Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taranka

Wiem skąd jest kasa na 500+

Polecane posty

Gość Zolza
5 minut temu, Gość obserwatorka1 napisał:

Całkiem prawdopodobna teoria. Moim zdaniem będą się chwytali wszelkich sposobów ,żeby było 500 +, emerytury dla matek 4ki dzieci i 13tki dla seniorów. Cel mają jeden - kupienie głosów. Jakoś jak rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi koczowały w sejmie to mówili ,że nie mają dla nich pieniędzy. Tak samo jak protestowali lekarze. A dlaczego ? bo to nie jest ich target. Oni się skupiają na prostych ludziach , którzy najczęściej mają kilkoro dzieci i słuchających  radia toruńskiego emerytów. To jest ich target, jest liczny i łatwo go przekupić , dodatkowo  partia rządząca podkreśla religijność i patriotyzm ( na takie teksty łapią się ludzie starsi ). Za jakiś czas będzie taka inflancja ,że za 500 + będzie można co najwyżej zrobić niewielkie zakupy spożywcze bo masło będzie kosztować ponad 10 zł, jajko 20 zł itp.

Tak będzie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwatorka1

Całkiem prawdopodobna teoria. Moim zdaniem będą się chwytali wszelkich sposobów ,żeby było 500 +, emerytury dla matek 4ki dzieci i 13tki dla seniorów. Cel mają jeden - kupienie głosów. Jakoś jak rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi koczowały w sejmie to mówili ,że nie mają dla nich pieniędzy. Tak samo jak protestowali lekarze. A dlaczego ? bo to nie jest ich target. Oni się skupiają na prostych ludziach , którzy najczęściej mają kilkoro dzieci i słuchających  radia toruńskiego emerytów. To jest ich target, jest liczny i łatwo go przekupić , dodatkowo  partia rządząca podkreśla religijność i patriotyzm ( na takie teksty łapią się ludzie starsi ). Za jakiś czas będzie taka inflancja ,że za 500 + będzie można co najwyżej zrobić niewielkie zakupy spożywcze bo masło będzie kosztować ponad 10 zł, jajko 20 zł itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość gość napisał:

w Anglii czy w Niemczech to takie zasiłki na dzieci są na porządku dziennym jak chleb i mleko. 

Ale nie w wysokości prawie 1/3 najniżej krajowej netto na dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja hehe
26 minut temu, Gość gość napisał:

w Anglii czy w Niemczech to takie zasiłki na dzieci są na porządku dziennym jak chleb i mleko. Tylko Polacy to takie rumuńskie czarnuchy jak już jest program fajny, popierający MATKI POLKI to oczywiście źle a będzie tylko gorzej, tymczasem. W Afryce też są chatki z gówna i dla nich telefon z latarką to niesamowite urządzenie mimo to czy oni chcą te telefony ? nie bo to może sprowadzić na nich tylko nieszczęście.  I tak samo z wami polaczkami, wszystko źle co dla nas i dla naszych dzieci, ale za miedzę każdy patrzy i chwali 

Moja babcia mawiała ZŁY TO PTAK CO W SWOJE  GNIAZDO SRA 

Sraja w swoje gniazdo to wlasnie politycy ktorzy ten projekt uchwalili. Bo za 500 zl polske sprzedali zeby glosy zebrac. Patologie sie latwiej da namowic na glos bo im wystarczy marne ochlapy rzucic a oni poleca jakby kawal miecha widzieli. I beda robic te dzieciaki jeden za drugim zeby jeszcze jedno 500 plus i jeszcze jedno. Glupie polaczki. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość gość napisał:

nie wyjeżdżali żeby żyć na zasiłkach tylko żeby w ogóle żyć Wiecie ...e jaka była najniższa krajowa kiedy powstał słynny serial londyńczycy ? Durne brochy jak byście miały choć trochę pojęcie o demografii to zrozumiałybyście, że nie wytłukli nas na wojnie bo walczyliśmy to teraz selektywnie nas wykończą jak ktoś właśnie z odwagą nie zacznie inwestować w naszą przyszłość czyli nasze dzieci Ale komu to tłumaczyć karynom co jedzą i srają a w korporacji dupę Niemcowi głaskają 🙂

Inwestować trzeba w ludzi pracowitych i przedsiębiorczych. Nie w lumpenproletariat, którego potomstwo wyrośnie na takich samych klientów ośrodków pomocy społecznej albo wyjadą za granicę podcierać doopy czy kopać rowy i nawet centa nie przyślą rodzicom, bo nie będzie ich stać. Pomoc normalnym rodzinom jak najbardziej, ale 500+ to pomysł najgłupszy z możliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

lekarze są nauczeni przez polaczków do kopert i mamy co mamy na własne życzenie baaa im jest bez przerwy mało więc non stop podwyżki i podwyżki a człowiek to towar i to śmieciowy traktują jak psa wiem bo jestem przewlekle chora i jak jeden na dziesięciu podejdzie jak do człowieka tak inni zawsze to samo proszę przyjść prywatnie A co do niepełnosprawnych 🙂 gdzie one były za czasów platformy coo nie szczekały bo wiedziały że i tak ... dostaną z resztą jaki i wszyscy wtedy chore wariatki męczyły te biedne dzieci które potraktowały jak towar który sobie wyceniły tfuuu w życiu bym tak nie upodliła swojego dziecka i to niepełnosprawnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwatorka1

Tak dokładnie "Ja hehe" - patologia i łatwowierne osoby starsze jest targetem PISu. Doprowadzą kraj do ruiny. Jeśli wygrają to zastanawiam się co zaproponują w następnych wyborach - 1000 + na każde dziecko ?? 500 + do każdej emerytury ?? Złotówka będzie słabnąć coraz bardziej a ceny poszybują w górę. Nie pozbieramy się. Prościu ludzie nie myślą perspektywnicznie, nie obchodzi ich to co będzie się działo za 5, 10 , 15 lat. Liczy się tu i teraz. Produkcja dzieci dla 500 + idzie pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja hehe
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Inwestować trzeba w ludzi pracowitych i przedsiębiorczych. Nie w lumpenproletariat, którego potomstwo wyrośnie na takich samych klientów ośrodków pomocy społecznej albo wyjadą za granicę podcierać doopy czy kopać rowy i nawet centa nie przyślą rodzicom, bo nie będzie ich stać. Pomoc normalnym rodzinom jak najbardziej, ale 500+ to pomysł najgłupszy z możliwych.

Glupszy od 500 plus jest tylko 1000 plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zgłoś post

Napisano 2 minuty temu

  29 minut temu, Gość gość napisał:

nie wyjeżdżali żeby żyć na zasiłkach tylko żeby w ogóle żyć Wiecie ...e jaka była najniższa krajowa kiedy powstał słynny serial londyńczycy ? Durne brochy jak byście miały choć trochę pojęcie o demografii to zrozumiałybyście, że nie wytłukli nas na wojnie bo walczyliśmy to teraz selektywnie nas wykończą jak ktoś właśnie z odwagą nie zacznie inwestować w naszą przyszłość czyli nasze dzieci Ale komu to tłumaczyć karynom co jedzą i srają a w korporacji dupę Niemcowi głaskają

Inwestować trzeba w ludzi pracowitych i przedsiębiorczych. Nie w lumpenproletariat, którego potomstwo wyrośnie na takich samych klientów ośrodków pomocy społecznej albo wyjadą za granicę podcierać doopy czy kopać rowy i nawet centa nie przyślą rodzicom, bo nie będzie ich stać. Pomoc normalnym rodzinom jak najbardziej, ale 500+ to pomysł najgłupszy z możliwych.

No i podsumowała Polaków którzy biorą 500 plus że wszyscy oni to   {lumpenproletariat}   WOW a teraz się rozpędź ściana sama Cię znajdzie jakbyś jeszcze napisała te swoją wypocinę i podkreśliła, że patologia to procent marginalny 1 , 2 % w skali kraju to ok, ale nie wszyscy 😉 urocza żałosna istotka z ciebie idź wąchać kwiatki do krainy muminków z której przyszłaś, albo do mojej teściowej ona też lubi bajki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byla belgijka
2 godziny temu, Gość Zolza napisał:

A zauwazylas ze wszystko jest drozsze? Maslo, ziemniaki, cebula, chleb, cukier, maka, paliwo, prad, woda... etc. Wszystko drozeje by bylo panstwo stac na 500+ ot cala magia. A najbardziej cierpia na tym ludzie ktorzy nie maja 500 +. Bo wola uczciwie pracowac i przez to sami maja gorzej bo taka niby madka natobi sobie 4 bachorow i mysli ze jejsie wszystko nalezy w koncu tak ja nauczylo.panstwo. jeszcze emerytura za to ze odchowa 4 takich samych nierobow jak ona. Polska to ...owy kraj. Nie dla ludzi z moimi checiami do pracy. Wszystkie patologie moglyby sie tu w polsce zebrac a normalnych ludzi ktorzy maja checi do pracy wyslac do anglii!

Nie zaiwazylam podwyzek cen. Ceny od lat sa na tym samym poziomie. Nawet moge powiedziec ze z 5 lat temu bylo drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

poważnie uważacie, że Polska to nie jest kraj ludzi pracowitych i przedsiębiorczych Tylko Polska to kraj PATOLOGI ja ... co za betony tu siedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

bardzo dobrze, że chcą rodzić i rozwijać kraj, super że chcą być mamami mimo że to ciężka praca i odpowiedzialność i super że w końcu robią to w naszej POLSCE a nie za miedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Gość gość napisał:

nie wyjeżdżali żeby żyć na zasiłkach tylko żeby w ogóle żyć Wiecie ...e jaka była najniższa krajowa kiedy powstał słynny serial londyńczycy ? Durne brochy jak byście miały choć trochę pojęcie o demografii to zrozumiałybyście, że nie wytłukli nas na wojnie bo walczyliśmy to teraz selektywnie nas wykończą jak ktoś właśnie z odwagą nie zacznie inwestować w naszą przyszłość czyli nasze dzieci Ale komu to tłumaczyć karynom co jedzą i srają a w korporacji dupę Niemcowi głaskają 🙂

Coś w tym jest. Najgłośniej z moich znajomych na pięćset plus nadają 1) bezdzietne (dobre sobie) a 2) pracownice korporacji, gotowe opitolić pałę przełożonemu za dodatkowe pieniądze na luksusoffe fillle pod farszafffką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja hehe
2 minuty temu, Gość gość napisał:

bardzo dobrze, że chcą rodzić i rozwijać kraj, super że chcą być mamami mimo że to ciężka praca i odpowiedzialność i super że w końcu robią to w naszej POLSCE a nie za miedzą 

Bo tu sa zasilki dla takiej patoli. W anglii juz sie to skonczylo. Niech sobie rodza ile chca ale nie za moje pieniadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja hehe
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Coś w tym jest. Najgłośniej z moich znajomych na pięćset plus nadają 1) bezdzietne (dobre sobie) a 2) pracownice korporacji, gotowe opitolić pałę przełożonemu za dodatkowe pieniądze na luksusoffe fillle pod farszafffką

To one robia na to 500 plus ty zasrana patologio. Myslisz ze skad dostajesz 500 plus? Dzieci mysla ze z nieba kasa leci ale ty baba stara a glupia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

najgłośniej to te ...ą co nienawidzą Polski co by nie było jakikolwiek sukces wszystko wygramy eurowizje junior źle, mecz siatkówki źle, stoch skoczy dobrze źle, nasza Miss najbrzydsza no i perełka na torcie wszystkie matki Polki biorące 500 to patologia 🙂 nieroby i dno Kurcze tu chyba te posty to piszą twórcy wiadomośći w TVN jest źle i będzie jeszcze gorzej a polacy i polska to dno i wodorosty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Coś w tym jest. Najgłośniej z moich znajomych na pięćset plus nadają 1) bezdzietne (dobre sobie) a 2) pracownice korporacji, gotowe opitolić pałę przełożonemu za dodatkowe pieniądze na luksusoffe fillle pod farszafffką

To one robia na to 500 plus ty zasrana patologio. Myslisz ze skad dostajesz 500 plus? Dzieci mysla ze z nieba kasa leci ale ty baba stara a glupia …

może zacznij więcej przywiązywać wagi do tego co i jak piszesz 

po drugie nie tylko one robią na 500 piekarze, dekarze, kolejarze, sklepikarze i motorniczy oraz kanar czy nawet  śmieciarz też robi na 500 plus Każdy jest ważny i należy szanować wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z jakiego środowiska  wy środowiska  pochodzicie ,  ze wszędzie widzicie patologie . 

Ja żadnej  patologi nie widzę. Moja rodzina , znajomi  wszyscy pracują i każdy z nas pobiera 500 + na dzieci . Dlaczego mamy z tego nie  korzystać ? 

Własnie dzisiaj w pracy (siedzi nas 12 kobiet w jednym biurze) i rozmawialiśmy o 500 + na pierwsze dziecko . Każda z nas  ma dzieci i  chętnie skorzysta z tych pieniędzy  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

trolle po prostu sieją zamęt i propagandę wmawiając jednym durnym postem 100 % pobierających 500 Patologia Gdzie tu jest jakiś modeator ja ... jak tak można ... w swoje gniazdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Z jakiego środowiska  wy środowiska  pochodzicie ,  ze wszędzie widzicie patologie . 

Ja żadnej  patologi nie widzę. Moja rodzina , znajomi  wszyscy pracują i każdy z nas pobiera 500 + na dzieci . Dlaczego mamy z tego nie  korzystać ? 

Własnie dzisiaj w pracy (siedzi nas 12 kobiet w jednym biurze) i rozmawialiśmy o 500 + na pierwsze dziecko . Każda z nas  ma dzieci i  chętnie skorzysta z tych pieniędzy  .

I jak najbardziej takiej pracujacej mamie sie te pieniadze naleza bo sama na nie zapracowala. Natomiast nie nalezy sie to patologii ktora patrzy tylko na to by zyc na koszt podatnikow. Czy zauwazylas jakie w polsce jest bezrobocie teraz a jakie bylo przed 500 plus? I co to znaczy? Moim zdaniem to znaczy tylko tyle ze baby wola siedziec w domu dawac dupy i miec 2000 z 500 plus bo po co robic jak mozna nogi rozkraczac i kolejnych nierobow produkowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom
2 minuty temu, Gość gość napisał:

trolle po prostu sieją zamęt i propagandę wmawiając jednym durnym postem 100 % pobierających 500 Patologia Gdzie tu jest jakiś modeator ja ... jak tak można ... w swoje gniazdo

Idz sie po prezydenta pozal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"I jak najbardziej takiej pracujacej mamie sie te pieniadze naleza bo sama na nie zapracowala. Natomiast nie nalezy sie to patologii ktora patrzy tylko na to by zyc na koszt podatnikow. Czy zauwazylas jakie w polsce jest bezrobocie teraz a jakie bylo przed 500 plus? I co to znaczy? Moim zdaniem to znaczy tylko tyle ze baby wola siedziec w domu dawac dupy i miec 2000 z 500 plus bo po co robic jak mozna nogi rozkraczac i kolejnych nierobow produkowac?"

Przecież ty tez możesz siedzieć w domu rodzic dzieci . Kto cie zmusza do pracy ? 

Ja pracuje od 14 lat , mam jedno dziecko i nie przeszkadza mi ,ze z moich podatków idzie kasa na 500 + . Niech  te dzieci z biedniejszych rodzin gdzie rodzice sa mniej zaradni maja ciuchy , jedzenie i zabawki . Ja więcej dzieci nie chce i nawet jakby mi któs dawał 5000 zł na dziecko  to tak 4 dzieci  nie urodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za a nawet przeciw
1 minutę temu, Gość gość napisał:

"I jak najbardziej takiej pracujacej mamie sie te pieniadze naleza bo sama na nie zapracowala. Natomiast nie nalezy sie to patologii ktora patrzy tylko na to by zyc na koszt podatnikow. Czy zauwazylas jakie w polsce jest bezrobocie teraz a jakie bylo przed 500 plus? I co to znaczy? Moim zdaniem to znaczy tylko tyle ze baby wola siedziec w domu dawac dupy i miec 2000 z 500 plus bo po co robic jak mozna nogi rozkraczac i kolejnych nierobow produkowac?"

Przecież ty tez możesz siedzieć w domu rodzic dzieci . Kto cie zmusza do pracy ? 

Ja pracuje od 14 lat , mam jedno dziecko i nie przeszkadza mi ,ze z moich podatków idzie kasa na 500 + . Niech  te dzieci z biedniejszych rodzin gdzie rodzice sa mniej zaradni maja ciuchy , jedzenie i zabawki . Ja więcej dzieci nie chce i nawet jakby mi któs dawał 5000 zł na dziecko  to tak 4 dzieci  nie urodzę

Problem w tym ze malo w jakich rodzinach te pieniadze ida na dzieci i badzmy tu realistami. Ile jest takich rodzin ze siedza na zasilkach 5 dzieci a dzieci chodza w dziurawych butach rozciagnietych swetrach a mamusie tipsy, szpileczki, markowe ciuszki. Takie zasilki powinny byc potwierdzone paragonami. Dostajesz jesli faktycznie tyle wydajesz na dziecko. Bo te pieniadze nie sa po to zeby matka mogla do fryzjera isc czy do kosmetyczki a ojciec wode za to pic tylko po to zeby wyzywic ubrac i moze dziecko zapisac na jakies zajecia pozalekcyjne. Wy chyba jesteacie glupie jesli nie rozumiecie. Sam pomysl 500 plus nie jest taki zly ale cala reszta ktora za tym idzie juz owszem. Powinni je otrzymywac tylko ci ktorzy pracuja, conajmniej jedno z rodzicow i ci ktorzy faktycznie wydaja te pieniadze na dzieci. Czy to juz logiczne dla was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Problem w tym ze malo w jakich rodzinach te pieniadze ida na dzieci i badzmy tu realistami. Ile jest takich rodzin ze siedza na zasilkach 5 dzieci a dzieci chodza w dziurawych butach rozciagnietych swetrach a mamusie tipsy, szpileczki, markowe ciuszki"

No to jak widzisz taka rodzinę to zgłoś to od opieki w czym problem ? Ja takich rodzin nie widzę . W klasie  mojej córki większość dzieci pochodzi z 3, 4 dzieci . Czym  sie zajmują  rodzice  nie wiem bo mnie to nie obchodzi czy ktoś tam pracuje czy nie . Nie widzę dzieci  zaniedbanych , w dziurawych rzeczach ,

Patologia zawsze byla ,jest i będzie ale jest to mały procent całego społeczeństwa wiec juz nie przysadzajmy ze 500 += patologia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja hehe
9 minut temu, Gość gość napisał:

"Problem w tym ze malo w jakich rodzinach te pieniadze ida na dzieci i badzmy tu realistami. Ile jest takich rodzin ze siedza na zasilkach 5 dzieci a dzieci chodza w dziurawych butach rozciagnietych swetrach a mamusie tipsy, szpileczki, markowe ciuszki"

No to jak widzisz taka rodzinę to zgłoś to od opieki w czym problem ? Ja takich rodzin nie widzę . W klasie  mojej córki większość dzieci pochodzi z 3, 4 dzieci . Czym  sie zajmują  rodzice  nie wiem bo mnie to nie obchodzi czy ktoś tam pracuje czy nie . Nie widzę dzieci  zaniedbanych , w dziurawych rzeczach ,

Patologia zawsze byla ,jest i będzie ale jest to mały procent całego społeczeństwa wiec juz nie przysadzajmy ze 500 += patologia 

Ja znam kilka takich patologicznych rodzin moze nie znam ale spotykam w markecie. Mama odstrzelona jak na disco a dzieci w lumpach z 2handu. Nie o to mi jednak chodzi bo o takich rodzinach wiecej sie slyszy niz sie je widzi. Nie wiem czy kojarzysz sprawe malzenstwa ktore mielo 11 czy 12 dzieci i jedno ucieklo do lasu. Wtedy sie wydalo ze dzieci jedza z psiej miski a ojciec chodzi pod sklep i mowi sasiadom ze nie ma po co isc do pracy bo ma fabryke w gaciach. I ta rodzina byla wielokrotnie zglaszana do mopsu ale nikt nie zauwazyl nic niepokojacego. Moze ty tego nie widzisz, moze mieszkasz w innej czesci kraju. Ja przenioslam sie do miasta i teraz tez widze tego mniej ale za dzieciaka mieszkalam na wsi i pamietam takie patologiczne rodziny. Moze nie bylo wtedy 500 + ale byly inne zasilki. Pamietam jak matka 3 dzieci moja sasiadka i jej maz nie pracowali, on cos tam sobie dorabial a wysylali do nas dzieci to po 3 zł to po 5 albo po 10. O takiej patologii pisalam powyzej. Na wsiach jest tego troche wiecej moze ale i tak uwazam ze o takiej patologii najszybciej sie dowiesz gdy sie cos zlego wydarzy. Bo w codziennym biegu nawet tego nie dostrzegasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol
6 godzin temu, Gość gosc napisał:

mój mąż ma taki biznes i wlasnie sie boi ze dopiertolą mu tyle podatku niedlugo, ze sie nie pozbiera. a wtedy pakujemy manatki i sajonara, czy jakos tak. do normalnego kraju, gdzie przynajmniej emeryture potem bedziemy mieli. Myslelismy o Berlinie. maz jest wysokiej klasy specjalistą w swojej branzy (nauki scisle: fizyka plus informatyka) i nigdzie nie bedzie mial problemu, a ja znam angielski i niemiecki i sie dogadam, wyksztalcenie wyzsze takze posiadam, moze nie az tak dobre jak on ale niezłe

To sajonara, czy jakoś tak😁 Z krajów, które upatrzyliście, Berlin będzie najlepszy. Powodzenia!😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gośc napisał:

Polski rzad dziala prawie jak Robin Hood. Kradnie bogatym ( pracowitym) oddaje biednym ( nierobom)

Robin Hood nie kradł bogatym. Robin Hood zabierał poborcom zebrane od biednych podatki i im zwracał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Ja hehe napisał:

Ja znam kilka takich patologicznych rodzin moze nie znam ale spotykam w markecie. Mama odstrzelona jak na disco a dzieci w lumpach z 2handu. Nie o to mi jednak chodzi bo o takich rodzinach wiecej sie slyszy niz sie je widzi. Nie wiem czy kojarzysz sprawe malzenstwa ktore mielo 11 czy 12 dzieci i jedno ucieklo do lasu. Wtedy sie wydalo ze dzieci jedza z psiej miski a ojciec chodzi pod sklep i mowi sasiadom ze nie ma po co isc do pracy bo ma fabryke w gaciach. I ta rodzina byla wielokrotnie zglaszana do mopsu ale nikt nie zauwazyl nic niepokojacego. Moze ty tego nie widzisz, moze mieszkasz w innej czesci kraju. Ja przenioslam sie do miasta i teraz tez widze tego mniej ale za dzieciaka mieszkalam na wsi i pamietam takie patologiczne rodziny. Moze nie bylo wtedy 500 + ale byly inne zasilki. Pamietam jak matka 3 dzieci moja sasiadka i jej maz nie pracowali, on cos tam sobie dorabial a wysylali do nas dzieci to po 3 zł to po 5 albo po 10. O takiej patologii pisalam powyzej. Na wsiach jest tego troche wiecej moze ale i tak uwazam ze o takiej patologii najszybciej sie dowiesz gdy sie cos zlego wydarzy. Bo w codziennym biegu nawet tego nie dostrzegasz.

Teraz też są te inne zasiłki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja
37 minut temu, Gość Gość napisał:

Teraz też są te inne zasiłki. 

No wlaśnie i to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gnida
51 minut temu, Gość Gość napisał:

Robin Hood nie kradł bogatym. Robin Hood zabierał poborcom zebrane od biednych podatki i im zwracał. 

Dlatego napisane jest ze prawie łosiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×