchodzą nowe problemy ale też możliwosci, zacznie zgłębiać wiare, uczyć sie modlitw od 0, robić po kolei chrzest, komunie bierzmowanie, chociaż wcześniej bywał w kościele tylko na ślubach i pogrzebach, nie miał kompletnie do czynienia z wiarą. Takie bajki nie dla mnie. Wychowujecie po prostu ateistów i nic w tym złego, ale nie ściemniajcie, ze to est wybór, jedyna możliwosc żeby dziecko się "nawróciło" na jakąś wiarę to gdy spotka wierzącego partnera i dla niego zacznie zmiany. W innym przypadku to tylko mżonki

Nie zgadzam się z tym. Moi rodzice nie ochrzcili mnie. Jak byłam młoda i np koleżanki chciały razem iść do kościoła to nie zabronili. Jak miałam pytania to tłumaczyli. Jakbym chciała się dowiedzieć o jakiejkolwiek Religii to by pozwolili. Do dziś nie mam chrztu. Mam ślub cywilny. Nie mam religii ale wierzę w to co wierzę. Nie zgadzam sie w 100% z religią i nie wydaje mi się że trzeba chodzić do kościoła by być wierzącym. Ale to też nie znaczy że jestem ateistą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość gosc napisał:

pedofilia jest nie tylko w kościele, proponuję np nie posyłać dziecka do szkoły bo większe prawdopodobieństwo że tam trafi się pedofil np nauczyciel wfu czy nauczyciel na koloniach

Nie słyszałam żeby nauczyciela pedofilia przenoszone w ramach kary do innej szkoły - a księdza pedofila przenosi się na inną parafię!

Nie słyszałam również żeby jakakolwiek szkoła paliła ludzi na stosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

25 grudnia czczone było rzymskie, pogańskie święto "narodziny niezwyciężonego słońca". Zresztą dzień przesilania zimowego to ważny dzień we wszystkich pogańskich wierzeniach. A chrześcijanie postanowili świętować właśnie wtedy, aby poganom łatwiej było "nawrócić się" właśnie na chrześcijaństwo. Z tego też powodu tak chętnie przejmowano wszelkie pogańskie zwyczaje :-D

A mnie dziwi, że ludzie nie zauważyli, że te ich wierzenia są tyle samo warte co wierzenia starożytnych Greków czy Rzymian, Słowian i innych. Folklor po prostu a nie jakieś prawdy objawione. Dziwi mnie, że ludzie, którzy są wykształcen, potrafią czytać i pisać ( w odróżnieniu od ludzi żyjacych przed wiekami), mają dostęp do wszelkiej litratury wciąż łykaja jak pelikanyto co mówią im "duchowni". nie zauważyli, że religie rodzą się i upadają, po jednej przychodzi następna i zawsze są grupy osób, które zwyczajnie odnoszą duże korzyście z tego powodu, że udało im się siłą czy po dobroci przekna do swojej religii innych. Zdumiewające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

10/10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie daj sobie wejść na głowę. ignoruj te pytania. I nie rób niczego wbrew sobie. To  Twoje dziecko i Ty o nim decydujesz. Oni decydowali o swoich dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×