Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika

Ciąża

Polecane posty

Gość Monika

Cześć dziewczyny staram się o dziecko już 9 miesięcy i nic . Badania jakie wykonałam to TSH 1.82 prolaktyna 11.13 lh o FSH stosunek równy 1 . Estradiol 42.66 . Te wszystkie badania wykonalam w 3 DC . Progesteron 7 dni po owulacji 18.80 ,15, lub 12 zależy od cyklu . Teraz byłam u lekarza w 11 DC i mój pęcherzyk ma 11 mm. Cykle zwykle mam 29-30 dni . Lekarz powiedział mi że w tym miesiącu nie zapowiada się na owulację . Na macicy czysto . Nie mam żadnego polipa . Jajniki prawidłowej wielkości .
Martwią mnie plamienia w środku cyklu które trwaja do 3 dni ale lekarz stwierdził że to plamienia okolowolacyjne. Od kiedy zaczęłam się starać o dziecko mam też plamienia w drugiej fazie cyklu w 20 lub 21 DC m co drugi cykl lekarz przepisał mi luteinę i duphaston ale on mi nie pomógł wręcz przeciwnie pogorszył problem po plamienia byly bardziej intensywne. martwi mnie wielkość mojego pęcherzyka czy faktycznie jest za mały jak na ten dzień cyklu?
Miałam dwa monitoringi cyklu i przecherzyki pękały prawidłowo. Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Prolaktyna idealna do zajścia w ciążę. A jajniki jak wyglądają? Skoro uznał, ze nie będzie owulacji to perzerzyki gaffa nie pękły, rozumiem? Wiec policystyczne?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Nie mam pilicystycznych . Nie wiem może po prostu w tym cyklu nie będzie . Bo jak miałam monitoring to pękały i wyszustko było ok a i tak w ciaze nie zaszlam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Djsjs

Pęcherzyk mały jak na owulacje (powinien mieć 18-20 mm), ale może będziesz ją miała później, a jeśli nie to też nic strasznego, bo każda kobieta miewa przynajmniej 2 cykle bezowylacyjne w roku. Duphaston/luteina pomagają zagniezdzic się zarodkowi, ale ich branie ma sens wyłącznie po owulacji, natomiast mogą powodować plamienia  i to całkiem normalne. Ja bym pomyślała o hsg no i oczywiście podstawa to badanie nasienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kula

Monika 9 miesięcy to jeszcze nie koniec świata. Poczekaj rok, tak jak zaleca każdy ginekolog. A badania się zaczyna o nasienia partnera, bo u kobiet potrzeba setki różnych badań a u mężczyzny tylko jedno i od razu wszystko wiadomo, jeśli ginekolog ci tego nie powiedział to próbuje cię naciągnąć na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Badania nasienia mamy ok . Powiedział mi o drożności i o histeeoskopi diagnostycznej 

 Ale jestem załamana psychicznie bo boje się że mi się nie uda . Nie wiem co jest powodem moich plamien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Djsjs
Przed chwilą, Gość Monika napisał:

Badania nasienia mamy ok . Powiedział mi o drożności i o histeeoskopi diagnostycznej 

 Ale jestem załamana psychicznie bo boje się że mi się nie uda . Nie wiem co jest powodem moich plamien. 

Dziewczyno po 9 miesiącach jesteś załamana? Z takim podejściem to niestety możesz się starać lata, bo psychika też odgrywa ogromną rolę.  Idź na to hsg i się  je nakrecaj negatywnie, Bo jedynie sobie zaszkodzisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Tak bo myślałam że to będzie łatwiejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Monika napisał:

Tak bo myślałam że to będzie łatwiejsze. 

Łatwiejsze to to jest...jak się ma 16 lat 😄 wtedy to nawet nie wiadomo jak to się stalo i kiedy 😄 poteem to już trzeba się napracować 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Gdzie można kupić zioła ojca sroki ? Jaki mają skład ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
19 godzin temu, Gość Djsjs napisał:

Dziewczyno po 9 miesiącach jesteś załamana? Z takim podejściem to niestety możesz się starać lata, bo psychika też odgrywa ogromną rolę.  Idź na to hsg i się  je nakrecaj negatywnie, Bo jedynie sobie zaszkodzisz. 

A ja się autorce nie dziwię ,ja byłam załamana że w pierwszym i drugim cyklu nie zaszłam i już świrowałam ,na szczęście w trzecim się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modranka

Brałyście jakieś witaminy w momencie kiedy starałyście się zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×